Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik babámat nem akarja a...

Harmadik babámat nem akarja a parom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van már egy 7 és egy 2eves kislányom. Amikor a 2 éves lányommal lettem várandós, akkor is azt mondta a parom hogy ő nem akarja. Összevesztünk és egyedül vállaltam a babát. Miután meg született rá 3 hónapra elokerult apuka. Minden meg beszéltünk és látogatta a babákat. Tavaly decemberben újra össze jöttünk. Azt mondta hogy mi vagyunk a mindenestb. De hiába vigyaztunk újra teherbe estem, a szituáció újra ugyanaz. Nem vállalja. Menjek abortusz rá.! Én nagyon szeretném a babát de a egyedül maradni 3 kicsi gyerekkel? A szüleim se lelkesek... Ami érthető. 36eves vagyok, talán az utolsó kis babám lenne. Apa meg szakadjon meg, hogy ezt teszi velünk már megint

2019. márc. 12. 08:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
82%

Akkor most tisztázzuk a dolgot: Téged baromira nem érdekelnek a válaszok. Még azok sem amik normál hangnem ben tanácsot adtak. Te csak és kizárólag azért írtál ki kérdést, hogy veled együtt szidjuk a pasidat és miután nem ez történt (vajon miért?), átmentél támadó hisztérikába.

A pasid helyében én harmadik gyerek ide vagy oda, amúgy is elhagynálak, mert a stílusod alapján elviselhetetlen vagy.

2019. márc. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
85%

Felelősséget vállalni a MEGLÉVŐ 2 gyerekedért KELL!!!!!


Ha rájuk hátrányosan hat, és negatív irányba fordul az életetek, akkor a FELELŐS döntés az abortusz.


A felelősségvállalás erről szól. Nem arról, hogy ész nélkül szülsz, mert "véletlenül" teherbe estél...

2019. márc. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 A kérdező kommentje:
Te hiszterikazol 😂 a normál hangnemu válaszokra normál hangnemu választ adtam. A pasit én rúgtam ki mert neki tökéletes volt. Így. Találj ki mást.
2019. márc. 12. 11:45
 54/74 anonim ***** válasza:
86%

Az abortusz érzelmileg egy nőnek valóban nem lehet könnyű, főleg olyan nőnek nem aki már tudja mi lesz abból a picike kis embrióból.

Viszont te magad írtad, hogy a ,,vigyáztatok" nálatok= a megszakításos védekezéssel ami ugye nem nevezhető védekezésnek.

Elhagyott az előző gyerek születése előtt,oké szereted visszafogadtad és alig 4 hónap alatt sikerült újra teherbe esned.Azt sem vártad meg valóban működőképes e a kapcsolatotok vagy csak simán elmúlt már az ami egy kapcsolat működéséhez kell.Mert nem csak a szex az ami bizonyítja, hogy valaki komolyan megbánta a tettét és valóban családban akar élni veletek, olyan ember szavára meg a büdös életbe nem adnék aki egyszer már elhagyott és cserbenhagyott.A védekezés felelőssége mindkettőtöké.A baba létrejöttéért is kettőtöket terhel a felelősség.Te ugyan annyira tehetsz róla mint ő.Te magad hoztad magad ebbe a helyzetbe, hogy hagytad gumi és minden védekezés nélkül szexelni veled.Szóval ezt a felelősséget minden szava ellenére nem rakhatod csak rá.Ez a te hibád is.36 évesen felelős vagy a saját szexuális életedért te is.Főleg ha olyannal jössz össze újra aki egy gyerek miatt már elhagyott.

Miért nem örülnek a nagyszülők? Nyilván mert vagy igenis támogatni kell téged anyagilag is másrészt látják, hogy egy nem működő kapcsolatba akartad volna vállalni, nyilván nem is szeretik a vőjüket, de biztos vagyok benne ha valóban teljesen egyedül képes volnál eltartani magatokat akkor nem ódzkodnának hanem örülnének, mert ő is csak unoka lesz még egy pici akit lehet szeretni.Szóval ne haragudj de nem hiszem, hogy az anyagi felelősségvállalás biztos fog menni egyedül neked.

Nem kihordani nehéz 2 gyerek mellett egy újabbat egyedül, hanem megadni nekik mindent ha már megszülettek.Ha valamiben jobb képességük van, megadni nekik a lehetőséget, hogy azon a területen fejlődjenek, különórák,korrepetálások, iskolai kirándulás, ruhák,jó minőségű étel, utazások,játékok esetleg később egyetem ha olyan jó tanulók stb..stb..stb..


Mindezt írom úgy, hogy 39 éves vagyok, soha nem szedtem fogamzásgátló tablettát és mégis mind a két gyermekem tervezetten született akkor mikor szerettük volna és a vigyázás nem megszakítással történt.

Én valahol értlek, hogy az abortusz megrémít.De a saját felelősségedet nem háríthatod egy az egyben a férfira, mert nem megerőszakolt, bármikor mondhattad volna neki, hogy húzzon gumit ő meg dönthetett volna, hogy felhúzza vagy nem szexel.

2019. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
45%

Ha tényleg úgy van, ahogy írtad, hogy ő tudatosan vállalta a védekezésnek alig nevezhető (inkább esélycsökkentő...) módszer hibaszázalékát, azaz a terhességet - akkor bocs, de egy idióta pasid van.

Ha nagyon szeretnéd, tartsd meg - és a legpraktikusabb, ha már most kérelmezed a sterilizációt (2x 6 hónap a gondolkodási idő úgyis). A szervezeted egyáltalán nem terheli, és a létező legbiztonságosabb módszer. Mellékhatása nincs (10 éve csináltattam, tökéletesen elégedett vagyok). Ha ezt nem szeretnéd, akkor tetess fel spirált (sokféle változat van, hormonos és hormonmentes is) vagy rézgyöngy nevű változatot (állítólag ennél a legkevesebb a panasz).

Esetleg azt tudom még javasolni, hogy mondd azt a párodnak, hogy megszülöd és örökbeadod - és amikor megszületett, majd látod a reakcióját.

2019. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 A kérdező kommentje:
Utolsó kettővel egyet értek. Természetesen közös hiba. De közös megoldás kellene, ami közös döntés. Könnyű a pasiknak oda vágni na akkor mehetsz abortuszra. Azért ez nem így van. Soha nem adnám örökbe.
2019. márc. 12. 11:56
 57/74 anonim ***** válasza:
44%
Miért, azt olyan könnyű oda vágni egy pasinak hogy "te csináltad, vállald a felelősséget ha akarod ha nem"?
2019. márc. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
31%
Jaj, már megint szegény ártatlan pasika van védve.. Hisz csórikám csak véletlenül lógatta csupasz farkát a nőbe... Kérdező, ne haragudj, de nem vagy komplett. Egy ilyen fa.szt minek fogadtál vissza?
2019. márc. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
71%

Én csak azt nem értem, ha már egyszer elhagyott, miért biztál meg benne annyira, hogy meg egy gumit se huzattál fel vele?

Nem mondom, hogy a pasi nem hibás, mindketten azok vagytok. Te azért, mert elhitted, hogy ki fogja huzni időben, plusz nem álltál a sarkadra, ő meg azért mert képtelen felelősségteljes felnőtt férfiként viselkedni.

Én a helyedben nem tartanam meg, de kidobnám a pasi szűrét, és soha nem fogadnam vissza.

2019. márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
98%

Hú,ezt mintha anyám írta volna sok évvel ezelőtt...

Leszögezném, én nagyon abortuszellenes vagyok,de azon elgondolkodhatnál, amit sokan írtak már előttem.Egy nő mindig magának szül!Bárkit bármikor elhagyhat a gyereke apja.De!Van, amikor erre jóval nagyobb az esély.Például, ha már 1x/2x/többször megtette,az előző gyereket se akarta stb.


Igen,egy pasi bármikor elmondja egy nőnek, amit hallani szeretne, egy jó szex reményében.Ő még csak nem is hazudott, amikor azt mondta, nem baj, ha terhes leszel, hiszen, mint ahogy a mellékelt ábra mutatja, neki tényleg nem baj, egyedül a te bajod.


Szóval a mártírkodásod szerintem se indokolt.Hazudhatod magadnak, meg a GYIK-NEK,hogy te nem tudhattad, de legyél már magadhoz őszinte!Tényleg nem lehetett rá számítani, hogyha terhes leszel, a történelem megismétli önmagát? Ugyan már!Ha 20 év alatti lennél, még esetleg, de 36évesen???Ha valóban nem akarsz abortuszra menni, akkor igenis neked kellett volna ragaszkodni a védekezéshez.Vagy talán arra számítottál, hogy ezúttal az apa lesz terhes, mert olyan kis naiv vagy?

Nem tudom, végül 2 vagy 3 gyereket fogsz egyedül nevelni, de nagyon kérlek legalább őket ne traktáld ezzel a szegény,naiv,átejtett anyuka+csúnya, gonosz apuka felállással, mert ha csak kicsit is több eszük lesz, mint a szüleiknek, nem fogják megenni.Mi is hallgattuk a "de hát azt mondta, feleségül vesz, mi leszünk a szép boldog család stb."Kb. 12 éves koromra eljutottam oda agyilag, hogy esetleg akkor meg kellett volna várni, hogy van-e lényegi változás, vagy tudatosan vállalni egyedül is a többedik gyereket, de rinyálás nélkül!Ahogy számolom te pont háromszor annyi vagy. Hogy nem sikerült?(Nem, 4 hónap "Mintacsalád" című színdarab hiteles előadása nem bizonyítóerejű szerintem.)


A kérdésedre válaszolva azt tedd, hogy döntsd el 2 vagy 3 gyereket szeretnél egyedül nevelni, és csináld végig.Illetve mindenképpen olvass el egy a hatásos védekezés formáiról szóló könyvet, és a továbbiakban próbáld meg alkalmazni az abban leírtakat!

2019. márc. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!