Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a nagy melegben...

Szerintetek a nagy melegben előzékenyebbeknek kénne lennie az embereknek a kismamákkal?

Figyelt kérdés
2019. jún. 11. 10:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
63%
Én mindegyik terhességem alatt sokkal jobban viseltem a meleget, mint alapesetben. 3 éve ez az első nyár, amikor nem várok babát és kb túlélésre megyek. Csak azért, mert valaki idős, gyerekkel van, v terhes, nem kell előre engedni. Azt kell segíteni, akin látszik, hogy nehezebben viseli. Meg mondjuk akinél 1-2 cucc van csak, akkor is, ha 20 éves fiú és ráér meg bírna is állni.
2019. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
70%

Vannak emberek, meg vannak parasztok (elnézést a földművesektől).



Amúgy nem kell előzékenyebbnek lenni, mint normálisan egy kismamával. A gond ott van, hogy eleve senki nem előzékeny a kismamákkal (se).

2019. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 A kérdező kommentje:
Aki úgy gondolja hogy nem kell átadni ágy kismának a helyett had álljon csak az a kisgyermekes anyukáknak se adják át a helyett vagy épp nem engedik előre őket, hiszen minek?
2019. jún. 11. 11:09
 14/69 anonim ***** válasza:
49%
Annak adom át a helyet, akiről én úgy látom, hogy nagyobb szüksége van ra, mint nekem. Hogy terhes e, nem érdekel. Ha látom hogy a tizenéves srác alig áll a lában, akkor neki állok fel, ha a negyvenes nő mankóval biceg, akkor neki. Attól, hogy valaki terhes, vagy gyerekkel van még nem lesz rászoruló, úgyhogy ezzel az indokkal nálam sokra nem megy. Ha ugy látom hogy rosszul van, akkor siman fel fogok allni -tobabbra is csak akkor, ha nekem magamnak nincs szükségem az ülésre.
2019. jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
48%
De ugyan magyarázd már meg légyszíves, miért kellene valakit csak azért előre engednem, mert terhes vagy gyerekkel van. Ez valami komoly betegség? Fertőző? Halálos ? Voltam terhes, gyerekem is van, soha nem vártam el, hogy előre engedjenek
2019. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok arra hogy milyenek az emberek, mert láttom ezt is azt is...
2019. jún. 11. 11:19
 17/69 A kérdező kommentje:
14-es miért kellene átadni egy tizenévesnek a helyett? Miben tud elfáradni?
2019. jún. 11. 11:21
 18/69 anonim ***** válasza:
75%
Kismama vagyok, ettől független azt gondolom, hogy nem vagyok különb a másiknál. Nem tudhatom, hogy a másik embernek milyen betegsége van, lehet ezerszer kényelmetlenebb állapot, mint egy terhesség. Pl. ha sorban állok a postán nem várom el, hogy előre engedjenek. Kevés az esély, hogy rosszul leszek, mindig van nálam cukorka és víz, eszem mielőtt elmennék otthonról. Ennél többet nem tehetek. Nem terhesen is előfordulhat, hogy összeesem valahol. Nem vagyok beteg, csak babát várok. És most azt mondom, amit nem szerettek hallani ebben a kategóriában: "Bezzeg az én időmben lyányom terhessen mentem kapáni', megszűtem oszt kapátam tovább."
2019. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
81%

Az átlag ember, ha neki magának nincs problémája, az fogja adni a helyet. Mivel te nem látsz beléjük, nem tudhatod, hogy miért nem áll fel, így ők nelkul is simán elkönyveled bunkónak. Nekem pl keresztszalag szakadásom volt, állni és jarni is csak mankóval tudtam, nem, eszembe nem jutott volna felállni egy kismamának se.

Az előre engedést meg abszolút nem értem. A kasszánál azt engedem magam elé, akinél pár cucc van, ha nálam téli a kosár. Marhára nem érdekel hogy középiskolás kissrác vagy 80 éves nénike, 2-3 dologgal siman mehet elem. A többi meg vár a sorára, ahogy mindenki más.

2019. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
82%

Igen. De en ugy vagyok vele, hogy nem azert kell a helyet is atadni, mert terhes, idos... hanem pl hirtelencfekez a busz, belemennek a vonatba, vagy az is fekez hirtelen azert nagyot lehet esni, es nekem nem lenne tiszta a lelkiismeretem, ha en pl ulok, mert faj a labam, de at is adhattam volna a pocakos anyukanak... az a baba nem tehet semmirol.


Nos ezert. Termeszetesen en is sokat alltam terhesen a buszon, nem is nagyon ajanlgattak, hogy atadjak a helyet, foleg Budapesten.... aki fel is ajanlotta mind 40 ev felett volt...

Ugyhogy nem kell atadnod a helyedet kedves egyik hozzaszolo, de te se lepodj meg, ha egyszer te is visszakapod az elettol, ahogy most allsz dolgokhoz...

2019. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!