Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a nagy melegben...

Szerintetek a nagy melegben előzékenyebbeknek kénne lennie az embereknek a kismamákkal?

Figyelt kérdés
2019. jún. 11. 10:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
71%
Más is fizet a szolgáltatásért jelen esetben a jegyért-bérletért, más is lehet rosszul, másnak is lehet baja. A teherbeeséshez amúgy sem ész, sem tehetség nem kell, még megmozdulni sem kötelező. Alanyi jogon senkinek nem jár semmi. Ha a kismama le szeretne ülni és normálisan, nem fennhangon, nem utalgatva, nem egymás közt bunkózva megkér valakit, hogy adja át a helyét az átfogja adni. Amikor 17 évesen szrul voltam és megtettem ezt akkor is szónélkül kaptam helyet, pedig pulya sem nőtt bennem.
2019. jún. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
46%
Nem kötelező akkor gondolom az orvosok kijárnak a kismamához otthon ultrahangozzák és a terhesség végén visznek házhoz CTG gépet ja és még a vérvételt is helyben otthon csinálják. Nekem akkor is szarul esett hogy könyökkel nyomják a gyerekemet meg hogy az iskola táskát utaztatják vagy kivülröl ülnek és még a fejüket is elfordítják és ha megkérem szépen hogy üljön beljebb vagy beülök én még chhhiszeg hozzá. Vagy amikor már tényleg naponta jártam CTGre és konkrétan "gurultam" ott mondogatták a nénik a hátam mögött hogy nem igaz hogy nem képes felállni meg a mai fiatalok stb... pedig nagyon nagy pocim volt (4kg felett született a kisfiam) és ők még ingyen utaznak pluszba
2019. jún. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
38%
Nem, az orvosok nem járnák ki. A kismama mehet taxival, méhet autóval, gyalog, sőt, méhet oylan időpontban, amikor nincs tömegnyomor
2019. jún. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
60%

Annyira sajnálatos hogy ide jutottunk. Ez egyébként főleg a magyarokra a jellemző... Csak az ego. Mert nekem jár.. Mert senki nem különb.. Mert az én időm drágább.


Egész életemben azt láttam, hogy anyám és apám szó nélkül átadják a helyet annak, akinek szüksége van rá. Legyen ez kisgyerek, törött kezű kamasz, kismama, idős. Így én sem teszem másként. És szomorú, hogy anyukákban annyi empátia van, mint egy pár zokniban. De sajnos nem csak a helyek átadására igaz, nézd meg, hogy vezetnek emberek, mintha rajtuk kívül más nem is lenne az utakon. Nekik jár, hogy az üres buszsávot használják, aztán még a rendőr a szemét mert megbünteti. Mindenki tele van rejtett agresszióval, tisztelet a kivételnek.


Ázsiában pl elképzelhetetlen, hogy ne adják át a helyet kismamának és időseknek. Ők tisztelik egymást és ez látszik is.


Kérdező, nem vagy hülye, viszont az országunkban olyan erkölcsi nulla emberek vannak... ami gyalázatos. Az ilyen kérdéseknél mindig felsorakoznak azok akik nem látnak túl az egojukon. Ahogy most is láthatod.


Egyébként igen bárkinek lehet nyomós oka arra, hogy ne adja át a helyet. De senki ne mondja nekem hogy egy 40 ülőhelyes buszon mindig minden alkalommal mindenkinek nyomós oka van. Vicc.


Persze mert a kismama akkor utazik amikor akar.. Gondolkoztok is vagy csak úgy böfögitek ki ezt a sok hülyeséget? Gondoljátok, hogy akkor jár orvoshoz mikor kedve szottyan, vagy vérvételre, ctgre?


Az ilyen kérdéseknél mindig megállapítom, hogy megértünk a pusztulasra. Mivel a válaszom a sok ego huszárból komoly indulatokat fog kiváltani, így előre jelezném, hogy felesleges a nekem címzett válasz, mert nincs rátok fordítható felesleges energiám. Vagyis nem megyek bele vitába, a kérdés a listámról törlésre kerül.

2019. jún. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
63%

53#

A kismamának nincs autója és nem akkor kap időpontot orvoshoz mikor szeretne majd egy éhgyomros vérvételre megy 10kor mert akkor nincs tömeg... pl nálunk reggel 7-9ig van rendelés. Ctg re meg akkor kaptam időpontot mikor a dokim ráért. Nem tudom hogy férfi vagy e vagy van gyereked vagy nincs de a dolgok nem így müködnek és itt nem azon van a hangsúly hogy mindenki álljon vigyázba mert felszállt egy kismama. Plusz ha a kisbabámmal megyek dokihoz babakocsival a babakocsi helyére nem tudok beállni mert csak néznek rám nagy szemekkel és nem állnának ki csak ha szólok. Ezt is fel lehetne fogni alap intelligencia

2019. jún. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
41%

No vagyok és van gyerekem, ergo voltam terhes is. Kb a kismamák 99%a magánorvoshoz jár, ahova majdhogynem barmikorra lehet időpontot kerni. Szinte mind délután rendel amugy. Nem kell egyébként naponta orvoshoz járni, meg az utolsó hónapban is max hetente. Egyedul NST az, amit a kiírt időpont után naponta csinálnak, de mivel Magyarorszagon nem várnak többet mint 1 hét, ebbe se kell belerokkanni.

Nincs mindenkinek kocsija, igaz. De remélhetőeleg nem a semmire vállal gyereket, így alkalmanként egy taxinut csak bele fér. Ha pont csúcsidőben kell menni valahová, akkor lehet taxit hívni, hazafelé még lehet buszozni, csúcsidon kívül.

Külföldről meg annyit, hogy én sem Magyarorszagon élek. Itt nálunk a terhesség nem betegség, a kismama dolgozik a szülésig. Sőt, kapaszkodjatok; ha kórházban szül, 3 órával később már megy haza a gyerekkel. Közlekedni pedig szinte mind biciklivel szokott. A szomszédom pl egyik nap meg tekert, másnap meg megszült. Nem, nem a biciklizéstől , mielőtt bele kötne valaki.

A helyét itt is annak adjak át, akiről úgy látják, rászorul. Attól, hogy terhes, önmagában még nem lesz rászoruló. Kórházban pedig időpont van és nem mehet előre csak a valóban sürgős eset. A kor, vagy a terhesség pedig nem tesz senkit sürgős esetté.

Továbbra is: mindenki, akinek nincs problemaja fel fog állni a kismamának, ha az helyet kér, normális hangnemben

2019. jún. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
33%
Ázsiát meg ne hozzuk már fel példának. Vagy a 16 órás nőnek a munkanap, a 4 évesen vigyázván ülő iskolás, a magát agyon hajtó átlagember példáját is említsd meg akkor meg a fiú gyerek kimondhatatlan értékét és a lány gyerek értéktelenségét is
2019. jún. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
41%
Nekem nem volt pénzem arra hogy taxizzak képzeld én 7hónapos terhessen is mentem dolgozni, de nem azért vettem meg havi szinten a 7ezer forintos bérletemet, hogy taxizgassak.
2019. jún. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
28%
Na bumm, dolgoztam 7 hónapos terhesen. Én is. Felszolgáló voltam és a 38. hétig dolgoztam. Most akkor térdre borulsz előttem? Mondjuk nekem volt pénzem taxira, ha kellett. Ennyit számít a felelős gyermekvállalás
2019. jún. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
21%
Na szerintem a gyerekvállalás nem merül ki... én meg bolti eladó voltam csemegepultosként s képzeld 14órákat dolgoztam na bummm... szánalmas na nem vitatkozom mert ugy is neked van igazad.
2019. jún. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!