Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a nagy melegben...

Szerintetek a nagy melegben előzékenyebbeknek kénne lennie az embereknek a kismamákkal?

Figyelt kérdés
2019. jún. 11. 10:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
80%

Eszembe jutott egy vicc:


Nő felszáll a tömött buszra, és megkéri a mellette lévő férfit, adja át a helyét, mert terhes.

-Persze tessék csak! És mióta terhes?

-Fél órája. Még a lábam is remeg...

2019. jún. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
45%

Persze, majd minden második embert előreengedek, mert terhes, vagy gyerekkel van. Fszom, nem nekem szülnek! Annak engedem át a helyet, akinek szükséges, és az lehet egy 17 éves fiú is, ha rosszul van. Jah és nem fogom azt lesni a buszon, hogy mikor ugrik föl egy kismama vagy egy öregasszony, szóljon ha kínja van és átadom a helyet. De ha fölöttem cuppog meg, cicceg, akkor nem.

Viselkedjenek felnőtt értelmes emberként és ne követelőzzenek egy olyan állapot miatt, amit ők generáltak.

2019. jún. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
68%

"14-es miért kellene átadni egy tizenévesnek a helyett? Miben tud elfáradni?"


Mondjuk megy reggel 6ra uszoedzesre, amihez hajnali 4kor kelt, aztán egész nap az iskolában tanult, tesioraja volt és alig lát ki a fejéből a szerencsétlen délután 4kor.

De lehet hogy elesett focizas közben és elrepedt a sipcsontja, csak még nem tud róla.

Vagy lehet hogy migrenes fejfájása van az időre és alig tudja visszatartani hogy ne hányjon.

Stb

2019. jún. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
64%

20!


Mert higy állok a dolgokhoz? Nem esek hasra attól, hogy valaki terhes? Hát nem. Miért kellene? Voltam én is terhes. Nem vártam el én sem, hogy hasra essenek tőlem és körülöttem forogjon a világ. Ha rosszul voltam, mentem taxival. Ennyi

2019. jún. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező! Egy fiatalember nem lehet rosszul, csak egy kismamának jár vagy egy gyerekesnek az ülés. Aki épp a kórházba igyekszik, vagy épp majdnem elhányja magát, az nyugodtan álljon, ha rosszul is van, mert kismama van a fedélzeten! Kérdező úgy csináltasd fel magad, hogyha nem tudsz ülni a buszon és elesel az a te felelősséged, nem a többi utasé. Ha ennyire félsz az eleséstől akkor ne szállj buszra és kész.
2019. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
100%
bokától combig be van kötve a lábam egy ficam miatt, és nyugi senki nem adta át a helyét a buszon
2019. jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
94%

Nos, mindig átadom a helyem a terheseknek, öregeknek, kisgyerekeseknek (bár a gyereknek, ha neki van helye, akkor nem fogok felállni csak azért, hogy az anyja is leülhessen, csak mert van gyereke). Ugyanakkor más is lehet rosszul, én is volt, hogy már ájulás szélén voltam, le is estem a buszról, már a földön guggoltam, de a nagy kövér anyuka csak tespedett mellettem, holott nyilván látta, hogy nem vagyok már magamnál. Szóval sosem lehet tudni kinek mi baja van.

És a meleget is viselheti rosszabbul valaki, aki nem terhes, mint egy terhes. Ettől függetlenül, átadom a helyem, csak ezt pl. utálom, hogy a tizenéves fiú nem lehet rosszul/fáradt, stb.

2019. jún. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
46%
Ha a kismama rosszul van kinyithatja a pofáját 3s szólhat
2019. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 A kérdező kommentje:

Ha így állna mindenki hozzá hogy ne csináltad fel magad mert félsz hogy ellesik akkor ne menjen se a mankós se a törött kezű se pedig idősek buszra stb. menjen mindenki taxival. Meg ez a felcsinálás is elég csúnya szó... a tizenévesek csináltatják fel nem pedig az akit babát akar

Nem is kell egy kismama körül forognia a világnak hiszen elég egy rossz lépés és ellesik akár a járdán is vagy télen a csúszós úton nem kell sok hozzá.

És nem nem adnám át egy iskolásnak mert ő korán reggel kell és aki dolgozik az nem kell korán? Nem dolgozik 8-12 órát?vagy nem állja végig neki nem esik jól hogy leüljön egy hosszú nap után?

Nem is várnám el hogy előre engedjenek a boltba de ha pl nekem 2 dolog van a kosaramba előttem meg még teli bevásárlókosár van jól esik hogy tessék menjél csak neked úgy is kevés van.

Mindenkinek meg van a maga véleménye, de úgy láttom hogy itt több az olyan ember aki "minek?" vagy még nem volt olyan helyzetben hogy jól esett volna egy kis odafigyelés.

De egyébként volt olyan hogy én de adtam át a helyem mert fennhangon felszólalt hogy nem engedik át a helyett. Egy fiatalember volt aki a kezében tartotta a gyerekét, és mikor felszállt megkérdezte tőle egy idős nő hogy leül e? Erre azt mondta hogy nem, gondoltam nem sokára leszálnak. És akkor kezdett el flegmázni.

2019. jún. 11. 12:04
 30/69 anonim ***** válasza:
91%
Én átadom idősnek, meg ha látom hogy nagy pocakos, de amikor valakit épp akkora raktak meg, és ő már bizony terhes és kellenek a kiváltságok, az oldja meg
2019. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!