Kovász - Gyakori kérdések

Keresés ételek, italok - sütés, főzés témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5
Rozskovász ÉS élesztő? Nem rozskovãsz vagy élesztő?

Eddig azt hittem vagy kovászt tesznek a kenyérbe, vagy élesztőt. De van egy tasak Oetker szárított rozskovászom, elolvastam a hàtulján, porélesztőt is ír hozzá! Akkor hogy van ez? Nem vagy-vagy, hanem igenis élesztő mindig kell?

2
Jol be vált kovászos kenyér recept?

Tudom hogy a neten fent van 10 millio +1recept rá de engem olyan érdekel amit valóban ki is próbáltatok. Eddig ezzel a recepttel sütöttem:450 g feher liszt, 200 g kovász, 280-300g víz, 1 tk só. U.i.: Nagyon kezdő vagyok még ebben pár tipp jól jönne. A hajtogatás meg...

4
Miért nem érik a kovászom?

Mi lehet az oka annak, hogy nem érik a kovászom? Naponta etetem 50g+50g víz és liszttel. És minden nap kiveszek belőle 100g kovászt. Mik a lehetséges okok? A hőmérséklet az kb 22-23 fok körül van. Korábban készítettem egy másikat, viszont ott elrontottam az etetést...

4
Kovászos kenyér sütés? Többi lent

Inzulin rezisztenciám van így rozs, teljes kiőrlésű vagy tönköly liszt jöhetne szóba. Arra lennék kiváncsi kinek mi vállt be ezekkel kapcsolatban. Első kenyér sütésre készülök. Azt olvastam ezekkel tömörebb a kenyér még keverve is. Ízre melyik a jobb?

3
Felhasznalhatom így a kovászt?

Pénteken reggel felszaporítottam a kovászt, hogy 6-8 óra múlva sütök belőle kenyeret. Sajnos közbe jött valami, nem tudtam megsütni a kenyeret és este beraktam a hűtőbe a kovászt. Most lenne időm sütni. Kérdés, hogy felhasználhatom e etetés nélkül a péntek este...

2
Mit csináljak a kovászommal?

Sziasztok! Nemrég (most szombaton) belekezdtem a kovásznevelésbe, mivel szeretnék itthon, magunknak finomságokat készíteni belőle.:) Ma szerda van, de az a probléma, hogy hiába vannak apró bubik benne, egyszerűen nem akar megduplázódni(egyátalán nem növekszik, csak...

3
Nem kelt meg a kovászom, mit tegyek vele?

Még covid alatt kovászoltam nagyjából 1 évig, aztán elmentem fősulira és kidobódott. Most édesanyám kezdett meg kovászolni a jegyzeteim alapján de mivel tél van nehezen indult meg, lassan 2 hónapja eteti. 3 napja átvettem, etettem, ellenöriztem, szépen...

4
Ősszel vagy télen hogy tudnék kovászt készíteni?

Mennyezeti fűtés van, és kb 20 fokra fűtöm a lakást, nem jut eszembe semmi meleg hely. Ötletek? Másik kérdés. Most épp készítek egyet, 5 napos, de legutóbb nem jött fel 24 óra alatt. Szerintem már nincs elég meleg, főleg éjszaka. Kitettem a teraszra napozni, menthető még?

6
Ha csináltam kovászos uborkát és ma láttam, h nem mindenhol lepi el a viz akkor ki kell öntenem?

Szoval buborekok vannak az uborkaban, a tetejen sem fedi mar el a kenyeret rendesen, es nehany uborka alatt a levegobu orek miatt nem eri a sos viz (3,5%os) Nagyon felek a botulizmustol..inkabb kuka vagy csak tulgondolom?

3
Túl vastag a kovászolni való uborka?

Párom vett ubit kovászolni, de én túl vastagnak találom őket. Hogy tegyem el? Esetleg vágjam ketté? Minden ötletet szívesen fogadok!

5
Van aki csinált már sikeres kovászt és kérdezhetnék tőle egy kicsit? 🍞

A hűtőben volt kb 1 hétig, betevés előtt etetve lett, most van rajta ilyen szürkés folyadék amiről azt találtam hogy 'hooch' vagyis ilyen alkoholos valami de azért meg szeretném valakinek mutatni képekben is hogy tuti csak az és nem penész😅

4
Tuti sikeres kovász recept? Melyik liszt a legjobb?

1x próbáltam eddig sima lisztből de hiába etettem pár nap után folyton nagyon erős acetonos szaga volt, szóval inkább kiöntöttem. Egyáltalán milyen 'illatúnak' kellene lennie? :D

6
Működhet, hogy ha a kovászt úgymond "sima élesztőként" használom?

Tehát, ha nincs időm végigcsinálni a sok hajtogatást, akkor behelyettesíthetem egy élesztős receptbe a kovászomat?

10
Gyors kovász vagy élesztő kenyérhez?

Általában élesztővel csinálok kenyeret, rendes kovászra nincs időm sajnos, nem tudom minden nap etetni az elején így veszett ügy. De holnapra gondolkodtam kipróbálom a gyors kovászt, de nem tudom mennyire jó. Jobb, mint a sima élesztő, vagy fölösleges vacakolni vele? Tapasztalatok?

2
Kovászos uborka készítéssel kapcsolatos tanácsokkal, tapasztalatokkal lássatok el! Van, aki kenyérszeletet tesz a tetejére, de jó lehet mással is? Pl...

Kenyeret nem ehetünk, ezért nem vennénk meg egy kenyeret, csak egy zsemlét. Vagy mást is lehet a tetejére tenni? Mit? Egyéb praktikák, tudnivalók, fontos részletek is érdekelnek! Várom a tippeket és köszi előre is!

8
Hogy kell a kovászos kenyereket csinálni?

Konkrétan az arányokkal van problémám, pontosabban azzal, ami félre van rakva a következőhöz. (2/5+3/5+1)*1/4 nem egyenlő 2/5-el. Mivel 1. nap 2/5, 3. nap 3/5, 5. nap 1 van a receptekben, ha ennek az egésznek meghagyom a negyedét, nem a 2/5, nem az 1. napi adag lesz,...

4
Mitől lapos a kovászos kenyeret?

Tudtok tippeket adni mit ronthatok el? Ilyen lapos a kovászos kenyerem. Pedig párszor már sikerült szép nagy, gömbölyűre sütni.

9
Kovász levet eresztett?

Miért eresztett levet és ez mit jelent? Használható még, vagy inkább dobjam ki és kezdjem elölről?

2
Melyik a legjobb kenyérsütési hőmérséklet? Légkeveréssel jobb, vagy anélkül? Római tálban vagy sima tepsiben lesz jobb? Alsó-felső vagy csak alsó sütés?

Kb. 1 kiló lisztből szeretnék kenyeret, cipót vagy veknit sütni úgy, hogy belül is jó legyen, és a héja jó ropogós legyen, de ne égjen meg.

4
Ez a recept jó a kovász elkészítéséhez?

1. nap: Egy tiszta befőttesüvegben 3 ek vizet összekeverünk 3 ek kenyérliszttel. A tetejét lazán rátesszük, és szobahőmérsékleten hagyjuk. 2. nap: Türelmetlenül várakozunk, és ezerszer megnézzük, van-e már változás. A rutinosabbak rá se hederítenek egy napig....

2
1 2 3 4 5


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!