Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek hányadik alkalommal...

Nektek hányadik alkalommal sikerült a forgalmi vizsgátok? Aki megbukott, le tudná írni, hogy min hasalt el?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm.

Főként Miskolcon vizsgázottak válaszaira lennék kíváncsi, de bárki írhat, hogy tanuljak belőle. Természetesen végigjártam az órákat, még plusz órákat is vásároltam, de hátha a ti hibáitokból is tudok tanulni.



2019. szept. 2. 20:39
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
92%
Miskolcon vizsgáztam, elsőre átmentem. Mire vagy kíváncsi?
2019. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
92%
Én is Miskolcon vizsgáztam, elsőre átmentem.
2019. szept. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
94%

Nos, láthatod, hogy elsőre is le lehet vizsgázni, legyen ez biztató számodra.

A részleteken meg fölösleges rágódni, vannak szigorú és kevésbé szigorú vizsgabiztosok, az a vizsgán a szerencse faktor.

A forgalmi vizsga egy vezetési bemutató, a lényeg, hogy be kell tartani a szabályokat, és aki megbukik leginkább azért bukik, mert közlekedési szabály sért.

Ez lehet egyértelműen súlyos, de akár egy záróvonal érintéséért is megbuktathatnak.


(keress képet egy vizsgalapról)

2019. szept. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

Ez biztató. A vizsgalapot meg is nézem.


Főként beugratós helyekre lennék kíváncsi, akkor könnyű elrontani, még akár egy gyakorlott sofőrnek is.

2019. szept. 2. 22:15
 5/53 anonim ***** válasza:
100%

Az egész forgalmi vizsga lényegében arról szól, hogy figyelsz, meglátod, amit kell, és helyesen reagálsz a látottakra.

"Beugratós helyek" nincsenek, ha figyelsz, azzal csak a felelősséget próbálják hárítani.

Persze, gyakorlott vezető is hibázik, ha rutinból vezet, sokszor nem is figyel kellő keppen, neked a vizsga kb 50 percében kb annyi a feladat, hogy figyelj.

Ismerős helyeken se érjen meglepetés, ha netalán kiraktak egy 30-as táblát, az egész várost úgysem lehet betanulni, de gondolom az oktatód néhány érdekes helyet megmutatott.

Az ő utasításait kell követni a vizsgán is, a szabályokat betartva, tehát a jobbra, balra, álljon meg, és a többi utasításnál sem azonnal kell cselekedni, hanem ott, ahol a szabályos. Itt köszön vissza az elméleti tudás, már nincs egy perces gondolkodási idő, de ha megtanultad, nem lesz gond, tisztában vagy vele, mi a szabályos, és mi nem az.


Az szinte biztos, hogy lesz egy egyirányú utcából balra kanyarodás, amit sokan elrontanak, figyeld a táblákat, útburkolati jeleket, ne csak az orrod előtt, hanem a távolabb lévőket is - ha ez megy, ne kombinálj azon, hogy "mi lesz, ha", a feladatra koncentrálj csak.

2019. szept. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

Igen, pont ilyesmikre gondoltam, mint az egyirányúból való balra kanyarodás. :D

Amikor még csak a KRESZ-nél tartottam, akkor néztem meg egy srác YouTube-videóját, akit pont ezen húztak meg. Ráadásul a 30. perc után, úgy, hogy a vizsgabiztos módosította az útvonalat, és kérte, hogy menjenek végig egyirányú utcán.

2019. szept. 2. 23:00
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

Sokan tévedésben vannak a vizsga útvonalakkal, azok nem fixen behatárolt útvonalak, csupán 3-4 közlekedési csomópont, amit számtalan kitérővel el lehet érni, sőt a vizsgabiztosnak jogában áll attól el is térni.

Az a nem mindegy, hogyan teszi, de sajnos még abba se nagyon lehet bele szólni, ha közvetlenül el kezd dirigálni a vizsgázónak, holott az oktatónak kell az utasításokat adni.

Amikor én vizsgáztam, mi is rövid idő után letértünk a vizsga útvonalról, ezzel együtt egy rendes fazon volt a vizsgabiztos.

Kb 15-20 percet mentünk, amikor szólt az oktatómnak, hogy lenne egy kis dolga, nem lenne-e gond...

Gondolom ez szabálytalan, de érdemes a vizsgabiztossal vitába szállni? A vizaagabiztos is oktató egy másik iskolában, tehát általában ismerik egymást a kollégák, az én oktatóm is tudta, hová akar menni, ugyanúgy adta tovább a jobbra-balra utasításokat, s közben beszélgettek (az jó jel).

Mivel a vizsga sikerült, így nem érdekelt, hogy miért is kellett arra menni, nyilván, ha nem sikerül, akkor jó kifogás lehetett volna... holott nem az :-)


Az oktatóm már a vizsga előtt mondott egy érdekes dolgot: ha az első 15-20 percben meggyőzően vezet a vizsgázó, azzal el lehet picit altatni a vizsgabiztos figyelmét.

Ez nem azt jelenti, hogy utána már nem figyel, de lehet kevésbé figyel, és kisebb hibákat észre sem vesz (komolyabbakért megbuktathat).

A tanuló meg ne kommentálja a hibát, mert azt lehet nem vette észre a vizsgabiztos (egyébként sok olyat észre vesz, amiről a tanuló nem is tud - lásd a vizsgalapot)

2019. szept. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Beugratós hely nincs igazán szerintem, egyedül a Tiszainál a nagy kereszteződésen való átkelés lehet trükkös, de alapvetően az is magától értetődő. Budapesthez képest nagy könnyebbség, hogy itt a belsőbb városi részeken egyáltalán nincsenek jobbkezes utcák. Amire valóban nagyon kell figyelni, az, hogy egyirányú utcából balról kanyarodunk balra. Például a cementgyárhoz kimenő vizsgakörön tipikusan van egy ilyen hely, amit csak a hibalehetőség miatt raktak bele: [link] ,20.7917558,3a,75y,212.93h,73.85t/data=!3m6!1e1!3m4!1snHFtGHStQgKOyHStYkJNag!2e0!7i13312!8i6656

(szóközt ki kell törölni)

Ez, mint látod a táblán, egyirányú. Gondolom téged is elhozott erre az oktató.


A vizsgalapon lévő hibákat tanulmányozd át, de a vizsga közben nem érdemes ezzel foglalkozni, az meg pláne rossz, ha számolgatod, hogy vajon hány behúzott hibavonalnál járhatsz. Amúgy is, aki összegyűjt(ene) tízet, az az esetek 99%-ban hamarabb követ el azonnali sikertelenséget okozó hibát.

2019. szept. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%
2.-ra, nekem nem volt megfelelő távolság a két autó között, amikor kikerültem a parkoló autót
2019. szept. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

Másodjára mentem át, első alkalommal a reggeli csúcsban a Lévay gimnázium előtt mentünk Diósgyőr felé, és a harmincas táblát nem vettem észre. Másodjára minden rendben volt.

Próbálj meg nem rohanni, ha tudod hogy rád fog váltani a lámpa, ne gyorsíts, stb, azzal is telik az idő.

2019. szept. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!