Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek hányadik alkalommal...

Nektek hányadik alkalommal sikerült a forgalmi vizsgátok? Aki megbukott, le tudná írni, hogy min hasalt el?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm.

Főként Miskolcon vizsgázottak válaszaira lennék kíváncsi, de bárki írhat, hogy tanuljak belőle. Természetesen végigjártam az órákat, még plusz órákat is vásároltam, de hátha a ti hibáitokból is tudok tanulni.



2019. szept. 2. 20:39
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
100%

2.

Pécsen vizsgáztam 2001-ben.

Első alkalommal 2*2 sávos főúton haladtunk városban. Én a külső sávban. Mivel útfelbontás miatt az én sávom meg fog szűnni, kirakom az indexet, látom a tükörben, hogy mögöttem egy 2T Trabant velem hasonló sebességgel bő 100m-re jön, ezért behúzódtam. Ezután végigcsináltuk a teljes útvonalat (Mecsekre föl a szerpentinen és vissza a városba.) A vizsgabiztos még elfurikáztam a városban egy helyre hogy a privát ügyeit intézze, majd visszamentünk a közlekedési felügyelethez, ahol közölte a vizsgabiztos, hogy találkozunk legközelebb, mert az útfelbontásnál nem használtam a tükröt és állítólag csak úgy találomra húzódtam be, ezzel "vészfékezésre kényszerítve" egy "mellettünk" közlekedő Trabantot.

Semmi ilyen nem történt, persze az én szavam az övével szemben nem számított. Az oktatóm nem szólt semmit, csak állt mellettem és a földet bámulta, később is kerülte a témát.

2019. szept. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre megbuktam, mert negyedik próbálkozásra sikerült csak jobbra hátra merőlegesen parkolni. Második vizsgán asszem előre párhuzamos parkolás, de ugye ott is vissza kell tolatni, éreztem, hogy a hátsó kerék hozzáért a padkához, de nem szólt semmit a vizsgabiztos. Kanyarodáskor egy gyalogosnak nem adtam elsőbbséget, azt mondta, hogy elengedhettük volna, de pont egyszerre értünk oda, úgyhogy így is jó volt. Úgyhogy én a parkolástól féltem mindig, mondjuk még most se tudok parkolni, előre merőlegesen megy, többit meg se próbálom, fogalmam sincs, hogy hol van a hátulja. De városban nem is használok kocsit.
2019. szept. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)


Mindenkinek ment a zöld kéz.

2019. szept. 3. 14:05
 14/53 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer jattos volt a VB, nem adtam boritékot, így meghúztak. Harmadszor normàlisat kaptam de ott már annyira bennem volt az ideg, hogy rengeteget hibáztam, ezután beláttam hogy jobb nekem jogositvány nélkül. Ilyen is van.

Neked sok sikert!

2019. szept. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
77%
Utolsónak: kétlem, legalábbis az elmúlt időszakban biztosan nem történhetetett ilyen, Miskolcon évek óta nincsen borítékozás...
2019. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: Cegléden van. Sőt, pesten is van. Sőt, mindenhol van, csak nem tudsz róla.
2019. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
100%

28óra volt mögöttem mikor elérkezett a nagy nap..elég stresszes voltam már előtte hetekkel, előtte nap még fakt vizsgám is volt, szóval szét voltam esve fejben. December közepén voltam, nagy volt a nyomás, hogy meglegyen, hisz 20.ától leállnak. Minden jó volt, egész az utolsó 15percig.

Szerencsés útvonal, jó feladatokkal. A két feladatomat már végre hajtottam, (5 hibavonalam volt a 10ből) már csak pár percet kellett volna forgalomban töltenem, aztán mentünk volna vissza. Az utca végén jobbra kellett fordulnom, előttem álltak, közben bár zebra nem volt, a gyalogosok mentek el köztem és az előttem álló autó mögött. Végre ki tudott fordulni balra és következtem én, de balról nagyon hosszú sor jött, elején egy nagy kamionnal. És sajnos amíg én azt figyeltem, hogy az előtt még sikeressen kiférek (hibavonal ugye az alkalmak kihagyása), nem szerettem volna kockáztatni, hogy ezért kapjak vonalat, nem tudtam ugyebár, hogy állok, ezért kifordultam. De sajnos padkára hajtottam. És itt véget is ért az én történetem, félreállítottak, és kimondták a legutálatosabbb dolgot: "kérem cseréljenek helyet". Aztán szomorúan vittek vissza a tanpályáig, de azért még a tört megforgatták bennem. A vbm mondta, hogy már pedig ő a zsebemben érezte a jogsit, már írta volta a nagy M et a lapomra. Végül még hozzá tette, sajnálja, hogy nem okozott egy boldog napot, de ez nem rajta múlt, meg persze, hogy másodikra tuti átmegyek. És most itt állok december végén, egy héttel a bukásom után, várom, hogy mikor kezdik újra a vizsgáztatásokat, hogy befizethessük a pótvizsgámat és új időpontot kérjek. És bár ez nem végeleges állapot, engem azért földhöz vágott. Nem könnyű ezen túl lépni, hisz ott az a sok 'mi lett volna ha...' kérdés..

17/l

2019. dec. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:

Utolsó: borzasztóan sajnálom!


Nekem szeptemberben nem jött össze, utána jegeltem, és novemberben voltam másodjára.

Ugyanígy az utolsó percekben buktam a novemberin, szóval nem vagy egyedül. Engem mélypontra küldött. Persze az évre már minden időpont betelt, szóval már csak jövőre mehetek újra, de félek, hogy ebből nem lesz jogsi...


Kitartást, és nagyon sajnálom!

2019. dec. 26. 23:38
 19/53 anonim ***** válasza:
100%

Uhh én is sajnálom.. átérzem nagyon is hidd el..az első pár nap nagyon rossz volt, addig egész nap azzal nyaggattam mindenkit, hogy mikor mehetek már újra,mert ez a stressz nem kell az életemben. Most viszont úgy állok, hogy még mindig nagyon bánt, de nagyon nem akarok újra menni. Más útvonal, más feladat, valószínűleg még hó is lehet (bár vizsga szempontból az szerencsésebb lenne), és más hibalehetőség. Ebben az a legrosszabb, hogy amíg az elsőn benned van a pozitivitás, hogy első vizsga, első helyzet, új kihívás, az a gyermeki bizakodás, nah ez második alkalommal már eltűnik. Nem leszel annyira lelkes, mert onnan már csak azt nézed, hogy csak ne húzzanak meg megint. Az én bukásom igazából borítékolható volt, a vizsga lapon úgy voltak a vizsgázók, hogy 1 megbukott, 1 átment. Előttem átmentek, és én megbuktam. Persze ez ettől független, én voltam a szerencsétlen, de ilyenkor mindenkit hibáztat az ember, mert úgy könnyebb. :)



És kedves kérdező, bár ez teljesen normális,hogy elmúlik a varázs, bízz magadban, utána sikerülni fog. Hinned kell, hogy meglesz.

Én egész a vizsga előtti 20percig a sírástól, hányingerig mindent éreztem, de amíg vártam a vbt, addig megnyugodtam. Ott zökkentem ki, mikor már sokadjára néztem a tükörben a szemébe, ami valljuk be, elég zavaró tud lenni.

Állj úgy a következő vizsgádhoz, hogy ha meglesz az megér egy nagy ünneplést, de ha véletlen nem, akkor sem kell elkenődni. Majd a következő meglesz. Minden ember legkésőbb a 4.alkalomig átmegy. Kitartást hozzá, és sok sikert. :)


Még annyit, hogy ha nagyon stresszes vagy, akkor próbáld ki a magne b6 stress contoroll gyógyszert, vagy igyál egy nagy bögre gyógyteát. Meg fog nyugtatni. :) Nekem bevált.

2019. dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves tanácsokat! :)

Nos, az új útvonal engem nem zavarna, hiszen ez a 4-es sosem volt a kedvencem. :"D Tudom, hogy minden útvonalon tudnia kell vezetni egy jogsival rendelkező embernek, de azért forgalmin szerintem mindenkinek vannak preferált vonalai, amelyeknek úgy szurkol, hogy kihúzza őket.

2019. dec. 28. 21:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!