Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 150 Ezres nettóval milyen...

150 Ezres nettóval milyen autót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy 150-160 ezer forintos nettó fizetéssel milyen autót vehetnék?

Elgondolkodtam a hitelről is (mert míg össze szedek pl 1 milliót egy autóra, addig azt csak fizetem havonta kb 30 ezresével)

1 milliót fel tudnék venni 3 évre havi 30 ezres költséggel.

Ez megérné?

1 milliót kb 10 hónap alatt tudnék félretenni. Az nem sok?

Esetleg kivárni, és közben néha autót bérelni? Nagyon szeretnék már vezetni.



2021. ápr. 2. 23:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
97%
Jól gondold meg hogy memmyire kell az autó. Megveszed és utána nem.csak tankolni kell. Vegyél robogót
2021. ápr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
81%

150 ezer forint havonta a garázsom bérlése, csak a garázs. Szerintem neked maradjon inkább a bicikli tezsvírem.


Vicceltem, ha le vagyok pontozva az azért van mert sokan nem olvassák tovább. Nézzük.

Tehát, miért kell hitel? Felesleges, szerintem vegyél egy F Astrát , Swiftet, vagy Ford Fiestát, Daewoo Lanost, vagy valami hasonló olcsó autót kezdésnek , és utána meg gyűjthetsz, és vezethetsz , közben meg nem kell a hitelt nyűgni. :)

2021. ápr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 A kérdező kommentje:
4-es golf bele tartozik az olcsó autók kategóriájába?
2021. ápr. 2. 23:30
 4/93 A kérdező kommentje:
Esetleg azt tudnám elképzelni magamnak, ilyen swift meg hasonlók teljesen kizárt.
2021. ápr. 2. 23:30
 5/93 anonim ***** válasza:
96%

Hitelre csak és kizárólag akkor vennék autót, ha tudok rá cascot kötni (te ebben a helyzetben nyilván nem). 10 hónap alatt hogy tennél félre rá? Havi 50 ezerből meg tudsz élni? Ennyit semmiképp ne költs rá, egy régi 1.3-as swift átírással, első szervízekkel, minden más kezdeti költséggel együtt is nagyon maximum 500 ezerből kijön, de lehet hogy sokat mondtam.

Egyébként mire kell az autó? Csak azért, mert jó vezetni, meg kényelmesebb mint a tömegközlekedés, ne vedd meg ilyen anyagi helyzetben. Az autó még ma is luxus dolog, nem létszükséglet (nyilván van akinek a munkához elengedhetetlen, de azok a munkák nem ennyit fizetnek).

2021. ápr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
93%

#5-ös vagyok, már elkezdtem írni a választ mikor láttam hogy nem jó neked a swift.

Te öcsém azért elég komoly eset vagy. Havi 150et keresel, 1 milliós autót is csak hitelből tudsz venni (még úgy is nehézkesen) de azért válogatsz hogy nem jó a suzuki. Mi az hogy a 4-es golfot tudnád "elképzelni magadnak"? Ennyi pénzből nehogy már azon gondolkozzál hogy mi tetszik, meg mi illik a stílusodhoz. El kell fogadni, hogy ennyi keresetből a suzuki is nehézkesen jön ki, és annak a fenntartása jóval alatta van a golfnak.

Következő mi lesz, csak libamájat fogsz enni? Ha arra nincs pénz, inkább éhenhalsz, minthogy megedd a vajaskenyeret?

2021. ápr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
75%
#6 valahogy ezt gondoltam én is amikor olvastam, hogy kizárja az ilyen válság autókat.
2021. ápr. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
94%

Ennyi pénzből ne vegyél. Nem csak tankolni kell, hanem biztosítás, szervíz, stb. Mire kifizeted a hitelt elértéktelenedik. Egy blogon volt egy nagyon jó cikk egyszer, hogy értékcsökkenéssel együtt igen borsos az autó havi lebontásban, csak azt senki sem számolja bele a fenntartása.


[link]

2021. ápr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy a suzuki nekem túl szar. Ha suzukit kellene nézzek, akkor inkább maradnék a biciklinél és tömegközlekedésnél...
2021. ápr. 2. 23:57
 10/93 anonim ***** válasza:
96%

#8: Azért ennyi pénzből biztosan 15+ éves autót vesz a kérdező, ott az értékcsökkenés (ha egyépként az autó állapota nem romlik) nem jelentős.

A 44% amit számoltak, új autó esetén érvényes. Az meg a másik, hogy az értékcsökkenést csak akkor kell számolni, ha magát az autó árát (vagy hiteltörlesztőt, új autónál lízingdíjat) nem számolod. Tehát ha havi 30-at fizet a hitelre, ést azt beleveszi azt autó költségeibe, akkor nincs értékvesztés a számításban.

2021. ápr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!