Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 150 Ezres nettóval milyen...

150 Ezres nettóval milyen autót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy 150-160 ezer forintos nettó fizetéssel milyen autót vehetnék?

Elgondolkodtam a hitelről is (mert míg össze szedek pl 1 milliót egy autóra, addig azt csak fizetem havonta kb 30 ezresével)

1 milliót fel tudnék venni 3 évre havi 30 ezres költséggel.

Ez megérné?

1 milliót kb 10 hónap alatt tudnék félretenni. Az nem sok?

Esetleg kivárni, és közben néha autót bérelni? Nagyon szeretnék már vezetni.



2021. ápr. 2. 23:10
 41/93 A kérdező kommentje:
Akkor apám sem tudja fenntartani az ő 2008 as ford focusát ugye? 100 nak a felét sem költi rá havonta.
2021. ápr. 3. 13:28
 42/93 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem tervezés hogy elköltözik otthonról, nem tervezel ingatlant vásárolni nem akarsz megtakarítást és az az álmod hogy a szüleid nyakán élj mindekepp vegyél autót.
2021. ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/93 anonim ***** válasza:
0%

#42

Ha 10 évig akarna spórolni egy 12 milliós autóra, akkor én is azt mondanám, hogy nem éri meg, hülyeség ennyit autóra költeni ilyen feltételekkel.

De itt 10 hónapról van szó! Az szerintem nem a világ, hogy az ember ennyit nem engedhet meg magnak. Más havi 100-at simán elszór szórakozásra, márkás ruhákra, drága mobilra, cigire, piára, mit tudom én még mire. Van akinek meg egy autó fontosabb ezeknél. 10 hónappal később fog elköltözni, 10 hónappal később fog ingatlant venni. Na bumm.

Nyilván az autó is viszi majd a pénzt, így a megtakarítás valamivel kisebb ütemben fog gyűlni. De 1,2 milliót csak nem kell arra az autóra minden évben rálocsolni. Mert ha igen, ott nagyon nagy bajok vannak.

2021. ápr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 anonim ***** válasza:
26%

#43:

" Más havi 100-at simán elszór szórakozásra" Lehet, de nem nettó 150 fizetésből.

"10 hónappal később fog elköltözni, 10 hónappal később fog ingatlant venni." Ha csak a vételár lenne. De az csak egy viszonylag kis része az autó költségeinek. Ha tankolja és szervízeli is(nyilván csak úgy van értelme egy autónak, nem kerti dísznek veszi) akkor simán lehet 4-5-6 év az a 10 hónap.

"Mert ha igen, ott nagyon nagy bajok vannak." Ennyiért 20 éves autót fog venni, azoknál nem ritkák a nagy bajok.

2021. ápr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/93 anonim ***** válasza:
26%
Kedves 43 más az autót fenntartása nem ingyen van...
2021. ápr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/93 anonim ***** válasza:
94%

20 éves autó 1 millióba kerül és az éves tankolás és szervizelés 1,2 millió évente?!

Köszönöm a felvilágosítást. Úgy látszik én egy másik párhuzamos univerzumban élek, ahol ez nem ekkora költség.

2021. ápr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 anonim ***** válasza:
94%
Kedves 45-ös: "Nyilván az autó is viszi majd a pénzt, így a megtakarítás valamivel kisebb ütemben fog gyűlni."
2021. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/93 anonim ***** válasza:
5%
#46: Nyilván nem minden autónál, itt most golf 4-ről van szó konkrétan, vannak ennél jóval olcsóbbak és drágábbak is. Egyébként simán lehet annyi igen. Mint már korábban írtam, nekem volt golf 4. Évente kb 6-800 ezer volt a fenntartása úgy, hogy a meghibásodásokat nem számolom, csak a kötelezőket. És nekem nem első autóm volt, így a biztosítás is valószínűleg jóval több lesz a kérdezőnek. Nyilván ki lehet jönni bőven 1,2 millió alá évente, de a 20 éves használt autó lutri. Úgy pedig nem ajánlott megvenni, hogy ha 2 hónap után javítani kell a váltót pl., akkor 3 hónapig áll a kocsi mire összespórolja az árát.
2021. ápr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/93 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem mi a gond a suzuki swiftel?! Tényleg nem értem.. Igénytelen, lebutított egy autó, amibe nincs szinte semmi, ami elromolhat. Kezdésnek, ha ennyire szeretnél már autót, ilyenekbe kellene gondolkodni! 1.3. 84 le 2 év műszaki legyen és kész. Az a Te bajod hogy nagyképű vagy! Kis 150 ezres fizudra vered magad, és meg neked áll feljebb, ha segiteni akarunk. Volt 4-es golfom, azt sem horror fenntartani, de én nem 150 ezret kerestem hanem min. 2x ennyit! Amúgy golfon sokminden elromolhst, alkatresz közepes áron van hozza, ha pusztulatot veszel megszivod vele! Egy G astra még talán bevállalható de F -eket is nézz!! Nem egy iphone amit megveszel és évekig hasznalod költség mentesen, hanem biztosítás uzemanyag szerviz stb. Ilyen auton barmikor bármi romolhat ahogy irtak jöhet barmikor egy jó nagy koltseg. De buta fejeddel ezt nem akarod érteni és hiaba élsz a szuleiddel ha egy szerelő aztmondja h oké 240 ezer + munkadíj vakarod a fejed ügye... és ez csak egy szerviz..

6 millas mercim volt vírus előtt, betette a kaput a vírus én is egy 20 éves Opel vectraval járok , de ha suzuki lenne az sem zavarna, most ez van örülök hogy nem kell gyalogolni . De ha te nem így gondolkodsz, hiaba koltozol el sírva fogsz haza menni!

Hitelbol meg NE vegyél autót!

Előbb azt írtad, hogy nincs a családba autó most meg h apukadnak Ford Focusa van, amúgy az is egy jó auto, bár a Fordok hajlmosak olajfogyasztasra, mondeo, mustang, fusion és focus is. Ez amolyan Ford problema.

Egy swiftel vagy g , F astraval nehéz mellényulni, de ha te másoknak akarsz megfelelni az eletben a targyaiddal, akkor soha nem lesz semmid! Jól jegyezd meg..

Hitelre autot venni 150 nettobol... és meg lenézi a suzukit.. eszem megáll

2021. ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/93 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, most akkor van a faternak Ford, vagy nincs? Két oldallal ezelőtt te írtad, hogy a családban egy autó sincs, most meg hogy apád emnnyit költ az autóra havonta.
2021. ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!