Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 150 Ezres nettóval milyen...

150 Ezres nettóval milyen autót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy 150-160 ezer forintos nettó fizetéssel milyen autót vehetnék?

Elgondolkodtam a hitelről is (mert míg össze szedek pl 1 milliót egy autóra, addig azt csak fizetem havonta kb 30 ezresével)

1 milliót fel tudnék venni 3 évre havi 30 ezres költséggel.

Ez megérné?

1 milliót kb 10 hónap alatt tudnék félretenni. Az nem sok?

Esetleg kivárni, és közben néha autót bérelni? Nagyon szeretnék már vezetni.



2021. ápr. 2. 23:10
 11/93 anonim ***** válasza:
88%
#9: akkor maradj a biciklinél és tömegközlekedésnél
2021. ápr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/93 anonim ***** válasza:
0%
golf az nem bmw így értelme nincs , ennyi erővel vehetnél problémamentes swiftet is az sem menő de a golf sem az már
2021. ápr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 A kérdező kommentje:
Inkább akkor kivárom magamnak azt a 6-7-8 hónapot és veszek egy problémamentes golf-ot.. de köszi a segítségeket, hitelre valóban hülyeség.
2021. ápr. 3. 00:06
 14/93 anonim ***** válasza:
34%
A golfot én akkor is hanyagolnám, ha lenne a vételárra pénzem úgy, hogy egy jó állapotút tudok venni. Nekem volt golf 4, kb havi 1500 km-t használtam (ami magyarországon egy átlag futásteljesítmény), és ha nem is számolom azt hogy elromlott valami, csak az üzemanyagra, biztosításra, időszakos kötelező szervízre, gumikra stb. költöttem havi 60-70 ezret alaphangon.
2021. ápr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 anonim ***** válasza:
96%
Én leszek a paraszt aki nem a kérdésre válaszol, hanem visszakérdez: biztosan kell neked autó? Nem tudod anélkül megoldani az életedet? 150 nettóból én nem mernék autót fenntartani. Maximum egy Swift kategóriájú valamit, de azt meg ugye kizártad, csak nem tudom miért. Egy ezer éves Golf mennyivel jobb mint egy szintén régi Swift? Semmivel.
2021. ápr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 A kérdező kommentje:
De a 150 nettót úgy értsétek, hogy havonta marad 100 ezrem. Szüleimmel élek, még fiatal vagyok. Kezdőfizu. Aztán idővel majd több lesz, főleg hogy érettségizek is majd
2021. ápr. 3. 00:22
 17/93 anonim ***** válasza:
97%

"Ha suzukit kellene nézzek, akkor inkább maradnék a biciklinél és tömegközlekedésnél..."


Így már egyszerűbb a képlet, marad a tömegközlekedés...

Legalább addig, amíg össze spórolsz annyit, amiből meg tudod vásárolni hitel nélkül az óhajtott márkát, típust.

Használt autót nem úgy kell megvenni, hogy a vételárat valahogy össze kaparod, de semmi tartalék nincs, a hitel fizetés miatt pedig később is csak kínlódás lesz, ha valamire költeni kell, márpedig kell költeni.

Sok éves autóban elkopnak, elfáradnak az alkatrészek, bármikor szükség lehet új akkumulátorra, megadhatja magát egy-egy alkatrész, és vannak olyanok, amelyeket párban cserélnek, vagy komletten.

Üres pénztárcával, bankszámlával még Suzukit sem lehet fenntartani, a Golf meg relatíve drága.


15 éves autónál is lehet jelentős értékvesztés akár 1-2 év alatt is.

Ez már bőven az a kor, amikor hónapok alatt olyan szinten ki tud ütni egy vásárláskor jó állapotúnak tűnő autón is a rozsda, hogy azon kell elgondolkozni, hogy érdemes-e megjavíttatni.

2021. ápr. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 A kérdező kommentje:
Semmi költségem nincs, annyi, hogy adnék le a fizuból.. a családban nincs egy autó sem, így muszáj lenne egyet fenntartani. Legalább nem hülyeségekre költeném el, hanem autóra. +Munkàba jàráshoz is kellene
2021. ápr. 3. 00:24
 19/93 anonim ***** válasza:
96%

Van egy viszonylag jó szabály, hogy 6 havi jövedelmednél sokkal többet nem érdemes autóra költeni, mert nem igazán fogod tudni fenntartani, szóval az 1m azért már nyújtózkodik eléggé.

Specifikusan egy Golf ebből kijöhet, de őszintén, alapból is elég hülyegyerekautó, hát még amik ilyen alacsony áron mennek...

2021. ápr. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igaz.. De nagy autót meg tênyleg nem szeretnék, ilyen mazda6 (mazdás csoportokban dobáljàk 800 ezerért a hibátlan állapotúakat, mert 1 millióért nem viszik el tőlük, bármennyit költöttek rá, én sem értem)

Vagy esetleg renault megane, g-h astra, skoda octavia meg ezek már nagyok és drágábbak, nem?

2021. ápr. 3. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!