Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 150 Ezres nettóval milyen...

150 Ezres nettóval milyen autót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy 150-160 ezer forintos nettó fizetéssel milyen autót vehetnék?

Elgondolkodtam a hitelről is (mert míg össze szedek pl 1 milliót egy autóra, addig azt csak fizetem havonta kb 30 ezresével)

1 milliót fel tudnék venni 3 évre havi 30 ezres költséggel.

Ez megérné?

1 milliót kb 10 hónap alatt tudnék félretenni. Az nem sok?

Esetleg kivárni, és közben néha autót bérelni? Nagyon szeretnék már vezetni.



2021. ápr. 2. 23:10
 71/93 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó :)
2021. ápr. 4. 11:35
 72/93 anonim ***** válasza:
69%
Az tudod küldeni a helyet ahol 6 millióért vehetek padló fűtéses normális házat? Előre is köszönöm
2021. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 A kérdező kommentje:
Persze. Csongrád megye, annak is a délkeleti része :) Nem csak f@szom Pest meg nagyváros van ahol 60 millió egy ház barátom
2021. ápr. 4. 12:47
 74/93 anonim ***** válasza:
20%
Akarja mondani Csongrád-Csanád megye
2021. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 A kérdező kommentje:
Egy ideje igen, de nekünk megmaradt csongrádnak
2021. ápr. 4. 13:08
 76/93 anonim ***** válasza:
66%
El tudnád küldeni a konkrét települést, illetve hogy melyik hirdető oldalon hirdetnek ilyen házakat, mert sajnos én ilyen feltételekkel Csongrád megyében semmit sem találtam. [link]
2021. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az unokatesója a nagyszülőktől örökölte a házat, akik 40 éve vették 6 millióért. Nyilván az ingatlanárak közel nem pestiek Csongrád megyében, de a márvány attól nem lesz lényegesen olcsóbb, meg a padlófűtés se, max a lerakás munkadíja. Ugyanígy nem olcsóbb se a rezsi, se semmilyen élelmiszer, vagy bármi amit nagyáruházban veszel, se az autóalkatrsézek stb. Szóval azt hagyjuk már hogy ott nettó 200-ból királyként lehet élni.
2021. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, hagyd rájuk!

Itt nekem is megírták már a tutit a nagy "pénzügyi szakemerek", akik mindent is jobban tudnak.

Van egy házam vidéki megyeszékhelyen. Van egy lakásom Budapesten. Van kb 6 millió Ft likvid tőkém vésztartaléknak a bankszálamon, ami minden hónapban növekszik, mert bőven tudok félretenni. Van több cégben is részvényem befektetési jelleggel. Ha minden kötél szakad, ezt is pénzzé tudom tenni. Van egy pár éve újonnan vett autóm. Nem szórom a pénzt, de nem is érzem úgy hogy nyomorognék. Előző autómat 13 éves koráig márkaszervizbe hordtam. Csak gyári alkatrészeket látott. Évente 25-28e km-t elautózok és nem fizeti ki helyettem senki a benzinkúton a számlát.

Mégis itt az oldalon az önjelölt pénzügyi elemzők megállapították, hogy milyen felelőtlen vagyok és erőmön felül költekezek. Új autót nem engedhettem volna meg magamnak. Inkább egy harmadik lakásra kellene gyűjtenem. Autóból max egy 20 éves Swiftet vehettem volna. És azt is csak 2000Ft-ért tankolhatom havonta. Ha pedig valami elromlik rajta, akkor hónapokig kell a kert végében tárolnom. Hiszen nincs milliós fizetésem, ami állítólag minimálisan kell egy autó fenntartásához...

Pont a minap hallattam hogy a fizetések mediánja valahol nettó 200-220e körül van. Azaz ennyi a leggyakoribb fizetés a teljes lakosságra vetítve. Itt az okosok szerint ennyiből nem lehet autót fenntartani. Mégis "valamilyen rejtély" okán annyi autó van az utakon, hogy már elférni alig lehet tőlük. Még a lakótelepes könyékeken is, ahol nem a leginkább jómódúak laknak, is úgy kell vadászni a parkolóhelyet.

Kérdező, a rászánod az időt, érdekel a téma, kicsit utánajársz, van józan paraszti eszed, magad is ki tudod kalkulálni mi fér bele és mi nem. A biztosítási és befektetési ügynököket is mindig lerázom miután végighallgattam a jól felkészült frappáns előadásukat, mert újat sosem tudtak mondani nekem.

Az itteni fröcsögésekre meg ne reagálj, pukkadjanak meg a mindent jobban tudók! Akkor cseszel ki velük ha nem válaszolsz és nem tudnak mire reflektálni.

2021. ápr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
31%

#78:

"a fizetések mediánja valahol nettó 200-220e körül van. Azaz ennyi a leggyakoribb fizetés a teljes lakosságra vetítve." A leggyakoribb a módusz, nem a medián, az mást jelent. Ha 4 millió ember évi egymilliárdot keres, 4 millió meg munkanélküli, és van egy aki minimálbérért dolgozik, akkor a minimálbér a medián, nem tudom hogy ebből hogy következik, hogy az a leggyakoribb (nyilván eltúlzott a példám, de a lényeget érted)


"Itt az okosok szerint ennyiből nem lehet autót fenntartani. Mégis "valamilyen rejtély" okán annyi autó van az utakon, hogy már elférni alig lehet tőlük." A "rejtély" annyi, hogy nagyon sokan nem egy fizetésből tartják fönn az autót, hanem a családnak van közös autója, több fizetésből. Meg tudod más az, ha már van saját ingatlanjuk, nem kell arra gyűjteni, hogy el tudjanak költözni a szüleiktől nemsokára.


"az önjelölt pénzügyi elemzők megállapították" Nem kötelező az oldalra regisztrálni, nem kötelező leírni az anyagi helyzetedet. Ha mégis leírod, ne csodálkozz ha elmondják a véleményüket, erre van ez az oldal. Elmondod, hogy mennyire zavar, hogy mások véleményezik a kiadásaidat, de azért megint részletezed számunkra az anyagi helyzetedet, akkor mit vársz?


"Van egy pár éve újonnan vett autóm" Akkor valószínűleg nem 150 nettót keresel, mint a kérdező, innentől kezdve nem releváns a te helyzeted.


"Autóból max egy 20 éves Swiftet vehettem volna." Nyilván a te anyagi helyzetedben nem ezt ajánlaná senki, ne túlozzunk. Azt az otthon élő, 150et kereső kérdezőnek ajánlottuk.


Egyébként ő kérdezte, hogy ennyiből milyen autót ajánlunk, miért baj ha leírjuk őszintén a véleményünket? Nem mi toltuk az arcába a hülyeségünket mint a pofátlanul mindent ráderőltetni próbáló ügynökök, Ő KÉRDEZTE!

2021. ápr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 A kérdező kommentje:

Sajnálom is, hogy én kérdeztem.

Olyan ez mint politikáról beszélni, mindenki tud mindent. Mindegy köszi a tanácsot, ezentúl biztos, hogy magamnak kalkulálok. További szép napot mindenkinek, még annak is amelyik úgy írt mint egy gyökér. Ha lessz@rom jobban fáj nekik mint ha vitáznék. Üdv, a hazug ember aki nem élhet olyan helyen ahol a 8 milliós házat 6-ért megveszik, és olyan nincs...

Pesti gyökér felfogás ez, aki még az életbe nem volt az igazi vidéken. Mindegy keressed a 400 nettót és járj tovább azzal amivel akarsz ezt a kérdést meg hagyd a r@kba.

2021. ápr. 4. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!