Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért utálják a dízelaut...

Sokan miért utálják a dízelautókat?

Figyelt kérdés

Én dízelen tanultam, aztán lett egy 1.6-os 4-ös Golfom.

Nem volt rossz autó, csak olyan "pöc_köszörű" volt.

Sokat használtam városban, volt amikor majdnem a 10 litert is elérte a fogyasztása.

Meg egyszerűen nem nagyon lehetett érezni az erejét, max ha nagyon kihúzatta az ember.


Időközben kipróbáltam nagyobb, kétliteres dízelmotorral szerelt autókat.Ott azért érezni lehetett az "erőt".Alig nyomta neki az ember és már emelkedett is a km/h, nem kellett üveghangon húzatni,hogy előjöjjön az ereje.


Aztán rászántam magam, vettem egy Peugeot 508-ast,szintén 2 literes dízelmotorral.Sokan leszólták, hogy fúj dízel, meg még francia is.1 éve van nálam és nagyon elégedett vagyok vele.

Előzni roppant egyszerű vele, vissza sem kell váltani, mint a Golfnál.


Szerintem, a dízelmotor egy nagyszerű találmány.

A hétköznapi közlekedésre nagyon ideális.

A hangja meg hát...A benzines 4 hengereseknek sincsen szép hangja.



2017. márc. 22. 19:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
21%
Látszik a pontozásokon is, hogy milyen elvakultak a benzinfanok, és hogy csak támadni tudnak :)
2017. márc. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
97%
Ezen az oldalon annyit ér a pontozásos rendszert nézni, mint használt autóban az óraállást.
2017. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
HELLÓ! :D
2017. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
37%
De a legjobb ez a fogyasztáskomédia :D megy a cirkusz azért a szaros -1-2 literért ,aztán amit megspórolnak a kétszeresést otthagyják a szervizben csak azértbh menjen a zetorjuk..
2017. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Ez is ízlés kérdése. A benzines motorokból lehet a legjobb hangokat előhozni, gondolni kell a versenyautók, motorok hangjára. De utcai autóknál egy jó sportkipufogóval brutál hanghatást lehet elérni.

Az, hogy erősebb a dízel, ez már az injektoros és dupla vezérlésű időszak óta erősebbek jóval.

Nekem tetszenek egyes dízel motorok is, a bmw-k, audi quattro,és ár traktoré,kamioné.

A többi nem, átlagos dízel motorok hangja nem tetszik, vezetni se nagy élmény nekem, nem tetszik a robosztus hangja, amikor meg látom füstölni amikor odalép neki, az is kiábrándít.

2017. márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
85%
A dízel "haszonjármúvekbe való" ez pontosan így van, mert a közlekedők nagy része arra használja az autót hogy eljusson A-ból B-be, és nem arra, hogy "jajj de jól néz ki" "jajj de szép a hangja" meg ilyen szrságok, lehet itt jönni a környezet szennyezéssel meg a nagy szervíz költséggel, de tudjuk hogy aki benzinest vesz nem a környezete miatt teszi hanem valószínű azért teszi mert a Need for Speed-en nevelkedett, vagy mert nem akarja kifizetni azt a 20-25% felárat a dízelre. Persze jó a benzines városban szaladgálni kis távokon, hobbi autónak, egy sport autóba nem is tudnék elképzelni egy dízel motort, de ha a gazdaságosság a fő szempont, nagyobb táv (+20km) megtétele akkor dízel. Azt még hozzá tenném, hogy nem a modern dízelekre gondolok (mert azok tényleg nagy szervíz költséggel rendelkeznek) hanem a 10-15-20 évesekre, most lehet jönni azzal, hogy akkor mindenki vegyen öreg szrokat? Nem, csak az aki olcsón akar eljutni A-ból B-be. Köszönöm ha végigolvastad
2017. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Én sem utálom a dízelt, bár személyautóba feleslegesnek tartom, hogy őszinte legyek. :) (Nekünk kishaszon van 2, kisebb, nagyobb, meg még olyan gépek amelyek dízelesek. Sőt szeretnék egy Land Cruisert vagy Pajerot egyszer ha megérem és lesz rá keret.)
2017. márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Ó látom ki lett törölve, akkor vége van a bulinak. :(
2017. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, én teljesen együtt érzek veled, ugyanis 1.6 MPI VW-ről váltottam 1.6HDI Citroenre. Fél év alatt már összespóroltam a fogyasztáson a kötelező szerviz árát, ugyanis nekem a benzines nem csak közelítette, télen hidegben, nyáron klímával el is érte a 10 literes fogyasztást, a dízel meg télen is elvan a legnagyobb hidegben 5,8-6 literből.
2017. márc. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
41%

Van egy "kedves" ismerősöm, annak meg egy suzuki ignis 1.4 benzin, eszik neki vagy 8 litert kb.

2000 óta csak dízelmotoros autókat veszek, de nyomatékosan a tudtomra adja mindig, hogy (idézem) a dízel a semmirevaló, szar, gyenge, stb...

Közöltem vele, hogy Dunaújváros-Verőce útvonalat megjártam oda-vissza kevesebb, mint 3000Ft-ból...

Az nem igaz, az nem lehet.


De igaz, a vezetési stílusommal kevesebbet eszik, mint 4 liter.

Régi szívó D. mondjuk utálom is sok dologért, és amiért jó:

Én nagyon könnyen szerelem őket, fillérekért van hozzá alkatrész, keveset fogyaszt, és elég ritkán hibásodik meg, a motor kb soha, inkább csak futómű, fékek.


Ami nem jó:

Iszonyat lassan gyorsul, érzékeny az akkura, hatalmas áramfelvétel, izzótóhibák, kaszni rohad.


De sajnos a fogyasztásért bármit.

2017. márc. 23. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!