Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért utálják a dízelaut...

Sokan miért utálják a dízelautókat?

Figyelt kérdés

Én dízelen tanultam, aztán lett egy 1.6-os 4-ös Golfom.

Nem volt rossz autó, csak olyan "pöc_köszörű" volt.

Sokat használtam városban, volt amikor majdnem a 10 litert is elérte a fogyasztása.

Meg egyszerűen nem nagyon lehetett érezni az erejét, max ha nagyon kihúzatta az ember.


Időközben kipróbáltam nagyobb, kétliteres dízelmotorral szerelt autókat.Ott azért érezni lehetett az "erőt".Alig nyomta neki az ember és már emelkedett is a km/h, nem kellett üveghangon húzatni,hogy előjöjjön az ereje.


Aztán rászántam magam, vettem egy Peugeot 508-ast,szintén 2 literes dízelmotorral.Sokan leszólták, hogy fúj dízel, meg még francia is.1 éve van nálam és nagyon elégedett vagyok vele.

Előzni roppant egyszerű vele, vissza sem kell váltani, mint a Golfnál.


Szerintem, a dízelmotor egy nagyszerű találmány.

A hétköznapi közlekedésre nagyon ideális.

A hangja meg hát...A benzines 4 hengereseknek sincsen szép hangja.



2017. márc. 22. 19:08
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem fikázza a dízelt, aki a céges verdából le leszív pár liter gázolajat. Nekem simán futja a céges gázolajbol a hétköznapi furikázásra.. Ezért is van dízelem. Ha hosszabb utra megyek, akkor meg ha tankolok, kevesebből megkljárom az utat. Én még nem találkoztam olyan sofőrrel, akinek benzines kocsija lenne. Biztos van. De ritka :)
2017. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!