Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért utálják a dízelaut...

Sokan miért utálják a dízelautókat?

Figyelt kérdés

Én dízelen tanultam, aztán lett egy 1.6-os 4-ös Golfom.

Nem volt rossz autó, csak olyan "pöc_köszörű" volt.

Sokat használtam városban, volt amikor majdnem a 10 litert is elérte a fogyasztása.

Meg egyszerűen nem nagyon lehetett érezni az erejét, max ha nagyon kihúzatta az ember.


Időközben kipróbáltam nagyobb, kétliteres dízelmotorral szerelt autókat.Ott azért érezni lehetett az "erőt".Alig nyomta neki az ember és már emelkedett is a km/h, nem kellett üveghangon húzatni,hogy előjöjjön az ereje.


Aztán rászántam magam, vettem egy Peugeot 508-ast,szintén 2 literes dízelmotorral.Sokan leszólták, hogy fúj dízel, meg még francia is.1 éve van nálam és nagyon elégedett vagyok vele.

Előzni roppant egyszerű vele, vissza sem kell váltani, mint a Golfnál.


Szerintem, a dízelmotor egy nagyszerű találmány.

A hétköznapi közlekedésre nagyon ideális.

A hangja meg hát...A benzines 4 hengereseknek sincsen szép hangja.



2017. márc. 22. 19:08
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
50%
Dízel, főleg ha turbós , nem városi forgalomra való! Annak szüksége van a nagyobb sebességre, hosszú utakra! Sokkal nyomatékosabbak, jobban húznak, kevesebbet fogyasztanak, de ha nem megfelelően használják, akkor erre is költeni kell! Nagyságrendekkel kevesebbet mint egy 1.6osra!
2017. márc. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
Bocs, nagyságrendekkel többet mint egy 1.6osra
2017. márc. 23. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
59%
Egyetlen okbol utalom oket: kormolnak.
2017. márc. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

#20 "De sajnos a fogyasztásért bármit."


Ezzel kb. össze is foglaltad, miért dízel a magyar autópark nagyobbik része. Egyébként egyszerű a képlet: hosszú utakra jó a dízel, rövid, városi használatra nem jó.


Bár én hosszú utakat járok az autómmal (napi 120-130 km), mégis egy 1.8 szívó benzinesem van. Igaz, erre kapok 9,5 l/100km normát +3 ft/km amortizációt, míg egy 2.0 dízelre kapnék 6,5 l/100km körül. A benzinesemmel spórolok 100 km-en kb. 2-2,5 l üzemanyagot, a dízellel legjobb esetben spórolnék 1 liter körül.

2017. márc. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
9%
Hamarosan úgyis okafogyott lesz az egész vita. AZ EU szerencsére abba az irányba tart, hogy be fogja tiltani új dízelüzemű személygépkocsik forgalombahozatalát. Aztán szép lassan ki fognak halni, mint a kétütemű autók.
2017. márc. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"be fogja tiltani új dízelüzemű személygépkocsik forgalombahozatalát"


Odebb van az meg.

2017. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
93%

"Dízel, főleg ha turbós , nem városi forgalomra való! "


Ez sem teljese igaz, számomra városban is nagyon kellemes vezetni a dízelt, mert városban is sokat segít a nyomaték, például lámpától elindulva nem kell padlózzam az autót, mint a kis benzineseket, hogy ne tartsam fel a forgalmat, hanem lazán, nyugisan haladok rendesen. És nem olyan ártalmas ám a dízelnek a városi használat.

2017. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
91%

Mit fog betiltani? Ne röhögtess már, el vagytok ti szállva, mondanak két csúnya szót a dízelről és már átkonvertáljátok magatokban ilyen hülyeségekre, hogy be fogják tiltani.


Be fogják tiltani, a fosszilis üzemanyagú autókat ha odáig fejlődik az elektromos. Szóval a benzinnel együtt. Nagyjából úgy, ahogy ma a kétüteműeket. Ugye tudod, hogy még mindig lehet velük menni? Csak ki akar. Pont így lesz a dízel is kitiltva, masszív 20-30 év múlva.

Legfeljebb a DPF nélkülieket korlátozzák fokozatosan, semmi egyéb. Nehogy elhidd már, hogy egy akkora nagy tejelő adóparadicsomot, mint az autósok, ráadásul az autók fele dízel, majd egy huszárvágással eltörölnek a politikusok, mert kicsit környezetszennyezőbb.


Ja persze ami megint nem igaz. Ez meg a másik amivel ti el vagytok tájolva, azt hiszitek a benzines autóitok baromi jók, mert nem kormol, ettől még az is ugyanúgy 2-3-5-10x értékeket kiköhöghet magán, minden jel nélkül. Ja hogy hoppá, pont ti vagytok a sunyiban szennyezők, nem a dízel ami kormol ha gondja van. A tietek meg nem, szépen el lehet sunnyogni vele, közben franc se tudja az autó valójában mit is böfög ki. Lehet áldani a benzinest szépen.

2017. márc. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

#28-as


Ha egy benzinesnek gondja van, ugyanúgy füstöt ereget, max. nem feketét. Ráadásul egy kilométerről érzed a bűzét. Van ilyen is, nem minden benzines autó van karban tartva, ugyanúgy hajtják azokat is tróger módon, mint némelyik dízelt. Az igazság az, hogy aki ad az autójára, annak mindegy, hogy dízelje vagy benzinese van. Én ettől függetlenül nem vagyok oda a dízelekért, de nekem a cégem fizeti az üzemanyagot, szóval a fogyasztás nem szempont. Most egy 1.8 szívó benzines Passattal járok (mondjuk régi, de nagyon karban van tartva), de gondolkodom egy nagyobb köbcentis, szintén szívó benzinesben. Nekem alapvetően az autó benzines, de ez nem azt jelenti, hogy fikázom, aki a dízelre esküszik. Ha nem fizetnék az üzemanyagot, lehet én is dízellel járnék.

2017. márc. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Köszönjük a takarítást.
2017. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!