Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Vettem egy robogót, az adásvételiben feltüntettük a típust, hogy Yamaha Target és az ülés alatti sorozatszámot.

A biztosítás is ezekkel az adatokkal futott végig.

A tulajdonos mondta, hogy ez egy Target, ennek ellentmondó jelölést nem találtam a motoron.

Aztán kellett volna egy-egy alkatrész, amit rendeltem hozzá és egyik sem passzolt a motorhoz. Akkor kezdett gyanús lenni, hogy itt valami nem stimmel. A végén találtam a neten egy képet és akkor derült ki, hogy ez egy Yamaha CT50 típusú motor. Nem lehet belőle sok az országban, mert a motorboltos még nem is hallott róla.

Az ülés alatt ez fel is van tüntetve, de senki nem gondolta, hogy a CT50 a típus megnevezés része.

Mit csináljak ilyenkor ?

Adásvételin Target van, Ha a biztosítást újrakötöm CT50-re, akkor valami bukta lesz.

Ha meghagyom a biztosítást Targetre és a rendőr megállít és véletlenül ráismer, hogy ez nem egy Target, akkor megint bukta van. Ha baleset történik és a biztosítós köt bele, akkor megint bukta van.

Azt kizárnám, hogy a motor lopott lenne , mert az eladó nem abból a rétegből és korból került ki. Valószínűleg az eladó is így vette korábban.


2019. szept. 6. 11:24
 1/1 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

A Biztosítónak az alvazszàm a lényeg nem a fantázia név.

Ne parazz ezen..

A rendőr is a számokat és az érvényes biztosítást nézi

Tegyél rá egy target feliratot azt jonapot

2019. szept. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!