Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gazdasági totálkár - javítás...

Gazdasági totálkár - javítás - utána?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A minap autóval belénk jöttek oldalról, a másik fél elismerte a felelősségét, küldtem is a baleseti bejelentőt a biztosítónak. Tőlük (KÖBE) még semmi visszajelzés. Közben egy családtag beszélt az egészről egy szervizessel, aki azt mondta, jó eséllyel gazdasági totálkárra fogják venni (idős autó...).

A továbbiak nem igazán világosak, de egyelőre úgy gondoljuk, szeretnénk megjavíttatni az autót, és természetesen nem 100% önerőből... A kérdés az, hogy ha a biztosító valóban gtk-ra veszi, ennek megfelelően fizet, de az autó nálunk marad, megjavíttatjuk, és ugyanúgy használjuk tovább, akkor pl. egy esetleges újabb balesetnél (ahol szintén mi lennénk a vétlen fél), a vétkes fél biztosítója hogy fizetne? Fizetne egyáltalán? Vagy valahol ennek a gtk-ra vételnek nyoma lesz, amit adott esetben minden más biztosító is láthat, és mondhatják azt, hogy sorry, de így akkor nem (vagy nem annyit) fizetnek? Főleg ha nem hivatalos (márka)szervizzel javíttatnák, hanem csak "maszekban", tehát nem lenne semmilyen dokumentum, ami esetleg igazolhatná, hogy az autó újra rendben van.

Kérlek, ne harapjátok le a fejem, sosem történt még ilyen velünk, és most eléggé kivagyok... Ráadásul ahogy próbáltam utánaolvasgatni, nem igazán találtam egyértelmű információt ilyen esetre vonatkozóan. Hálásan köszönöm előre is a segítségeteket!


2019. okt. 2. 10:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Autót akarsz venni, nem mosógépet...
2019. okt. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
igen, a használt autók ára eléggé felment.
2019. okt. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Számolni kell azzal is, hogy ha veszel valami olcsó, 20 éves autót, akkor következő balesetnél ugyanez lesz a szisztéma. Ha tényleg fontos számodra, hogy rendesen biztosítva legyen az autó és fizessen is érte a biztosító épeszű összeget, akkor sajnos nem igazán fogsz tudni válogatni árban.
2019. okt. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van, tudom, az anyagi lehetőségeink azonban igen korlátozottak. Szerintem a biztosítótól csak egy csekély összeget kapunk majd, azt is ki tudja, mikor. Hitel nem opció. És adott egy autista kisgyermek, meg eleve egy "nagyon vidéki" lakhely, ahonnan mindenért menni kell, a buszmenetrend viszont siralmas. Patthelyzet 🙁
2019. okt. 4. 11:55
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem a biztosító két hét alatt fizetett vétlen résztvevőként korrekt összeget.

Ne prekoncepciókat gyárts és siránkozz, hanem járj utána.

Eltelt egy hét, volt már a kárszakértő?

2019. okt. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!