Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Javítás gazdasági totálkár...

Javítás gazdasági totálkár esetén?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pár napja nekemhajtott egy öreg úr egy kereszteződésben. Az autónak műszakilag semmi baja, de az ajtó és a sárvédő kapott a dologból, cserések. A márkaszervízben már puffogtatták, hogy ez gazdasági totálkár lesz. Nyilván ha új eredeti alkatrész árakkal számolok, akkor lehet, hogy nem érné meg javítani, de bontóból nem nagy tudomány szereznem színrefújt ajtót és sárvédőt, mondhatni filléres dolog. Dönthetek úgy gazdasági totálkár esetén, hogy én igen is megjavítom az autót? Mennyit fizet ilyenkor a biztosító? Van ennek valami jövőbeni hozománya? Nem terveznék megválni semmiképp az autótól, csak a klíma 200ezerér lett benne cserélve tavaly. Az autó egy 2003-as skoda fabia. Vàlaszokat előre is köszönöm!

2019. nov. 25. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Dönthetsz úgy, hogy megjavíttatod. A totálkárt a biztosító állapítja meg, ilyenkor licitet tart a "roncsra" és neked a roncsérték és a forgalmi érték különbözetét fizeti ki, te pedig dönthetsz, hogy a "roncsot" eladod a legnagyobb árat ígérő felvásárlónak vagy megjavíttatod,ha találsz olyan szerelőt, aki a kártérítési összegből ezt ki tudja hozni, vagy hajlandó vagy többet áldozni rá.
2019. nov. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 D. Brasco ***** válasza:
Ugyan nem tudom honnan meg mekkora ütést kapott az autó de hidd el ez biztosan nem annyi lesz,hogy veszel a bontóbol egy ajtót meg egy sarvedőt,felrakod azt lehet menni tovabb!Valoszinuleg a nyulvány meg az oszlopok is sérültek,meg a küszöb is....raadasul még csak egy nem is valami extra autorol van szó hanem egy fabiarol.......amiert még ha tk-ra is veszik,alig fogsz erte egy kis penzt latni a biztositotol,szoval te abbol tuti nem csinaltatod meg...... Ezt az autot lehet kidobni!
2019. nov. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, valósíznűleg a nyúlványnak és/vagy az egyik oszlopnak odavágtak eléggé. Azért mondják, hogy gt. De várd meg a biztosító ajánlatát, aztán ráérsz agonizálni. Jól nem fogsz kijönni ebből sajnos.
2019. nov. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hamarosaan jön a kárszakértő, semmi baja semmilyen nyúlványnak, csak szimplán meghúzták, egy ügyesebb karosszériás lehet, hogy ki is tudná kalapálni, de jobbnak tartanám a komplett cserét. Tehát a lényeg, hogy tudom javíttatni. Köszi!
2019. nov. 26. 11:13
 5/7 A kérdező kommentje:
Minimális sebességnél történt az egész.
2019. nov. 26. 11:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is így jártam.Igazából nem sérült nagyon csak több elem javítása költségesebb.Nálam a motor nem sérült sőt,csakgát jobb és bal oldala végig volt húzva plussz a motorház.Megcsináltattam mert sürgősen kellett az autó.Gazdaságilag jpbban jöttem ki.450ezret fizettek ki 200ból megvoltam.
2019. nov. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen nálam is hasonlóan alakul a szitu. Mondtak rá egy összeget amiből simán meg lesz.
2019. nov. 28. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!