Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az hogy lehet, hogy idénre...

Az hogy lehet, hogy idénre kötve olcsóbb a biztosítás?

Figyelt kérdés
CLB-n kalkuláltam díjat akkor 59 ezerre jött ki, meg is kötöttem december elején. Most meg ha kalkulálok ugyan azokkal az adatokkal akkor már 51 ezerre jönne ki. Azt hittem pont hogy drágább lenne idéntől. Nem vág földhöz csak érdekesnek találom. Miért van ez?
2020. jan. 1. 14:36
 1/3 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%
Ezt dobta a gép...
2020. jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sosem használtam a CLB honlapját, nem tudom, hogy a megjelenő listán (gondolom, sok adat beírása után ad egy rendezett listát a különböző biztosítók díjairól), lehet-e kattintással díjrészletezést kérni?

Számomra az sem derül ki a kérdésedből, hogy a két, különböző időpontú, különböző díj azonos biztosítónál adódott-e, vagy különbözőeknél?


Így, vagy úgy: pontos választ csak akkor kapsz (magadtól, magadnak), ha megnézed a díjrészletezést. Ha nem lehet az alkusz oldalról elérni, akkor a konkrét biztosítónál.

Aztán, a részletes összevetésből pontosan láthatod, hogyan változott az alapdíj – ha változott -, illetve, esetleg milyen új díjkorrekciós szorzók vonatkoznak rád, esetleg milyenek tűntek el, a megmaradók mértéke hogyan módosult. Vagy nem módosult, de a te adataid módosultak: ami biztosan, az az életkor. De, nem biztos, hogy a korral a szorzó is módosul, lehet, hogy – nem tudom én – 8 éves életkor tartományban változatlan.

(Például, a jelenlegi biztosítómnál néztem, hogy az életkorszorzóm, ami díjnövelő, mert 1-nél nagyobb szám, 8%-kal csökkent. Ugyanennél a biztosítónál, ha valaki, például, a biztosítás évfordulójáig az előző évforduló óta; vagy évforduló nélkül, a szerződéskötés óta, 32 éves kor helyett 33 éves lett, akkor 18%-kal – ez majdnem 1/5 rész – csökken az életkorszorzója, azaz ennyivel csökken a díja. Azt is láttam, hogy ez csak 2020. január 1. és 2020. február 29. közti új szerződéskötéseknél és évfordulóknál van így, március 1-től más díjtarifa lesz.

Persze, a díj több szorzó egyvelegével módosul, vannak csökkentők, növelők, ráadásul különböző mértékben, aztán kialakul valami.

Az életkor csak egy viszonylag könnyen bemutatható példa, és lehet, hogy adott esetben nincs díjváltozást indokoló szerepe.)

Nálad az okozhat különbséget, hogy a biztosítók többsége 2020. január 1-től új díjtarifa táblázatot közöl, alkalmaz.


A MABISZ oldalán fellelhető minden KGFB-s biztosító: [link]

Az adott biztosítóra kattintva, kiválasztható, hogy milyen időszakot akar valaki megnézni. Aztán ott lehet bogarászni, hogy melyik vonatkozik adott szerződőre, és ha igen, akkor milyen mértékben. Ezek kigyűjthetők. A különböző időszaki részletezést összevetve pedig fény derül a titokra: miért arra változott, amerre, és miért annyira, amennyire.


Minden vonatkozó értéket összeszorozva adódik a díj.

Például:

M1 járműkategória (személygépkocsi), 61 kW, 1298 cm³, benzines; a szerződő irányítószáma 9653 → az éves díj 41 953 Ft.

A szerződésszám alapján a szorzó: 0,857.

Az új biztosítási évre a bonus besorolás B06, a szorzó: 0,560.

Életkor: 36 év, a szorzó 1,05.

Kockázatviselés kezdete 2010., a szorzó 1,00.

A biztosítónál van lakás- és életbiztosítási szerződése, a szorzó 0,96.

Díjfizetés gyakorisága negyedéves, szorzó 1,20.

E-kommunikációs szorzó 0,94.

A fizetendő díj: 41953*0,857*0,560*1,05*1,00*0,96*1,20*0,94 = 22893 Ft.

2020. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ.

CLB kilistázza de nem részletezi.

Az összes biztosító díja csökkent. Ami 50 volt az 45 lett. Ami 59 volt az 51 lett stb.

Lehet az lehet, hogy 2 hónap múlva leszek 30 éves és már azzal számol.

2020. jan. 1. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!