Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ezekután szólnom kellett...

Ezekután szólnom kellett volna a főnökömnek, hogy mennyi pénzt kaptam a koccanás után?

Figyelt kérdés
Januárban volt egy apró koccanásom a céges Ducatoval. Nem én voltam a hibás, és a vétkes fél megkért, hogy oldjuk meg a biztosító nélkül. Felhívtam a főnököm, és azt mondta, hogy őt nem érdekli, oldjam meg egyedül, csak az autó mindenképp legyen megjavítva. Annyira nem érdekelte a dolog, hogy el sem jött megnézni a saját autóját, vagy hogy tárgyaljon a másik sofőrrel, mégcsak telefonon sem beszélt vele. Gondoltam akkor oké, csinálom úgy ahogy jónak látom, és elfogadtam 50000 ezer forintot az úriembertől. 16ezérért vettem egy teljesen új bal lökhárítót, és én magam fel is szereltem. Az autó hibátlan volt ezekután, senki nem állapította volna meg a koccanást. Mivel a főnökömet látszólag nem érdekelte a dolog, gondoltam akkor megtartom magamnak a maradék 34ezret, ennyi jár nekem amiért utánnajártam, és kicseréltem az elemet. Csakhogy most, egy hónap után véletlenül megtudta, hogy 50ezret kaptam, és követeli magánák a maradékot, olyannyira, hogy már le is vonta a fizetésemből. Ez mennyire jogos?

2020. febr. 29. 10:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve hogy nem a ceg kapta a penzt hanem te, innentol hogy levonta toled az lopas. Munkaugyi birosag szereti ezeket.
2020. febr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
A pénzt valóban a kérdező kapta, de azért, hogy megjavitson egy olyan tárgyat, ami más tulajdonát képezi. Jelen esetben a főnöködé az autó, tehát őt illetné a pénz is. A kérdező tulajdonképpen meglopta a munkáltatóját, és még ő van felháborodva.
2020. febr. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Jezus miert o lopta volna meg? Ha 500 ezret kapna mert mondjuk a masik beijedt vagy kulfoldi? Puszira adjon annyit a fonoknek a semmire?
2020. febr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Te kaptad a pénzt. Van róla bizonylat? Mi alapján követel tőled a főnök pénzt? Mond el neki, hogy tulajdonképpen még ő tartozik neked a javítás díjával, amit saját zsebből oldottad meg.
2020. márc. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A főnöknek az volt a kikötése, hogy hozd helyre a kárt. Az nem érdekli hogy hogyan, és mennyiből.


Megtetted? Meg!


Akkor mit érdekli, hogy mennyit kaptál érte? Rád volt bízva a javítás. Neki egy fillérjébe nem került.


Kíváncsi lennék rá fordított helyzetben, ha kevesebbet kaptál volna, hogy kipótolná-e neked a különbözetet? Ugye hogy nem? Na ez ugyanez az eset. A javíttatás te dolgod volt és kész.

2020. márc. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2020. szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!