Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vajon fizet-e a biztosító, ha...

Vajon fizet-e a biztosító, ha kidől a fa?

Figyelt kérdés
Kötöttem egy házbiztosítást, ami tartalmaz felelősségbiztosítást is. Az apróbetűs részt nem olvastam, de meg voltam nyugodva, hogy van rajta felelősség is... Most mondta a szomszéd, hogy olvassam át, mert nem fizet, csak a pénz kell nekik!
2020. márc. 1. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp olvasd át a szerződést.


Reálisan gondolkodva is, ha öreg/korhadt a fa (kötelességed lenne kivágni), arra zéró károdat fogják fizetni.


A biztosítások általánosságban úgy működnek, hogy ne fizesssenek rá, eltartsák a dolgozókat, és megérje. Igyekeznek kis kockázatot vállalni.

Erről is érdemes utánaolvasnod, mert nem olyan egyszerű, hogy "csak a pénz kell nekik".

2020. márc. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, kinek a fája, garázsban állt e, stb, de jó eséllyel ezt csak a casco fizeti.
2020. márc. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha korhadás miatt dől rá a te fád másra akkor fizet a FB. Ha vihar miatt, akkor annak a biztosítója fizet aki károsult (viharkár)
2020. márc. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha gondolod egy tízesért szívesen felolvasom neked távsegítségben, csak valahogy küldd át a szöveget!


Viccet félretéve, a biztosító általánosságban csak olyan kárért fizet, ami önhibán kívüli esemény miatt keletkezett. Tehát ahogyan írták, ha "selejtes" a fa (pl. korhadt) és amiatt dől ki, akkor nem kapsz egy fityinget sem érte, akkor sem, ha vihar miatt dőlt ki, mert ugye ha nem lett volna korhadt, akkor elképzelhető, hogy kibírta volna. Ilyen apró dolgokba lehet és szoktak is belekötni, ha nagyobb összeget kellene kifizetniük...

2020. márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!