Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kidobtam 12. 000 forintot az...

Kidobtam 12. 000 forintot az ablakon?

Figyelt kérdés
Egy időre oda volt adva egy ismerősnek a kocsim üzembentartói szerződéssel, most visszakaptam... a forgalmi ki volt cserélve, be volt jegyezve mint üzembentartó. Tegnap vissza lett iratva a nevem a forgalmiba és új törzskönyvet is kellett kérnem, mert a korábbi elveszett. Kifizettem ezért 12.000 ft-ot az okmányirodában és ma vettem észre, hogy a régebbi lakcímem szerepel a forgalmiban. Tegnap az ügyintéző nem kérte el a lakcímkártyám, abban már rég az új címem van... értelemszerűen most megint kell cserélni a forgalmit, a törzskönyv meg ugye meg sem érkezett... most ilyenkor mi van? Megint 12.000 ft-ot ki kell a semmire fizetnem???

2020. márc. 6. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a semmire fizeted, hanem arra, hogy helyes okmányokat kapj, ha már elsőre nem sikerült helyes adatokat megadnod.
2020. márc. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vele foglalkozni.

Majd a következő műszakinál átiratod.

2020. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ige, figyelmetlen voltam, de áruld már el, hogy ha már rég benne van a rendszerben az új cím, mi a faxért adnak ki okmányt a régi címre? Most ezért a xarért 24.000 ft megy el... hány bevásárlás is ez? kb. 2!
2020. márc. 6. 12:43
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es! A műszakin nem cserélnek forgalmit csak új bejegyzést írnak bele...


Be fogok menni az okmányirodába, ezt nem fogom annyiban hagyni!

2020. márc. 6. 12:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Maj írd meg milett a vége...
2020. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ocsmányirodában oda szokták adni a kinyomtatott papírt amit alá kell írnod és mindig mondják, hogy ellenőrizzed az adatok helyességét.


Ezek szerint nem ellenőrizted le csak aláírtad....

Szóval igen, ezt benézted.

2020. márc. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Közben utána néztem, törzskönyvbe nem kerül be a lakcím, így azt nem kell másodjára is kicserélni, ellenben a nyilatkozat az valóban létezhet és nyilván ha bemegyek majd Ő meg ezt fogja bemutatni... de akkor is azért az ügyintéző is ellenőrizhetné az adatokat, ez csak Őt minősíti, hogy rányom egy hivatalos okiratra egy rossz adatot! Baxák meg azt a 6000 ft-jukat, költség gyógyszerre!!!
2020. márc. 6. 15:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól mondod...
2020. márc. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ekkora problémát..
2020. márc. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

12 000 Ft → 6 000 Ft

Ezt a csökkentést már magad megtetted: a törzskönyv nem tartalmaz lakcímet.


6 000 Ft → 0 Ft

Ezt a csökkentést jogszabályi rendelkezés okozza.

A közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet 89. § (4) írja elő, hogy mikor kell új forgalmi engedélyt kiállítani.

c) …adatok változása esetén az üzemben tartó (tulajdonos) lakcímének (székhelyének, telephelyének) változására vonatkozó adatai kivételével.

Tehát, amiatt nem kell új forgalmi engedélyt kiállítani, mert nem jó a lakcím.


Az okmányt kiállító ügyintéző nem válogat a lakcímek között, a nyilvántartásban szereplő érvényes adatok jelennek meg számára. Akkor sem tudott volna más adatokat nyomtatni, ha elkérte volna a lakcímigazolványod.

Valami, valahol elakadt. Te nyilván érvényesen bejelentetted a lakóhelycímed (régi elnevezéssel: állandó lakcím) változását, hiszen kaptál új lakcímigazolványt, megfelelő címmel.

Ha úgy gondolod, és időt szánsz rá, érdemes utánajárnod, mielőtt betelés, vagy más miatt új forgalmi engedélyt kell kiváltanod. Bár, abban is lehet rossz lakcím; az nem jelenti, hogy érvénytelen, cserélni kell .

2020. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!