Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kölcsönadtam az autóm, és...

Kölcsönadtam az autóm, és cserbenhagyásos koccanás történt, akinél volt az autóm tagadja, most tőlem követelnek kártérítést. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Hétfőn egész nap egy barátomnál volt az autóm, és vonóhoroggal megkarcolt egy parkoló autót. Az esetről felvétel készült, és károsult az alapján talált meg éngem. A barátom tagadja, hogy járt volna azon a környéken, és nem vállalja a felelősséget. A károsult feljelentéssel fenyeget, ha nem térítem meg a kárt

2020. márc. 11. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Láttad a felvételt?


Amúgy bebuktad ha nem írtatok kölcsönadási szerződést és tényleg van felvétel erről.

2020. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 veterán vas ***** válasza:
85%

Nagyon régi duma, hogy:

autót, nőt, fésüt......soha nem adunk kölcsön.

2020. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Autót havernak is csak úgy adunk kölcsön, ha előtte írunk egy szerződést, hogy x időtartam alatt ő használja az autót, ő felel érte.

Ezt persze csak kevesen tartják be.

Az esettel kapcsolatban meg nem világos, miért az állítólagos károsult fenyegetőzik, miért nem a rendőrségre ment.

Éppen ezért kellene neked a rendőrségre menni, és előadni a történetet, ha a barátod valóban nem is járt azon a környéken.

A rendőrség ki tudja kérni a felvételt, egy horzsolásos balesetnek is van nyoma a másik autón, és még az sem kizárt, hogy valóban nem is az az autó okozott balesetet, sőt, lehet nem is volt baleset?

2020. márc. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A felvételen egyértelműen azonosítható az autóm. A koccanás már kevésbé, csak annyi látszik, hogy nagyon közel tolat a másik autóhoz. Az én autóm nem sérült, horoggal nyomta meg a műanyag lökhárítót.
2020. márc. 11. 15:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szép kis barát.... még azt is tagadja, hogy ott volt ami már alapból gyanús.

Nekem ezek után nem kérdéses, hogy valóban megnyomta és le akarta tagadni az egészet.

2020. márc. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az tényleg fura, hogy még azt is tagadja, hogy járt arra. Annyit tudsz csinálni, hogy a biztosítódon keresztül lerendezitek, majd behajtod a "barátodon". De csak akkor, ha minden kétséget kizáróan valóban a te kocsid okozta a kárt.
2020. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Mekkora a kár?

A biztosítót inkább nem vonnám bele, ha nem muszáj, az egy dolog, hogy kifizetik a kárt, de ha az csak 30-50 ezer forint, nem biztos, hogy jól jársz vele (bónusz vesztés, díj növekedés, kár okozó minősítés)


Mivel az autódat felismerted, így az nem kérdés, hogy a haverod milyen bizonyítványt állított ki magáról, nyugodtan add neki kölcsön bármikor az autódat, ha úgy gondolod, hogy megérdemli.

Az illetővel próbálj megegyezni, ha csak egy elem fényezésről van szó, inkább fizesd ki.

A haveroddal egy külön menet lesz, ha nem írtatok kölcsönadási szerződést, nehéz ügy... mondjuk most vizsgázik a barátságotok

2020. márc. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem feltétlenül veszti el a bónuszt, ki lehet fizetni. Általában drágább, de némi mázlival lehet ugyanannyi kb. Akkor megéri megfontolni. Ki kell számolni amúgy, hogy melyik éri meg jobban, kifizetni és megtartani a bónuszt, vagy elengedni és fizetni a drágább díjat.
2020. márc. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!