Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Amit az orvos kiállít jogosítv...

Amit az orvos kiállít jogosítványhoz orvosi alkalmassági papírt az meddig érvényes?

Figyelt kérdés

Tehát úgy értem ugye elmegyek a dokihoz kiállítja jogsi alkalmassági papírt ,és ezt meddig lehet felhasználni olyan értelemben ,hogy autós suli meddig fogadja el meg jogsi kiváltás ügyintézéskor a közlekedési hatóság ,stb?

Tavaly voltam vizsgálaton,a papírra az van írva hogy 2024-ig érvényes, valakivel szerint ez a papír csak 90-napig érvényes, aztán be kell vinni az okmányirodába új jogsit csinálni,101 kódról 102 kódra cserélném,azt hittem elég csak a papír de azt mondták a rendőrök bele kell lenni írva a jogsiba mivel sofőr vagyok.


2020. máj. 8. 09:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Autós sulin már túl vagyok.
2020. máj. 8. 09:37
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi alkalmasság érvényességének dátum az orvos által írt napig érvényes, olyan csoportú alkalmasságra, ami a papíron jelölve van. (Biztosan nem csak év szerepel érvényességi időpontként.)

Ha a papíron 2. alkalmassági csoport szerepel, akkor az érvényes 1. alkalmassági csoportra is; fordítva, nem.

Az adott időn belül, az érvényes alkalmassági csoportra, végig érvényes; okmányirodában, kormányablakban, oktatási intézményben is; semmiféle 90 nap nincs.

De, ha 1. alkalmassági csoportod van, és 2. alkalmassági csoportút szeretnél, vagy az kell, akkor újat kell csináltatni; és 2. alkalmassági csoport esetén rövidebb az érvényességi idő. Így, ha van, például, „B” kategóriád, de nem közúti szállítási szolgáltatóként használod, akkor elég az 1. alkalmassági csoport. De, ha „C” kategóriát szeretnél, akkor legkésőbb az elméleti vizsgára, kell lennie érvényes 2. alkalmassági csoportú orvosi papírodnak, mert ahhot elvárás a 2. csoportú alkalmasság. Annak is van egy érvényessége, azon belül, bármikor cserélheted a vezetői engedélyed. Az új vezetői engedélyben ekkor – minden kategóriánál – a 2. alkalmassági csoportú érvényességi idő fog szerepelni; nincs többféle érvényességi idő egy engedélyben.

Ha rövidülne a lejárati idő, és nem szeretnéd, akkor nem cseréltetsz vezetői engedélyt, de akkor az csak azokra a kategóriákra érvényes, amelyek benne vannak. Ettől nem vész el a sikeres vizsgával megszerzett kategória; pl. a sikeres „C” kategóriás vizsgád, csak nem használhatod. Aztán érvényes 2. alkalmassági csoportú orvosi papírral bármikor cserélhetsz engedélyt – 48 év múlva is -, akkor megjelenik benne a „C” kategória. Aztán, ha lejár az alkalmasság, és 1. alkalmassági csoportú vizsgálatot csináltatsz, akkor a cserélt engedélyben megint nem lesz „C” kategória. El nem vész, 2. alkalmassági csoportú papírral megint „előcsalhatod” a vezetői engedélyedben.

2020. máj. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2#Azt hiszem értem, de azért le írom hogyan is állnak jelen pillanatban a dolgok?

Remélem érthetően le tudom írni neked kedves válaszoló.


Szóval tavaly előtt sikeresen megszereztem a B kategóriás jogosítványt amivel 101 kódot kaptam.

Tavaly B kategóriás jogosítvánnyal el szerettem volna kezdeni dolgozni a nyáron egy furgonos cégnél mint közúti szállító, ehez azt mondták hogy szerezzem meg a 102-es kódú orvosi alkalmasságit amit sikeresen meg is szereztem papíron,papírra az van írva hogy 2019.06.30-tól 2020.06.30 ig érvényes,nem jött össze a munka így tovább nem is foglalkoztam vele.

Most van kilátásba ilyen munka amihez szükség van a 102 kódhoz.

Azt mondták nem elég a papírt magammal hordani ha nem új jogosítványt kell csináltatnom, eddig rendben is van a dolog, jővőhétre tudtam időpontot foglalni az okmányirodába interneten keresztül mert a telefont nem veszik fel, ott akartam ezt a kérdést fel tenni nekik, szóval most jön a kérdésem!!

Tavalyi orvosi alkalmassági papírom még erre az évre is ervényes új 102 kódú jogosítvány csináltatásához?

El fogadják az okmányirodában?


Én a te szavaiból úgy értelmezem hogy ezek szerint igen.

Sajnos bizonytalan vagyok így hajlamos vagyok értetlenkedni,előre is bocsánat.

Remélem kedves 2# válaszolsz.

2020. máj. 8. 12:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam 2024.06.30 ig érvényes.
2020. máj. 8. 12:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem jól találtam el.

A vezetői engedélyedben azért van 101-es kód, mert 1-es alkalmassági csoportú alkalmasságit csináltattál az orvosnál. A kódot nem kaptad, hanem ilyen vizsgálatot csináltattál. (A kérelmező dönti el, hogy milyen alkalmassági vizsgálatot kér.)

Ezzel az alkalmasságival korlátozás nélkül vezethetsz „B” kategóriával vezethető járműveket; de nem elegendő, ha mentőautót akarsz vezetni, vagy fuvarozó alkalmazottként, fuvarozó vállalkozóként akarod használni a vezetői engedélyt.

(Ha van egy saját Opel Astra autód, amit saját, vagy családi célra használsz, akkor elegendő az 1. alkalmassági csoport. Ha egy halálpontosan ugyanolyan autót közúti fuvarozó munkavállalóként akarsz vezetni, ahhoz már 2. alkalmassági csoportú alkalmasság kell. Persze, a 2. alkalmassági csoport olyan esetekben is alkalmas, amikor elegendő az 1. alkalmassági csoport.)

A megfelelő alkalmassági csoportnak a vezetői engedélyben kell szerepelnie, nem külön papíron.

┌─ Ha a 2. alkalmassági csoportú papírod 2020. június 30-ig érvényes, akkor addig a napig cserélheted vele a meglévő vezetői engedélyed. Ugyanis, a vezetői engedély cseréjéhez szükség van egészségi alkalmassági véleményre is; és „A̲ ̲v̲e̲z̲e̲t̲ő̲i̲ ̲e̲n̲g̲e̲d̲é̲l̲y̲ ̲k̲i̲á̲l̲l̲í̲t̲á̲s̲á̲h̲o̲z̲ ̲a̲z̲ ̲e̲g̲é̲s̲z̲s̲é̲g̲i̲ ̲a̲l̲k̲a̲l̲m̲a̲s̲s̲á̲g̲i̲ ̲v̲é̲l̲e̲m̲é̲n̲y̲ ̲a̲ ̲r̲a̲j̲t̲a̲ ̲l̲e̲g̲k̲ö̲z̲e̲l̲e̲b̲b̲i̲ ̲v̲i̲z̲s̲g̲á̲l̲a̲t̲ ̲i̲d̲ő̲p̲o̲n̲t̲j̲a̲k̲é̲n̲t̲ ̲f̲e̲l̲t̲ü̲n̲t̲e̲t̲e̲t̲t̲ ̲d̲á̲t̲u̲m̲i̲g̲ ̲h̲a̲s̲z̲n̲á̲l̲h̲a̲t̲ó̲ ̲f̲e̲l̲.̲”

Képen: [link]

Elérhetőség: [link]

Nem tudom, ki, minek alapján mondta a 90 napot? ─┘

Az új vezetői engedélyen az érvényességi idő minden kategóriánál 30. 06. 20. lesz (11. oszlop, nap, hónap, év utolsó két számjegye. Azért ilyen a dátumformátum, mert nemzetközi megállapodás alapján maghatározott az adattartalom. Például, az árukon sem magyar dátumforma szerint van a lejárati idő.)

2020. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezek szerint ha 2024.06.30 van a papírra írva és be viszem a kormányablakba akkor elfogadják és úgy állítják ki a jogosítványt.

Köszönöm szépen!

2020. máj. 8. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!