Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha most veszek autót, és az...

Ha most veszek autót, és az átírást intézi a kereskedő, akkor nekem az önkormányzathoz be kell mennem bejelenteni a súlyadó miatt, és a régit lejelenteni, vagy elég ha odatelefonálok? A vírus miatt.

Figyelt kérdés
2020. máj. 13. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A régit eladtad?

Külön szerintem nem kell értesíteni őket!

A kormányablakban kell intézni a papírokat (amit Neked a kereskedő intéz el) és ők értesítik azokat akiknek tudniuk kell róla!

2020. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez békeidőben sem így működött. Az önkormányzatnak nekem iellett szólnom hogy újat vettem, régit eladtam, a súlyadó miatt. Csak a vírus miatt, most lehet elég egy telefon.
2020. máj. 13. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

„Ez békeidőben sem így működött” ma 21:08

De. Ugyanis ez nem helyi adó, csak az önkormányzati hivatal szedi be, méghozzá a központi nyilvántartás alapján; nagy része nem is marad az önkormányzatnál. A gépjárműadó nem is a helyi adókról szóló törvényben, hanem külön törvényben szerepel.

Az utóbbi években több esetem is volt, eladás, vétel, üzemben tartás; egyik esetben sem jelentettem be semmit az önkormányzatnál, mégis rendben történt az adókivetés; illetve, mivel mindig egyben fizettem év elején az évest, abban az esetben, mikor eladás miatt túlfizetésem lett, a kormányablaki ügyintézésem után egy héttel küldték az értesítést az adótöbbletről, aminek az átvezetését kértem a kommunális adóhoz.

2020. máj. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Soha nem kellett emiatt szólni az önkormányzatnál.

Sem azért mert vettél, sem azért mert eladtál.


Pénzbeszedésről van szó, tudják maguktól

2020. máj. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem az első autóm, nem vertek át.
2020. máj. 14. 09:57
 6/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok!

Bocs, ha úgy van ahogy Te mondod!

De elég sok autó adás-vétel van a családunban és én 1szer se mentem a hivatalba csak a kormányablakba! Nem akarlak átverni!

2020. máj. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szóval.


A gépjárművek adását vételét be kell jelenteni a Kormányablakokban (lánykoir nevén Okmányirodában)


Az önkormányzatok 'csak' adóztatják a kocsikat, de nem intézkednek a gépjármű átírásokkal kapcsolatban.


Még valami: Ilyen nincs, soha nem is volt, hogy a "kereskedő majd intézkedik helyettem" - ezt felejtsük el! Soha senki nem intézkedik helyetted, nem is fog soha, semmilyen ügyben - csak ha megfizeted azt.

2020. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!