Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Parkolasi birsag elevulese?

Parkolasi birsag elevulese?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A virus lejarta utan automatikusan kaptam ket parkolasi birsagot amit direkt par nap hijan egy eve kaptam es kipostaztak kozjegyzoi meghagyassal mindenfele felszolitas nelkul. Ugyanis a levelben a koveteles lejarta datumjoz 2020.06.05. Van irva annak ellenere hogy en ket hete kaptam meg a levelet postai uton, a parkolas pedig 2019.07.30an volt.


20-20 ezer forintra szolitottak fel hogy fizessek be, de mi alapjan kovetelik a behajtast ha februar ota regisztralt munkanelkuli vagyok?

Ilyen esetben hova kell irjak kerelmet? A kozjegyzonek vagy a parkolasert felelos cegnek?

A kozjegyzo ket kulonbozo, annak ellenere hogy a postai level boriteka mar nincs, meg illetve 8-8 ezer forintos illetekdijat szamitanak fel arra is ha csak kerelmet akarok nekik postazni😂


Mit tehetek, hova kell irjak kerelmet hogy meltanyossagi alapon elengedjek?

Ugy gondolom hivatalos uton az nem opcio hogy befizetem ugyanis nincs mibol es kerni sem kerhetek mert a NAV sem biztos hogy “elhinne” ha anyamtol kolcson kertem volna.


Sajnos ez azert merult fel bennem mert egy ismerosom 5 evvel ezelotti napi bejelntetett munkahelyet vizsgaltak felul 😂 es eppen lehet nem az ismerosom a cel de ez esetben ot is siman besarozhatjak, ha akarjak. Epp ezert szeretnem teljesen hivatalosan intezni az ugyet, ne lehessen belole karom.


Koszonom


2020. júl. 9. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
attól még hogy munkanélküli vagy, miért ne lehetne félretett pénzed?
2020. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
42%
A kutyát nem érdekli,nem hogy a nav-ot,hogy honnan szedsz elő 20ezer forintot a bümtetésre még akkor sem ha munkanélküli vagy......ami egyébként semmire nem jogosit fel,főleg nem arra,hogy erre hivatkozva barmilyen birsagot elengedjenek.
2020. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kérdésre válasz: 1 év után évül el, ha közben nem küldenek felszólítást. Minden egyes felszólítással újraindul az 1 év. Ez a te esetedben 2021 júniusban fog lejárni, mert most jött egy felszólítás.


Bővebben...


Az, hogy munkanélküli vagy, nem indok rá, ugyanis sajnos a világ nem egy jótékonysági intézmény. Részletfizetési kérelmet szoktak jóváhagyni, ezt a parkolót üzemeltető céghez kell eljuttatni, akár személyesen is, valahol biztosan van irodájuk.


Elengedni nem fogják, sőt, ha végrehajtásra kerül, akkor a végrehajtás költsége is téged fog terhelni, általában így lesz 40 ezerből 140.

2020. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

1. 20 ezer Ft nem tétel a NAVnak nem fogja őket érdekelni.

2. A logikád szerint akkor aki munkanélküli az parkolhat tilosban, hajthat gyorsan?

3. Le is lehet ülni illetve közmunkával ledolgozni ha jól tudom.

2020. júl. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vicces kerdes.. fizesd be, mert abbol a 2x20 ezerbol gyorsan lesz 200ezer
2020. júl. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"3. Le is lehet ülni illetve közmunkával ledolgozni ha jól tudom."


Nem tudom, hogy jutna el egy privát bírság a helyi polgármesteri hivatalig, de ezt az utat kellene megcéloznia, ha már úgyis munkanélküli és van ideje.


Engem rendőr büntetett meg jó régen. Először fizetésből vonták volna le, aztán átkerült a polgármesteri hivatalhoz, ahol jelentkeztem közmunkára.


10ezer forintos bírságra lapátol(gat)tam 2 napig a havat az utcákban.


Ez kb. 10 évvel ezelőtt volt.

2020. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%

Parkolási pótdíj. Nem bírság. Be fogják hajtani, mert nem évül el. Ráutaló magatartással szerződést kötöttél (beálltál egy fiztetós helyre), majd a szerződés rád vonatkozó részét nem tartottad be (nem fizettél), ezért megpótdíjaztak. Ennyi, nem több.

Az autóba benzin is kell, az is pénzbe kerül, február óta nem napfényen és esővizen élsz, szóval rezsid is van, akkor ne pont ezt akard megspórolni.

2020. júl. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy szó mint száz: hacsak a parkolótársaságban/hasonlóban nincs ismerősöd, akkor be fogják hajtani rajtad és ki fogod fizetni. Akkor is, ha nem akarod. Ha nem fizeted ki időben, sokkal több lesz később a végrehajtói díjak miatt.
2020. júl. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!