Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Baleseti bejelentőt melyik...

Baleseti bejelentőt melyik félnek kell leadnia?

Figyelt kérdés
Belekoccantam egy autóba, írtunk egy baleseti bejelentőt, és a károsult azt mondta hogy ezt nekem kell lejelentenem, nem neki. Nem fordítva van? Mi történik ha én nem jelentem le?

2020. szept. 14. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
mindkettőnek, de főleg a károsultnak, hiszen az ő érdeke első sorban.
2020. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg mindkét félnek jelentenie kellene. Gyakorlatilag elég ha a károsult jelenti a károkozó biztosítójának. Egy hónapja belém tolattak, a másik fél azt mondta, hogy nekem kell jelentenem az ő biztosítájónak. Ez megtörtént és ennyi elég is volt, utalt a biztosító.
2020. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem a károsult miért mondja hogy csak nekem kell jelentenem. Ha én nem foglalkozom vele és nem jelentem le hisz az ő érdeke lenne, akkor mi történhet?
2020. szept. 14. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!