Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Érvényét vesztheti a kék-sárga...

Érvényét vesztheti a kék-sárga baleset bejelentő ha sokáig "ül" rajta mindkét fél?

Figyelt kérdés

Neki tolattam egy parkoló autónak, a kár nem túl jelentős, természetesen kitöltöttük a kék sárga baleset bejelentőt, de a vétlen fél azt mondta nekem, hogy valaki korábban összetörte a hátsó lökhárítóját, ebben az ügyben várja jelenleg a biztosító döntését, mert ha teljes elem cserét ír elő akkor semmissé tesszük az általam okozott kárról szóló bejelentő papírt.


Kérdésem tehát, egy bizonyos idő után nem veszti érvényét a baleset bejelentő ha nem fordul egyik fél sem a biztosítóhoz?



2016. nov. 29. 09:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez velem is megtörtént.


Azt írod, "ha teljes elemcserét"... mi van akkor, ha nem? akkor előkapjátok a kalapból a papírokat, hogy hátha jobban jár a másik fél?


én ezt nem szponám be. Vagy ír neked egy lemondó nyilatkozatot, dátum, aláírás, stb, vagy a kitöltött paírral beballgsz a biztosítóhoz.


Sosem tudhatod, ki mért gondolja meg magát, aztán ott a baj.


Az ötlet nem rossz, csak le kell papírozni.

A kérdésedre válaszolva: szerintem ha dátum is van rajta, akkor érvényét veszti. A biztosítási szerződésekben le van írva hány nap múlva.


Érdemes variálni?

2016. nov. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet tudni mi lett a vége az ügynek?
2020. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!