Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kisautóm 'motorcserejével'...

Kisautóm 'motorcserejével' kapcsolatban már kérdeztem itt,de van folytatása,kell-e 'motorcsere' miatt okmányt cserélni?

Figyelt kérdés

Szamla nincs,a motorszám lemarva,típusazonos motort tett bele.Azt mondta,aki motort cserélt bontóból, mondjam azt az okmányirodában, hogy műszakivizsgánal derult ki hogy lekopott a motorkód.Totál osszevagyok zavarodva.Hulyézesre nincs szükségem,azok ide NE irjanak, azok se, akik nem ertik,mit kérdezek! Csak az,aki segitóen adna tanácsot,kell-e ilyen esetben okmanyt cserelni, vagy maradhat úgy ahogy van?

Szivesebben folytatnam priviben a rossz tapasztalatok miatt.


2021. febr. 21. 08:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Már ott bukott a mutatvány, hogy motorszám lemarva. Vagy motorszámnak, vagy motorkódnak kell szerepelnie. Számla nélkül pedig még azokat sem tudnád lepapírozni.
2021. febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%

Olyankor beírják azt, hogy természetes elhasználódás miatt a motorszám megsemmisült.

Utána már nem lesz gond műszakin, eredetvizsgán.

Addig kéne eljutni.

Jobb is, ha le lett maratva, ha nincs számla, ez az egyetlen megoldás.

2021. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
46%

Már benne van a kisavazott számú motor? Remélem nem fizettél egy fillért sem ezért a műveletért. Pláne számla nélkül

Szerintem ez élből bukta, ahogy lenni szokott. Az a megoldás játszik csak, amit előttem írtak.

Letagadod, hogy volt motorcsere, és természetes elhasználódás címén megsemmisült. Kérdezd meg a helyi okmányirodás néninél milyen papírt kér majd hozzá.

2021. febr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem így működik. Mindenképpen számla kell róla, nem elég besétálni az okmányirodába hogy helló motort cseréltem.

Gyanítom, hogy eredetiség vizsgálat is kell hozzá ahol megállapítják hogy "elhasználódás vagy korrózió miatt a motorszám nem olvasható".

De ha konkrétan le van marva akkor azt írják rá hogy "megsemmisítették". Vagy hasonlót. A büdös életben nem fogod ezt lepapíroztatni.

2021. febr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Tanacs kene mit csinaljak? Felhivtam a koklert. Az mondta b..+ezes kisereteben hogy miert nem akkor kertem.szamlat amikor fizettem? Aztan hogy szerezhez szamlat de azert ujra fizetnem kell.

1értelmű hogy nő vagyok.Ilyet ffival nem lehet megcsinalni.

Ócsárlás nélkuli valasz kene, mit csinaljak???

2021. febr. 21. 09:54
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mielőtt még jobban elkezdenél hisztizni, ajánlom a #2,3 válaszokat.

Jó drága lecke volt, talán több ilyen hülyeséget nem csinálsz.

2021. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Számla sem segít ezen. A motor amit beleraktak nem visszakövethető, ergo az eredetvizsgálaton is megbukik mivel származhat bűncselekményből is.

A világ legkönnyebb dolga lenne, ha tönkremenne a motor és számla meg papírok nélkül dobnék bele egy olyat kicsi pénzért ami nekem jó.

A motorszám/kód is KELL nem csak a számla.

Mit csinálj? Semmit. Ezt bebuktad csúnyán.

2021. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
200ezret fizettem a gepkocsiszerelonek....maszekban szerel...., aki ugy beszelt velem vegig, mint egy idiotaval. Lehet az vagyok, de nem kéne megeròsiteni.Tök egyedül kellett megoldanom hogy megcsinaltassam a kocsit vagy kocsi nelkul maradok
2021. febr. 21. 09:58
 9/23 anonim ***** válasza:

Most az van, hogy használod így amíg van rajta műszaki. Megpróbálhatod áttolni a következő műszakin is ha nem nézik a motorszámot.

És reménykedj, hogy közútiellenőrzésnél nem lesz esetleg KPM vagy olyan kötekedős rendőr aki nézi.

Használod amíg szét nem esik aztán bontó. Mert ezt így az életben nem papírozod le, és nem adod el sem.

2021. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Ház,akkor nagyon el vagyok keseredve! Igaz, már atbogtem par ejszakat miatta.Kosz a velemenyeket.

A 2/3ast ujra olvasom es azt kovetem.

2021. febr. 21. 10:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!