Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kisautóm 'motorcserejével'...

Kisautóm 'motorcserejével' kapcsolatban már kérdeztem itt,de van folytatása,kell-e 'motorcsere' miatt okmányt cserélni?

Figyelt kérdés

Szamla nincs,a motorszám lemarva,típusazonos motort tett bele.Azt mondta,aki motort cserélt bontóból, mondjam azt az okmányirodában, hogy műszakivizsgánal derult ki hogy lekopott a motorkód.Totál osszevagyok zavarodva.Hulyézesre nincs szükségem,azok ide NE irjanak, azok se, akik nem ertik,mit kérdezek! Csak az,aki segitóen adna tanácsot,kell-e ilyen esetben okmanyt cserelni, vagy maradhat úgy ahogy van?

Szivesebben folytatnam priviben a rossz tapasztalatok miatt.


2021. febr. 21. 08:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%

És tapsoljunk hozzá, hogy elb/sztad?

Értjük, hogy te független, önálló nő vagy, de ezt benézted. És baromi nagyot buksz rajta. Ráadásul elkerülhetetlenül. Továbbra is #2,3 válasz. Ha ez nem jó, akkor csinálhatod azt, amit javasoltak, a semmit. Akkor viszont az fog történni, hogy a következő műszakin nem megy át az autó és akkor viheted majd egy bontóba, ahol nem hogy pénzt nem adnak érte, hanem te fizethetsz, hogy adjanak legalább egy bontási igazolást róla, hogy ki tud vonatni végleg.

2021. febr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Még egy: Mi van, ha feljelentem a ""szakembert""? Biztos abból is én jonnek ki sz@rul
2021. febr. 21. 10:05
 13/23 anonim ***** válasza:
64%

Srácok, hiába megy az okmányirodába, hogy elhasználódott a motorszám.

Az okmányirodában kérni fogják az igazolást a motorról, vagy pedig az eredetiségvizsgálat eredményét hogy korrózió miatt nem olvasható.

Nyilvánvalóan az eredetiségvizsgálóban nem idióták dolgoznak, és egyértelmű lesz hogy nem korrózió, hanem a számot kireszelték/megsemmisítették.

Erről ad egy szakvéleményt, hogy nem tudja kiolvasni mert ... ha nincs szerencséje a kérdezőnek akkor még hivatalból a hatóságokat is értesítik mivel a motor származhat bűncselekményből is.

Feljelenthetsz bármit bármiért. A "szerelő" azt is le fogja tagadni hogy ismer. És hogy valaha is ott jártál.

2021. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
64%

Valóban nem jönnél ki jól belőle. Egyrészt a feketén bontó haverját is belerángatod, ott meg azért lehetnek olyan alakok, akikkel nem biztos, hogy szívesen találkoznál. Másrészt te is ludas vagy, mert számla nélkül vásároltál.

Mint írtam, ez innentől bukta, akármit is csinálsz. Megpróbálkozhatsz fenyegetőzni a szerelőnél, de szerintem felesleges, ahogy eddig palira vettek meg elzavartak, úgy lesz legközelebb is. Inkább a motorcsere letagadásos, elhasználódásos vonalon kellene továbbmenni. Talán ez fáj a legkevésbé, mármint anyagilag. Vagy meghirdeted így, ahogy van és reménykedsz, hogy olyan rézbőrű viszi el, aki nem akar két hét múlva visszakapni minden fillért.

2021. febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

#13: Pedig más megoldás nagyon nincs (Azon kívül, hogy visszarakatja a rossz motort, ha egyáltalán megvan még)

Azért az eredetvizsgán sem csak szentek ülnek...

2021. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%
#15-ös , az eredetvizsgálóban olyan emberek dolgoznak akiknek ez a munkájuk, és HIVATALOS SZAKVÉLEMÉNYT állítanak ki. Ott nincs "légyszi-légyszi-légyszi".
2021. febr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Akkor nekem annyi.....kész.

kosz hogy irtatok..nem tudom m lesz velem ezek utan

Akar igy akar ugy lépek, magamnak lesz rosszabb.Elvesztettem ez automat

2021. febr. 21. 10:21
 18/23 anonim ***** válasza:

Használd amíg szét nem esik, esetleg sok pénzért áttolhatod a következő műszakin motorszám ellenőrzése nélkül.

Aztán leadod a bontóba és kész. Nyilván olyan motort raktak bele ami nem legális úton került oda ezért is lett lemarva a motorszám. Nyilvánvaló az is, hogy ezt soha az életben nem papírozod le.

Ebből azt tudod kihozni amit elmondtam. Használod, megpróbálod áttolni a műszakin ha sikerül, ha nem akkor bontó. Ennyi. Általában közútiellenőrzésnél nem nagyon szoktak motorszámokat nézegetni ha csak nem KPM ellenőrzés is van. De az személyautóknál a legritkább eset.

2021. febr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
#16: Ne legyünk álszentek, nem légyszi-légyszi-légyszi van, hanem +1 Mátáskirály +1 Mátyáskirály +1 Mátyáskirály
2021. febr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
78%
Ez olyan "Arankás" story. :)
2021. febr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!