Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Súlyadós csekket kaptam, de...

Súlyadós csekket kaptam, de nem én vagyok már a tulaj. Mi a teendőm?

Figyelt kérdés

December 26-án eladtam az autóm és december 30-án le is jelentettem a kormányablaknál. Az eladó azóta se, ki is van vonva ideiglenesen a forgalomból. A súlyadó, amit kaptam, rajta van a jelenlegi és az eladott kocsim díja is, de egy csekken. Értelmes választ se a nav, se a kormányablak ügyfélszolgálatán nem kaptam. Ügyfélkapun gépjármű ügykörben nem láttam olyat, ami ezzel kapcsolatos lenne.

Valaki tudja a megoldást?



2021. febr. 24. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Ajánlott levelet írsz, amiben közlöd, hogy X dátum óta nem a tiéd az autó, eladtad, ezért nem kötelezhetnek fizetésre.

És mellékeled az adásvételi szerzödés másolatát is.

2021. febr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Az fizeti a sulyadot akinek január 1-en a tulajdonában van az autó.


Ha ez nem te vagy, akkor nem kell fizetned. Kérj új csekket az önkormányzattól!

2021. febr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
#2 Már a NAV intézi a teljesítményadót. A kormány elvette az önkormányzatok egyik jelentős bevételi forrását, bosszúból az önkormányzati választás eredményéért.
2021. febr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

3


Viszont továbbra is az önkormányzat veti ki....

2021. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem pont ma jött a NAV-tól az éves adópapír.

Ha december 30.-án lejelentetted a kormányablaknál, akkor ott lebélyegzik az adásvételit, és láttamozza az ügyintéző. Innentől kezdve téves minden amit neked küldenek, mégnakkor is, ha a vevő nem jelentette be.


Csakis tértivevényes (rövid)levélben értesítsd a csekket kiállító bárkit is. Csak a kormányablak helyét, és dátumár kell beírnod. Aztán hátradőlhetsz.


Ott is emberek dolgoznak, valaki benézte.

2021. febr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Sem ügyfélkapu, sem ügyfélszolgálat nem ér semmit ebben az esetben. Sajnos pénzbe fog kerülni, de megéri. Tértivevényes levélben értesíted a csekket kiálító hatóságot, hogy nem a tiéd az autó dec.26 óta, amit 30.-án tudomásul vett a hivatal.

Ez ilyen egyszerű.

2021. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Írni fogok egy levelet és küldöm mellé az adásvételit is.
2021. febr. 25. 18:18
 8/8 A kérdező kommentje:
Bementem a NAV helyi kirendeltségéhez. Kértek, hogy írjak egy kérvényt ott helyben, lefénymásolták mellé az adásvételit. Postán fognak értesíteni.
2021. márc. 2. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!