Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó tuningolás, hogyan lehet...

Autó tuningolás, hogyan lehet legálisan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gondoltam írok itt egy kérdést, hátha valaki tud segíteni, csupán a kérdést azért teszem fel, hogy megszűnjön a homály a fejemben. :D

Na szóval, hogy lehet egy autót úgy tuningolni, hogy az legál legyen?

-Lehet -e sportkipufogórendszert rakni rá? (nyitott dob katalizátorral)

-Sportlégszűrőt rakni szabad e bele?

-Ültetni lehet -e, és milyen mennyiségben?

-A felnikre mi vonatkozik, lehet szélesebb a dolog?

-Szabad erősebb fékeket beszerelni?

Ezek közül mikhez kell kérni átalakítási engedélyt kérni? Kb egy ilyen módósításra adott engedély mennyibe kerül?


Nem vagyok teljesen hozzáértő ebben a témában, bocsánat ha valamit furán fogalmaztam meg, előre is köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 11. 22:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Persze, az eljárás ugyanaz.

Kell a számla az alkatrészről, meg a TÜV papír + forgalmi, azzal bemész a TÜV Rheinland KTI-hez, jópénzért adnak egy szakvéleményt, hogy beépíthető az autódba (rendszám, alvázszám szerint abba a konkrét autóba, amibe bele akarod rakni). Majd ezzel az összes papírral elmész a lakóhely szerinti megyei NKH-hoz, ott kérsz egy átalakítási engedélyt, ha megvan, akkor beszerelteted szakműhelyben számlával, ahol szintén adnak egy igazolást, hogy szabályosan van beszerelve. Majd elviszed soron kívül NKH vizsgára. Ha átment, akkor a kapott papírokkal kormányablak, ahol beírják a forgalmiba. Ez így nagyjából 100.000 FT extra kiadás ahhoz képest, ha nem íratnád be.


#9

2021. ápr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!