Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogosan aggódom, ha még nem...

Jogosan aggódom, ha még nem kaptam meg erre az évre a gépjárműadó 2 csekkjét?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy idén elég 2021. április 15-éig befizetni, de ugye már ezen is túl vagyunk.
2021. ápr. 18. 16:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#7: Ezt én is olvastam, de megmondom őszintén, az ilyesfajta ügyekben elég gyakorlatlan vagyok, főleg, ha valami probléma adódik, ezért is gondoltam, hogy felteszem a kérdésem.


Nagyon bízom benne, hogy a végeredmény nem az lesz, hogy valamilyen retorzióban részesítenek...

2021. ápr. 18. 19:29
 12/18 anonim ***** válasza:
Mindegy, pár napot csúszva megfizettem. Itt a felfele kerekítés miatt gondolom megint túlfizetés lesz, amit jövőre beszámítanak? Egyelőre első félévest befizettem, +200-al több.
2021. ápr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 aHermann ***** válasza:

Ha egyéni vállalkozó vagy, akkor a hivatalos szervekkel, köztük a NAV-val elektronikus úton, a KÜNY tárhelyedről (megadott email cím) kell levelezned, ide is kapod a hivatalos leveleket.


A NAV-nak ide kellett volna küldenie a határozatot, ha január 1-jétől vagy bejegyzett egyéni vállalkozó.


E-papír szolgáltatás:

[link]



A NAV a nagy gépjármű mennyiség miatt a könyveléssel el van csúszva, én időben átvettem, be is fizettem, de még csak az én fizetésem szerepel a folyón, az előírás még nincs fent.


Azért esetleg Te is megnézheted (410-es adónem) a NAV-nál a folyódat:

[link]

2021. ápr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Online formot kitöltve visszaigényeltem az összeget. Persze, "nem vettünk el pénzt az önkormányzatoktól, az emberek zsebében maradt", na ez az egyik "zsebemben maradt" adó, amit önkormányzat helyett navnak kellett címeznem :D
2021. ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Énnmeg benéztem. Azt hittem biztosítás a téma. 5 voltam
2021. ápr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#13:

A NAV-tól érkezett válaszüzenet reggel, újra megküldték a megfelelő tárhelyemre a határozatot, amit be is fizettem.

A levelükben az is szerepel, hogyan tudom megfizetni a gépjárműadót, és a csekk nincs közözzük, így azt feltételezem, hogy idéntől nem is érkezik ki csekken.

A 410-es adónemre szűrve egyetlen (mínuszos) pénzforgalom szerepel, a mai utalásom.


#15:

Ez megnyugtató, a bonus malusom, bár még csak B04, féltem.


Annyit szeretnék még megkérdezni tőletek, hogy annak, hogy végül 4 nappal később fizettem be ezt az adót, hol lesz látható nyoma? Szintén a 410-es adónemnél?

(A késedelmi díjra gondolok természetesen.)

2021. ápr. 19. 11:47
 17/18 aHermann ***** válasza:

Szia!


Ha a tényleges esedékesség 15.-e volt, figyelemmel az összeg mértékére, pár forint lenne a pótlék.


A NAV-nál van külön pótlék adónem (138). Itt van adóévet követően előírva az esetleges késedelmi pótlék összesítve (összes adónem tekintetében). Van limit, ami alatt nem is lesz előírva.

Az idei késedelmek jövőre lesznek előírva.

2021. ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ismét!


Lehet, hogy pár hét, vagy hónap múlva meglátogatom őket személyesen, és tisztázok mindent.

2021. ápr. 19. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!