Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hol lehet lepapíroztatni ezt,...

Hol lehet lepapíroztatni ezt, mi ennek a pontos menete, illetve nagyságrendileg mennyi ennek az anyagi vonzata?

Figyelt kérdés

Tehát a szitu a következő:

Van egy Opel Astra G 1.2-es, Z12XE motorkódú autóm. Szereztem hozzá egy donort, amiben egy 2.0t OPC, Z20LET motorkódú motor van, ami átmegy az enyémbe, plusz a futómű alkatrészei, féltengelyek, fékek, tehát az alap dolgokat lecserélem az eredetiben, hogy meg is tudjak állni a nagy erő mellett és ne essek le az útról kanyarban. Azt, hogy miért pont G Astra, miért pont ebbe az autóba kell, meg egyéb megjegyzéseket hagyjuk, én így szeretném.

Kicsit utánaolvastam a dolgoknak, találtam pár hivatalos tájékoztatót. Tehát azt szűrtem le, hogy ennek a lepapírozásához kell egy úgynevezett átalakítási engedély, amit általában valamilyen tuningcégtől lehet igénybe venni. Helyszíni szemle, sok írogatás/fotózás, aztán kb. 2 hét múlva megkapom az engedélyt. Eddig minden oké, na de itt jön a csavar. Ezek után el kell vinni hivatalos szervizbe a kocsit, ahol pecséttel, hivatalosan, az engedély alapján elvégzik nekem az átalakításokat, amiket felsoroltam. Ezek után kell felkészíteni a kocsit KPM vizsgára, ahol a szigorú feltételek után, ha átment a kocsi, kapom a papírt, amivel mehetek az új forgalmimért az NKH-hoz. A problémám ott van a dologgal, hogy jómagam autószerelő végzettséggel rendelkezem, szeretném én elvégezni az átépítéseket, így leszek a legtájékozottabb a helyes átszerelés, valamint a pontos műszaki állapotok tényéről. Illetve nyilván hallottam a szokásos "vannak ilyen, meg olyan kapcsolataim" dolgot pár ismerősömtől, de nem tudom, ezek mennyire biztosak. Tehát a kérdés pontosan az lenne, hogy jól tudom-e ennek a menetét? Ha nem, akkor mi a menete pontosan, ha igen, akkor pedig van-e egyszerűbb ennél. Az anyagiak a legmellékesebb, nem azon van a hangsúly, de azért jó lenne tudni az árakat nagyjából, mert mondtak már nekem ismerősök milliót is, de hallottam pár százezret is. Remélem érthető volt, ha valami nem világos pontosan a leírásból, leírok bármit szívesen újra, érthetőbben.



2021. máj. 26. 15:34
 1/3 D. Brasco ***** válasza:

"Tehát a kérdés pontosan az lenne, hogy jól tudom-e ennek a menetét? Ha nem, akkor mi a menete pontosan, ha igen, akkor pedig van-e egyszerűbb ennél. "


Nagyjából stimmel a menete a dolgoknak.

És hogy van-e egyszerűbb ennél?!?!?Az az igazság,hogy ennél csak egyszerűbb van....pl hogy eladod a mostani 1.2-es kavédarálót es veszel egy megfelelően erőset.Hidd el rengeted csalódástól/idegtől/kiadástól es más egyébtől óvod meg magad ezzel.

Jó persze tudom,te akkor is igy akarod csinálni és te kemény vagy szóval majd te megmutatod......nos kívánok neked ehhez több mint erős idegrenszert illetve egy kimeríthetetlen pénztárcát.

2021. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A totalcar-on van egy pár éves cikk erről, ott egy Golf IV-be raktak nagyobb motort. Kb. a helyi NKH-s f/szságán múlik, hogy mit kell átraknod és mennyibe kerül a mutatvány.

Elhiszem, hogy szereted a kocsit, de inkább fordítva csináld. A z20LET-be pakold át, amit szeretsz a mostaniból.

Én írattam be átépítést (nem motorcsere), konkrétan az ablakspricniktől kezdve a rendszámtábla izzókig bármibe beleköthetnek

2021. máj. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk egy pár dolgot!


Átalakítási engedélyt az NKH-tól kell kérni, nem tuningcégtől. Ha engedélyezik, egy év áll rendelkezésre az átalakítás elvégzésére, mivel addig lesz érvényes az engedély.


Átalakítást csak az erre szakosodott szervizek végezhetnek, ezt a kiállított számlával majd igazolni is kell a vizsgán.


Átalakítás után újra kell vizsgátatni szintén az NKH-nál. Ellenőrzik annak tényét, hogy az általuk kiadott engedélynek megfelelően történt-e az átalakítás. Ha minden rendben, akkor kiadják az új jármű műszaki adatlapot.


A motor hengerűrtartalmának megváltozása (növekedése) miatt adókategória változás következik be, ezért el kell menni a NAV-hoz, ahol regisztrációs adóigazgatási eljárás keretében kiszabásra kerül a régi, és az új állapot közötti adókülönbözet.


Az adókülönbözet megfizetése után lehet majd menni az Okmányirodába az új forgalmi engedélyért.

2021. júl. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!