Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hány évig fizetnétek Cascót,...

Barnabas333 kérdése:

Hány évig fizetnétek Cascót, ha készpénzre vetettek új autót?

Figyelt kérdés
Meddig fizetnétek Cascót új autó után? 5,8,10? Az autót nagyon sokáig tervezem megtartani...

2021. jún. 16. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Pár évig max. Úgyis rohamosan csökken az autó értéke, a Cascoé meg nem fog, ergo a díjtétel ha úgy nézzük egyre több lesz.
2021. jún. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy 4 évig egy komolyabbat, utána kisebb összeget kevesebb dologra vagy nagyobb önrészre, ilyesmi.
2021. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

egy hónapig sem. Ugyanis ha új autót veszek, akkor az már nehezen köthető el, ha összetöröm, akkor viszem a balhém. Ha drága az új autó, akkor horror a casco is.


Kell egy kis pénzmag, ha váratlan kiadást okoz az autó...a nélkül görcs az autózás.

2021. jún. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha drága az új autó, akkor horror a casco is."

tévedés. Tudok aki vett egy szalonautó C180-as Mercit, ami 9-10 milla, és 60 ezer az éves Cascoja. A drágák a középkorú, erős motoros autók. Pl egy E60 530d és 535d közt és óriási a különbség már. Előbbi 160-180 simán, utóbbi másfél kétszerese mikor tavaly néztem.

2021. jún. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém novemberben lesz 4 éves, pont nemrég gondolkoztam el rajta én is. Megnéztem hahun, mobilén hogy mennyit érhet, és a pofám leszakadt, az enyémmel azonos felszereltségű példányok az eredeti ár 75-85%-án vannak fent, és az enyém kevesebbet futott mint bármelyikük... Nem is tudtam hogy ennyire felment a kocsik ára. A lényeg hogy mivel közel annyit ér, mint amennyiért vettem, emiatt a cascot is rajtahagyom még egy ideig.
2021. jún. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3: Erre szokták mondani, hogy a szegény ember biztosítást vesz, a gazdag ember biztosítást ad el :) Ennek ellenére casco nélkül újautózni csak akkor jó ötlet, ha tényleg nem érzed meg, ha lenullázod. Márpedig aki nem érzi meg, annak a "horror casco" kifejezés sincs meg a szótárában...
2021. jún. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Közben előtúrtam a közgáz játékelméleti emlékeimet, ha tudományosan akarnál dönteni. Csak angol szöveget találtam, de itt van [link]

A számok forintra lefordítva: 9 milliós kocsi évi 150 ezres cascoval és az összetörés 1.5% esélyével akkor éri meg, ha kevesebb mint 45 milliód van. Ha tudsz matekozni vagy excelbe beírod a képleteket, át tudod számolni a saját helyzetedre. Nyilván ez egy egyszerűsítés, részleges kár, önrész mértéke, sumákoló, kevesebbet fizető biztosító változtathat valamennyit a számokon.

2021. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!