Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha az Allianznál vagyok...

Ha az Allianznál vagyok kötelező gépjármű biztosítás tekintetében, akkor lehet olyat csinálni, hogy felmondom november 30 ig a szerződésemet velük, de újra velük kötöm meg január 1-től kezdődően?

Figyelt kérdés
Január 1-én van a kötelezőm, mármint évforduló. Most szétnéztem a kötelező gépjármű biztosítási kalkulátorral, mert elég drága az éves díjam, januártól 37 ezerről 44 ezerre emelkedik, pedig B10 ben vagyok. Most megnéztem a kalkulátorral és kiadta az Allianzot is, egészen megdöbbentő, 22 ezer ft-os díjjal. Ezért kérdeztem. Tehát most is náluk vagyok, ez bevált, csak drága, de ha lehet, maradnék is itt. Van szerintetek ilyenre lehetőség?
2021. nov. 1. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Igen, újraköthető. A biztosítók próbálják extrán díjazni a lustaságot.
2021. nov. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Egy ideje tilos nekik azt tenni, higy felmondod, újra kötöd, és úgy olcsóbb. Ilyen ma már nem megengedett. Hkgy törvény vagy rendelet szól erről nem tudom.

Az eltérő eredményt szerintem eltérő beállításokból adódik.

2021. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#2

A tapasztalat nem ezt igazolja.

Az adatok nyilván "változnak", ha más nem, az autó és a szerződő kora.

2021. nov. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Én is az Allianz-nál voltam.Minden évben újrakötöttem náluk a kötelezőmet és mindig kaptam kedvezményt.Idén annyira megemelték volna a biztosítást,hogy átmentem az Aegon-hoz.Így évi 43ezerről ,27ezerre csökkent a bizosításom.
2021. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, mindenkit felpontoztam.
2021. nov. 1. 17:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Egy ideje tilos nekik azt tenni, higy felmondod, újra kötöd, és úgy olcsóbb. Ilyen ma már nem megengedett. Hkgy törvény vagy rendelet szól erről nem tudom."

5 évnyi Allianz munkaviszonnyal mondom: igen, de nem is. a TARIFA nem lehet kisebb, de attól a díjad még simán tud lenni, mert 20 féle tényező alapján számol. Pl ha évf. előtt megadod a km-t, már az olcsóbbít.

2021. nov. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

┌─ ✎ [2/] Egy ideje tilos nekik azt tenni, higy felmondod, újra kötöd, és úgy olcsóbb. Ilyen ma már nem megengedett. Hkgy törvény vagy rendelet szól erről nem tudom. [2021. nov. 1. 16:29] ─┘

Nincs ilyen tiltás, sem törvényben, sem más jogszabályban. Van valami, de közel sem ez. A törvény úgy rendelkezik, hogy a biztosító díjtarifája csak a módosuló szerződéssel rendelkező javára tartalmazhat különbségtételt abból a szempontból, hogy a szerződés új szerződésnek vagy pedig módosuló szerződésnek minősül. (Ami azt jelenti, hogy a díjtarifa csak a szerződést folytató javára térhet el; vagyis az újra kötő javára, nem.) Ez a törvényi rendelkezés 2016. március 11-től van hatályban. Olyat még nem láttam, hogy a szerződést folytatók javára történő kedvező eltérést alkalmazták volna, de azt betartják, hogy az új szerződő javára sincs eltérés. Pl. itt van az Allianz mai napon érvényes díjtarifája: [link] Semmilyen előnyt nem ad az új szerződést kötőnek; akár sose volt még biztosítása, akár másik biztosítótól szerződik át, akár felmondja és újra köti ugyanitt a szerződését.

A különbség abból adódik, hogy a meglévő szerződéssel rendelkezők nem foglalkoznak a díjtarifa hirdetménnyel, így nem közlik a biztosítóval, ha a díjtarifába újonnan bekerülő kedvezményre ők is jogosultak. Ugyanakkor egy új szerződést kötő mindenféle adatot megad, azt is, amivel jogosultságot szerez az adott kedvezményre is. Márpedig a díjtarifa változik, pl. az Allianznál havonta: [link]

Konkrét példával: az Allianz 0,85-ös szorzót alkalmaz (azaz, 15% kedvezményt ad, ami csaknem kéthavi díj), ha a biztosított autó a szerződéskötés, vagy folytatólagos szerződésnél az évforduló napjához képest 180 napon belül lett műszaki vizsgáztatva. Nem néztem vissza, de tegyük fel, hogy ezt 2018. április 1-étől tették bele a díjtarifába. Vegyünk két szerződőt: egyikük 2018. április 10-én kötött új biztosítást az Allianznál, a másikuknak ugyanazon a napon volt a biztosítási évfordulója, és mindkettőjük autója két hónappal korábban lett műszakiztatva. Az új szerződő, mivel szerepel a szerződéskötési kérdések közt, bejelöli, hogy igen, 180 napon belül volt a műszaki vizsga. A folytatólagos szerződő foglalkozik ezzel, belenti az évforduló előtt, hogy volt 180 napon belül műszaki vizsgája? Nem, esze ágában sincs; hiszen mikor a szerződést kötötte, ez nem is volt téma. Mit csinál? Kalkulációt csinál, amiben szerepel a műszaki időpontjára vonatkozó kérdés, bejelöli, és az adódó díj alapján megállapítja, hogy ha felmondja és újra köti a szerződést, akkor 15%-kal olcsóbb lesz. Pedig elég lenne bejelentenie, hogy friss ropogós műszaki vizsgája van.

Nos ilyenekből van az a látszat, hogy az új szerződőnek, vagy az újra kötőnek kedvezőbb a díjtarifája, ami törvényileg tilos. Pláne nagy a különbség, ha több ilyen díjmódosító tényező is van.

Én ugyan meg szoktam tenni, de ritkaság az, hogy az aktuális díjtarifát böngészik az üzembentartók, és összevetik a díjtájékoztatójuk szerint figyelembe vett díjmódosító tételekkel. DE!!! Az Allianz ezügyben lovagias; legalábbis az volt 5 éven át, míg velük volt szerződésem. A díjtájékoztatóban minden évben adtak egy linket, arra kattintva bejelölgethettem, hogy hoppá, ez is, meg ez is így van nálam, és már jött is az új e-mail, az új díjközléssel. Néhány kattintással elértem azt, amit hosszadalmas kalkulációs lista kitöltéssel, aztán szerződés felmondással, majd egy új szerződés sok adatának megadásával értem volna el.

2021. nov. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7


Ez hasznos volt, köszi.


Az utolsó bekezdéshez viszont annyit, hogy beballagsz egy biztosítási alkuszhoz, ő helyetted végigkattingat minden adatot 10-15 perc alatt. Netalán kiderül, hogy nem is a jelenlegi biztosítód ajánlata a legkedvezőbb épp számodra, és intézi a lemondást is. Közben iszol egy kávét. Ugyanannyi (nulla) költségért, mintha magad csinálnád online.

2021. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Az alkusz 3-4 ezer forinttal drágább, magad is végig kattingathatod.
2021. dec. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Nem drágább. Ők is a biztosítóktól kapnak jutalékot, mint az online alkuszok.

2021. dec. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!