Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Díj nem fizetés véget megszűnt...

Khenny_14 kérdése:

Díj nem fizetés véget megszűnt a szerződésem és a fedezetlenségi díjam 90000+biztositás! Hogyan lehet elkerülni?

Figyelt kérdés
2012.09.11-én és azóta nem fizettem,mert az autóm eladásra vár(kereskedésben volt,de nem találtam rá vevőt így haza hoztam)!Most olvastam,hogy erre az időre fedezetlenségi díjat számolnak fel ami most már 90000ft+biztisítás amit sehogy nem tudok kifizetni!közben meg fizetem a hitelét is!Ha eladom végre akkor ki kell fizetnem?Ha nem fizetem be már pedig biztos nem tudom akkor végrehajtóhoz kerül az ügyem?Kérem aki tud segitsen!!!!

2013. márc. 27. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos szinte sehogyan.

Csak úgy, ha eladod az autót, vagy üzembentartót íratsz be a forgalmiba, és akkor annak a nevére kell új biztosítást kötni.

De úgy tudom, hogy az sem ingyenes, bár kevesebb mint 90 ezer.


De ha amúgyis eladod az autót (belátható időn belül), ne fizesd be.

Én azért besétálnék a biztosítóhoz is, és elmondanám, hogy eladás alatt van.

Ja, és a legfontosabb: Nehogy járj addig az autóval, mert ha baleseted lesz, nagy gondok származhatnak belőle!

2013. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem!ha másik autót veszek akkor lehet tulajdonos vagy üzembentartó?akkor biztositást se köthetek?elavul majd vmikor?
2013. márc. 27. 12:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, akkor lehetsz annak a tulaja, akkor már nem fogják követelni, amint kldesz nekik adásvételit, hogy eladtad a régi autót.

(Legalábbis régebben így volt.)

2013. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hali!

A kovetkezoket tudom en is ajanlni, de esszerubb egy uzembetarto valtas, mint az eladas. Az uj uzembentartonak ilyen esetben is A0 rol indul a biztositasa. A DNF (dijnemfizetes) miatt megszunt szerzodes bonusza sehogy sem viheto tovabb a torveny szerint. Az most mas kerdes, hogy a biztosito valamilyen formaban behajtja- e az elmaradott dijat vagy sem, altalaban nem szoktak, nagy ritkasagban ilyenkor a respiro ( turelmi ido 60 nap) idoszakara jaro dijat megprobaljak beszedni, de az sem 90e Ft

Udv

2013. máj. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!