Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az lenne a kerdesem hogy a...

Az lenne a kerdesem hogy a parom kocsijával karamboloztam és én voltam a hibás hátulról belementem egy 7 szemyes Bmw be hiaba fekeztem a csúszós úton nem allt meg a kocsi negy kereken csúszott! A hátsó lökhárító sérült neki nem lett nagy a kár?

Figyelt kérdés
Viszont 1000000 ft ot fizetett a biztosító pedig a kár nincs is akkora 2 gyereket nevel egyedül amiben tudok segítek valami megoldás nincs hogy az emelt biztositast ne keljen vissza fizetni? Biztosító váltás megoldás? Kocsi mas nevére iratasa esetleg?

2022. márc. 16. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Komolyan gondolod, hogy a biztosító ilyen átlátszó trükköknek bedől...???


Egy lehetőség van, hogy ne kerüljön kettővel alacsonyabb malusba: ha te kp-ban kifizeted az okozott kárt.

2022. márc. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Ez van. Majd máskor nem adja oda.
2022. márc. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

"az emelt biztositast ne keljen vissza fizetni?"

Lehet csak rossz szóhasználat, de nincs mit visszafizetni.

Pontosabban a megállapított KGFB (Kötelező Gépjármű Felelősség Biztosítás) díja változik.

Egy balesetnél 2 fokozattal romlik a MALUS besorolás, a következő biztosítási évben ennek megfelelően magasabb lesz a fizetendő díj.

Aztán eseménymentes évek mulásával javul a besorolás, kevesebb lesz a fizetendő.

Tudomásom szerint biztosító váltással viszi magával a besorolást.

2022. márc. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Van fogalmad mennyi egy BMW szerviz óradíja és mennyi az anyagár?

De ha gondolod kifogásolhatod a megállapított helyreállítási díjat, megjegyzem ennek összege nem változtat a Bonus/Malus besoroláson.

2022. márc. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 qkker1 ***** válasza:
78%
Nekem KIA CEED kombin kellett a hátsó lökhárítót cserélni, 370000-et fizetett a biztosító a márkaszerviznek.
2022. márc. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

"hiaba fekeztem a csúszós úton nem allt meg a kocsi negy kereken csúszott!"😂😂

Nem hiába, csak xarul...

2022. márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
fiatal csődör sokba kerül , jó tanulópénz ez a párodnak
2022. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Először is, ha fele ennyit lett volna a javítás, akkor is pont ennyivel sorolnak vissza. A másik, hogy egy új bmw-nél elég könnyű ekkora kárt összehozni.


A harmadik, hogy ha hiába fékeztél nem állt meg az autó, akkor vagy az autó műszaki állapotával van baj, vagy nem az útviszonyoknak megfelelően vezettél.

2022. márc. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%

Oké, csak a hátsó lökhárító. Egy modern BMW tele van mindenféle szenzorokkal a tolatóradaron kívül, szóval lehetséges hogy ekkora a valódi kár.

Nem tudsz semmit tenni, max megegyeztek a tulajjal hogy zsebből zsebbe kifizeted neki a javítást.

2022. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
1 millió? Olcsón megúsztad. Egyik ismerősöm egy S-osztályba rongyolt bele úgy isteniesen, ott 5 és fél millió volt a javítás. Az ilyen kocsikat nem a sarokra a Józsibához viszik kikalapáltatni, hanem márkaszervizbe a 30ezres óradíjért cserébe, méregdrága gyári alkatrészeket, karosszériaelemeket felhasználva.
2022. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!