Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hétvégén Beletolattam egy...

Hétvégén Beletolattam egy autósba, Többi lent?

Figyelt kérdés

Pénteken egy bekamerázott helyen, ( ittasan ) Beletolattam egy autóba. A lökháritója megsérült, Betétlapot írtunk 2 db-ot, amin elismertem a felelősségemet. Sajnos időközben olvastam,hogy a károkozónak ( azaz nekem ) is bekell jelentenem a biztosítómhoz 5 napon belül, amit nem tudok , mert a 2 példányt az úrnál hagytam (1 a biztosítómnak részéről és 1 neki ) kérdésem a következő:

- Elég , ha ő jelenteni be a biztosítómnak a kárt?

-Mivel rendes volt, nem hívott rendőrt mikor megérezte az italt rajtam, visszamenőleg megteheti-e ,hogy feljelent??

- Mi történik, ha a károkozó nem jelenti be 5 napon belül a saját biztosítójánál az okozott kárt?


Természetesen nem áll szándékomban parasztnak lenni senkivel szemben se, így is örülhetek, hogy megúsztam ennyivel, csak érdekelnének ezek a dolgok.



2014. ápr. 20. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok szakértő, de szerintem:

- nem elég, te is be kell jelentsd a saját károdat, valami alapján a biztosítónak látnia kell, hogy egy általa biztosított fél a károkozó

- megteheti, és kú*rva nagy szerencséd van, hogy még a pia fölött is eltekintett

- a másik fél nem fog tudni elhaladni, így szerintem jobb lenne ha újfent találkoznátok és az egyik példányt elkérnéd, továbbá kapcsoladba lépnél a biztosítóddal, hogy az ügynök látogasson meg és mérje fel a kárt.

2014. ápr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még akkor is, ha az én autómban semmi kár sem jelentkezett? Kicsit furcsa is volt mert az én autóm egy régebbi suzuki, aminek nagyon rossz a törés tesztje. ( Gondolom olyan szerencsétlen szögből kaptam el ,hogy szegénynek meg a lökháritója beszakadt. )
2014. ápr. 20. 11:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Az nem jelent semmit, hogy a sárga-kéken elismered a felelősségedet, a biztosító akkor bírálja felül, amikor csak akarja! Persze ez esetben egyértelmű...


"- Elég , ha ő jelenteni be a biztosítómnak a kárt?"


Igen, elég.


"-Mivel rendes volt, nem hívott rendőrt mikor megérezte az italt rajtam, visszamenőleg megteheti-e ,hogy feljelent??"


Miért tenné? Egyébként mire a rendőrség rámozdul (majd húsvét után) addigra semmit se tudnak kimutatni, és akkor hamis vád lesz belőle!


"- Mi történik, ha a károkozó nem jelenti be 5 napon belül a saját biztosítójánál az okozott kárt?"


Semmi különös nem történik. A vétlen úgyis a te biztosítódhoz megy be kárügyintézésre és a biztosítód máris tudni fog mindent!


Legközelebb pedig ha okozó vagy, akkor a sárga-kék másolatát, ha vétlen akkor az eredetit tedd el!

2014. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért tenné, mert elkezdtem olvasgatni hasonló történeteket, ahol a helyszínen még nem volt semmi komolyabb összetűzés, viszont utólagosan képesek egymás torkának esni. Én elismerem a hibámat, és akár meg is téríteném zsebből, ha kihagynánk a biztosítót. Csak nem tudom mik lehetnek az elvárások a károsultnál. Szerintem itt [link] eléggé jó munkákat tudnak végezni, én még ezt meg is tudnám neki fizetni. Csak hát, ha bejelenteni a biztosítómnak és ott valamiért nem értenének egyet, és a biztosító rámhúzná a malus2-t már nem biztos,hogy tudnám neki is téríteni a javítást meg a biztosító felé is a malusz2-t. Így is 3 havonta 20.000 a biztosítás.
2014. ápr. 20. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:

A biztosító felé a bejelentést az érdekelt fél teszi. Te kitöltötted a lapot, ezzel megtetted a kötelességedet.

Utólag hiába jelent fel, senki nem tudja bizonyítani, hogy ott és akkor ittas voltál. (Amúgy ejnye-bejnye!)

Én biztos nem kepesztenék, hogy zsebből fizessem a kárt. A fenébe is, ezért fizetjük a kötelezőt! Ráadásul mivel a másik félnél van a lap, amin elismerted hogy te vagy a károkozó, már nincs értelme tüsténkedni, hogy zsebből fizesd a kárt..

2014. ápr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szebből való ügyintézést ott helyben kellett volna megbeszélnetek!

Egyébként a biztosító is fel fogja ajánlani, hogy ha befizeted a részükre a kárértéket, akkor nem változik a bonus-malus besorolásod! Azt persze neked kell eldöntened, hogy melyik éri meg neked, fizetni két évig plusz 5000-et, vagyis 40 ezret részletekben a biztosító felé, vagy kifizetni egyben a kárértéket, ami lehet hogy több.

A besorolásod se rögtön változik, hanem csak az évforduló után.

2014. ápr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!