Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az én kötelességem kideríteni,...

Az én kötelességem kideríteni, hogy ki ütötte meg a autóm miután kölcsönadtam?

Figyelt kérdés
Egy napig volt az autóm az öcsémnél, és törött hátsó lámpával és lökhárítóval hozta vissza. Én vettem észre a sérülést, ő nem is látta és állította,hogy nem ment neki semminek. Végül kiderítettem, hogy egy áruház parkolójában volt cserbenhagyás áldozata, és erre 2órám ráment, mire megmutatták biztonsági felvételeket. Ezután mondtam a tesómnak, hogy innen intézze ő tovább, tegyen feljelentést és csináltassa meg az autóm, mert nekem erre nincs időm. Csakhogy nem hajlandó elintézni, mert szerinte ő ártatlan, és mivel enyém az autó nekem kell megoldanom.

2022. máj. 12. 13:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség, feljelentés, kamera felvételt kikérik, beazonosítják, behajtják.
2022. máj. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%

Nézd, én megcsináltatnám, viszont soha többé nem adnám kölcsön az öcsémnek.

Egyebként az ő sara lenne megcsináltatni.

2022. máj. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Beviz Elek ***** válasza:
69%

Ez családi dolog, nem mi kellene megmondjuk hogy kinek a dolga lenne intézni hanem ezt nektek egymás között megbeszélni.


Függetlenül hogy kiről-miről van szó. Az a normális ha kölcsön kapsz valamit akkor jobban vigyázol rá mint a saját tulajdonodra és olyan állapotban adod vissza mint ahogy kaptad. Nem?

2022. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%

1. Feljelentést csak a tulajdonos tehet, de ilyen esetben gyakorlatilag kizárt, hogy megtalálják a tettest.

2. A testvéred erröl nem tehet (nem ö nem vigyázott eléggé, hanem más nem figyelt), ö nem bünös ebben.

3. A helyedben megegyeznék vele, hogy felezzük a javítást, mert ha éppen te lettél volna ott a kocsival, ugyanez történt volna.

4. Nem vélelten van az, hogy akinek fontos az autója, az nem adnja soha senkinek kölcsön.

2022. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem kötelessége senkinek sem.
2022. máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Persze felezzük. Szivességet teszek neki azzal, hogy kölcsönadom, ő pedig csak nyerészkedik mert ingyen használt egy autót. Végül köszönjem meg neki, ha kifizeti a kár a felét, és én csesszek el egy fél napot az ügyintézéssel.
2022. máj. 12. 14:50
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Szóval az esetből csak az marad meg az utókornak, hogy -bár mindketten vétlenek voltatok- ti mégis a megoldáson veszekedtetek???


Na ilyenkor örülök, hogy egyke vagyok.

2022. máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem nyerészkedés!

Egyébként jogilag egyértelmüen neked kell rendezni, mert a tiéd az autó, te adtad oda, de ezzel nem szünt meg az, hogy csak te vagy felelös az autóért.

Egyébként nagyon összekevered a dolgokat:

kölcsönadtad neki az autót - ezzel tégyleg szivessséget tettél -, ö meg annyira figyelt rá, amennyire emberileg lehetséges. Ugyanis az, hogy valaki bemegy egy üzletbe, és közben egy idegen nekimegy a parkolóbal álló autónak, nem az ö hibája. Ha te lettél volna ott, te sem tudtad volna megelözni az esetet.

Ha ö mnet volna neki bárminek, akkor jogos lenne követelni töle a kár megtérítésését, így nem - erre csak azt kötelezhetik, aki a kárt okozta!


Köszönd meg, ha a felét kifizeti, mert jogilag erre sem köteles.

Ami meg az ügyintézést illeti, ö hiába akarna bármit is tenni, nincs rá joga, mert nem ö a tulajdonos, jogilag semmi köze az autóhoz.

(Te sem tehetsz feljelentést, ha a szomszéd autójába valaki belemegy, ezt csak a szomszéd teheti meg)

Szóval ha ki akarod deríteni, ki volt a károkozó, neked kell feljelentést tenni, senki más nem teheti meg.

2022. máj. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk vicces, hogy a sok retard gyakoris azt pontozza aki jogosan írta, hogy nem adná többet oda.


Az egy dolog, hogy nem az öccse sara, de a pofátlan hozzáállás miatt, hogy ő nem intézi, többet biztos nem is kéne elvinnie.

2022. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ha sértetlenül adtam oda, akkor elvárom, hogy úgy is kapjam vissza. Nem érdekel, hogy nem ő ütötte meg, a baleset időpontjában nála volt, tehát övé a felelősség bármi is történt.
2022. máj. 12. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!