Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az én kötelességem kideríteni,...

Az én kötelességem kideríteni, hogy ki ütötte meg a autóm miután kölcsönadtam?

Figyelt kérdés
Egy napig volt az autóm az öcsémnél, és törött hátsó lámpával és lökhárítóval hozta vissza. Én vettem észre a sérülést, ő nem is látta és állította,hogy nem ment neki semminek. Végül kiderítettem, hogy egy áruház parkolójában volt cserbenhagyás áldozata, és erre 2órám ráment, mire megmutatták biztonsági felvételeket. Ezután mondtam a tesómnak, hogy innen intézze ő tovább, tegyen feljelentést és csináltassa meg az autóm, mert nekem erre nincs időm. Csakhogy nem hajlandó elintézni, mert szerinte ő ártatlan, és mivel enyém az autó nekem kell megoldanom.

2022. máj. 12. 13:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%
brühühü
2022. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés: „Az én kötelességem kideríteni, hogy ki ütötte meg a autóm miután kölcsönadtam?”

Válasz: „A kérdező kommentje:” Ha sértetlenül adtam oda, akkor elvárom, hogy úgy is kapjam vissza. Nem érdekel, hogy nem ő ütötte meg, a baleset időpontjában nála volt, tehát övé a felelősség bármi is történt.”

Felesleges volt kiteregetned a családi szennyest. Intézkedtél, eldöntötted, punktum.

2022. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Az öcséd jóhiszeműen járt el. Arról, hogy valami barom meghúzta a kocsit, nem tehet. Ő nem is tudna, ha akarna sem, hivatalosan intézkedni, mert nem az ő tulajdona a kocsi. Innentől mi a kérdés.
2022. máj. 13. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

“ Ő nem is tudna, ha akarna sem, hivatalosan intézkedni, mert nem az ő tulajdona a kocsi. Innentől mi a kérdés.”


Mert meghatalmazás csak az estimesében létezik.


“ Az öcséd jóhiszeműen járt el. Arról, hogy valami barom meghúzta a kocsit, nem tehet. ”


Tehát ha kölcsönzök autót a kölcsönzőben, akkor is az az eljárás, hogy visszaviszem lezúzva, aztán tárogatom a karom, hogy “há’ én nem tehetek róla, valami barom lezúzta, de rendőrt sem hívtam, mer’ nem az én dógom”.

2022. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Az autókölcsönzö meg a odaadom pár órára a testvéremnek két teljesen különböz dolog! A kölcsönzönél kapsz egy írásos szerzödést, amiben a jogaid és a kötelességeid benne vannak, mert ezért fizeted öket.
2022. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

Tehát akkor a saját rokont át lehet verni, a kölcsönzőt nem?

Nem irigylem a rokonságodat, ha nálad ez a norma.


Te is tudod, hogy ez baromság, azért írod a kijelentő mondatot felkiáltójellel.

2022. máj. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy úgy kell vissza adni mit ahogy elkérte, tehát csináltassa meg .

Az hogy ő nem tudja lerendezni azzal aki csinálta, az már legyen az ő sara.

De ezért mondják hogy : Asszonyt, pipát , bicskát, autót nem adunk kölcsön.

2022. máj. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A felvételen belehet azonositani hogy ki volt az?
2022. máj. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdező nem mer bemenni a kapitányságra feljelentést tenni. Próbálja a testvérét meggyőzni, hogy intézze el ő. :D
2022. máj. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A te rokonaidnak sem kell már ellenség. :D
2022. máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!