Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A rendőr megbüntethet az "A...

A rendőr megbüntethet az "A és "B oszlop közötti autófólia miatt? És ha megbüntet, mire számíthatok? Van erre külön büntetés, vagy minden rendőr úgy büntet, ahogy akar?

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Le van ez precízen írva/szabályozva,hogy egy autón hol és milyen sötét fólia helyezhető el.

Ha nálad nem a jogszabályoknak megfelelő volt fent, akkor igen megbüntethet,a jogszabályoknak megfelelő büntetési tétellel. Meg is fogja tenni.

2010. szept. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

A vezető melletti ablakot nem lehet lefóliázni, illetve olyan kismértékben, amit a gyári hővédő fólia ki is merít, szinte észrevehetetlen.

Szerintem ha nagyon akarja, akkor nem is enged tovább, hiszen a kocsi nem felel meg.

2010. szept. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%

Közúti ellenőrzéskor- amennyiben a gk.-id rendelkezik érvényes mszv vizsgával,zk,..stb(tehát papírjai rendben vannak)- a rendőrnek SEMMIFÉLE

jog ill. hatásköre nincs arra,hogy az autódat műszakilag buzerálja,kötözködjön,esetleg

büntessen erre CSAK az NKH emberinek van joga ő max föltételezhet vmit,és elküldhet időszakos műszki

felülvizsgálatra.Léteznek viszont mobil műszaki állomások,(police,nkh 1szerre!)egy ilyennél viszont előjöhet a cumi...

2010. szept. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Hát szerintem ezt benézted, miért ne lenne joga?!

Ha megállít, és nem ég a lámpád, be van törve a szélvédőd, le van szakadva 3 ajtó, akkor is tovább enged mert van műszakid?!

2010. szept. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Fóliáról volt szó,ne beszélj mellé.. :-)

Persze aki nincs tisztában a dolgokkal simán +szopatják...

2010. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Olyan helyen csináltass fóliát ahol adnak műbizonylatot. Egy 3 ajtós Cordobara 25 ezer a fólia körbe. Még mindig olcsobb ez az út mint a büntetés. Igaz hogy olcsóbb az a fólia amit piacon veszel meg de ahhoz nem jár műbizonylat és vizsgánál szedheted le vagy kenheted meg a vizsgabiztost.
2010. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Lumar fóliám van, de akkor vannak olyan fóliázók is, akik a vezetőülés melletti üvegekre is ad műbizonylatot?
2010. szept. 22. 14:28
 8/17 A kérdező kommentje:

[link]

Az Astra 23000 ft. az első szélvédőn kívül körbe az összes üveg.A Fólia tulajdonságai: 99% UV A-B védelem, 45 %-os hővédelem, 7 év garanciával, dupla karcálló réteg, műbizonylattal, engedélyszámmal.

Ezt a választ kaptam. Tehát ha adhatnak műbizonylatot az első fóliára is?

2010. szept. 22. 16:02
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Az A és a B oszlop között nem lehet sötétítő fólia.Vigyázz, mert a sötétítéssel foglalkozó cégek tetszés szerint adnak műbizonylatot, ami teljesen helyénvaló, mivel műszakilag tökéletesen biztonságos a fólia....csak az első ablakodon nem lehet fent.

Példálózhatok:hiába van nekedműbizonylatod a vonóhorogról, ha a forgalmi engedélybe nem lett bevezetve(nem lett műszaki vizsgáztatva a vonóhorog).

Személyautón a az első ablakok nem lehetnek fóliázva, a hátsó oldalablakok igen, a hátsó szélvédő nem, az első szélvédő pedig addig lehet fóliázva, ameddig leér a napellenző.

Tehergépkocsikon az első oldalablak nem lehet fóliázva, az első szélvédő addig lehet,ameddig leér a napellenző,a hátsó oldalablakok és a hátsó szélvédő is lehet fóliázva.

Leírtam így konyhanyelven,remélem érthető.

Rendőre válogatja, hogy szólnak-e érte. A büntetési tétele az, hogy az autó nem felel meg a közúti közlekedési szabályoknak, ezért a rendőr műszaki vizsgára küldi(azaz a helyszínen kivonhatja a forgalomból, ad egy igazolást, amivel az autó telephelyig közlekedhet.)Aztán kifizeted a büntetést, levizsgáztatod az autódat (természetesen fólia nélkül), és mehetsz utadra.

Személy szerint vezettem már olyan autót, amin le van sötétítve az első ablak, engem nagyon zavart és sötétben, főleg ha esik az eső iszonyatosan balesetveszélyes.

Én minden esetben szólok érte,ha le van sötétítve az oldalsó első ablak, és megkérem az autó tulajdonosát, ha hazamegy szedje le a fóliát. Ha másodszorra találkozunk, és rajta van a fólia, kivonom a gépjárművet a forgalomból.

Közlekedési rendőr

2010. szept. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Közlekedési Mr Police !

Nyugodtan lehet fóliázni az A és B oszlop között

a kitétel annyi hogy a fényáteresztő képesség legalább: 70%

legyen.„B” oszlop mögötti összes oldalüvegre és a hátsó szélvédőre bármilyen sötétségű fólia ragasztható.

"84/2005. (X.11) GKM rendelet" Lehet olvasgatni! :-)

2010. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!