Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Új autó Casco-nál javíttatás...

Új autó Casco-nál javíttatás hogy van?

Figyelt kérdés

Helo!


Adott egy új autó, aminek a hátsó lökhárítójáról lement egy kis festék tolatáskor (megtalált egy kőfalat :) ). Más járműben nem keletkezett kár, nem tört semmi, csak festék sérült.

Ilyenkor először a biztosítót kell értesíteni, vagy kárszakértőt és az ő felmérésével együtt kell értesíteni a biztosítót?



2022. dec. 18. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ér annyit.

Biztos 100 000 Ft fölött van a kár? Alatta nem foglalkoznak vele.

Biztos kell az hogy ezután jelentősen nőjön a casco összege?

2022. dec. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, pár karcolás csak, szerintem max 50e-ből megoldható de az nagyon a teteje. Új autóról van szó (nincs 1000 km-es), ezért kérdeztem. Elvileg van rajta 3+7 év garancia, ha márkaszervizbe kell vinni (Suzuki), viszont nem tudom ott csinálnak ilyet vagy mivel csak felületi sérülés, tehát nem motorikus, nem olajcsere stb ezért elvihetem környékbeli fényezőhöz is.

Családon belül van én meg nem voltam ott, nem tudom kivel mit hogyan beszéltek meg kötöttek szerződést ezért vagyok kicsit tanácstalan, régebbi autónál már felhívtam volna a fényezőt mikor ér rá, új autónál viszont a garanciák miatt nem mindegy.

2022. dec. 18. 08:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A garanciának meg a casconak semmi köze egymáshoz. Amúgy szólsz a biztosítónak, ők végeznek kárfelmérést, majd annak az eredménye alapján eldöntöd, hogy javíttatod. De a kár ált nagyobb, mint aminek látod.
2022. dec. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Meg kéne nézni, mennyi a Casco önrészetek. Ezt az X összeget nektek mindenképpen ki kell fizetnetek a javítás végeztével.

A másik kérdés, hogy polírozással esetleg kijön-e a karcolás, vagy fényezni kell-e az elemet. A kettő között a különbség egy márkaszervizben nagyjából 140 ezer Ft.

Először mindenképpen a Suzukiba próbálkozz, lehet, hogy még van is emberük, aki fel tudja venni a kárt és nem kell a biztosítóhoz bemenni. Érdemes rákérdezni, hogy milyen összeggel lehet számolni kb. a javítás során, ennek megfelelően eldönteni, hogy cascos vagy saját fizetős legyen a javítás.


"szerintem max 50e-ből megoldható de az nagyon a teteje"


Ezt tulajdonképpen mire alapozod?

2022. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az árat arra alapoztam, hogy ismerős aki ezzel foglalkozik mondta kb ennyiből csinál ilyet. Ez persze mennyire igaz vagy sem, azt nem tudom megmondani, nyilván ha az egész elemet újra kell festeni akkor drágább lesz.


Köszönöm a segítséget, végül be lett jelentve kárra biztosítónál, meglátjuk mi lesz.

2022. dec. 18. 09:55
 6/6 anonim ***** válasza:
50e ft alatt nemigen van Casco, ergo nem fizetne rá semmit, vagy minimálisat, ha 50e felett van. A garanciának ehhez semmi köze viszont.
2022. dec. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!