Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az autó átment műszakin de...

Ahalálúra kérdése:

Az autó átment műszakin de csak egy adatlapot kapot, közlekedhetek még így vele 1-2 napot??

Figyelt kérdés
Sziasztok elmentem egy autót megnézni és az autót elvitték műszakira viszont ott csak egy adatlapot kapot, kérdésem még haza hozom közlekedhetek vele úton vagy menjek biztosra és kérjek rá útvonal engedélyt?

2023. júl. 16. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha átment a műszakin, ott van a forgalmiban a pecsét és a dátum hogy meddig érvényes. Ha van rajta műszaki közlekedhetsz vele, ha nincs akkor nem.
2023. júl. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Aham..meg kérdeztünk egy ismerőst aki foglalkozik autó vizsgáztatásal és ő azt mondta át mehetett úgy is az autó a műszaki vizsgán hogy nem írták be a forgalmiba hanem csak kap 1 vagy 2 papirt amivel be kell faradni az okmány irodába., mert pl nem volt már hely a forgalmiba, és plusz a papíron meg rajta hogy hogy az autó műszaki allapota megfelel az Xy Köhém rendeletnek.

De érdekelne hogy esetleg járt e még így valaki, és hogy ő hogy járt el a dologban.

2023. júl. 16. 17:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk nézd meg a forgalmid.... van-e benne szabad hely.
2023. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy csak egy adatlapot kapott, azt jelenti, hogy a forgalmiba nem írták be az érvényesség dátumát? („Pecsét”, az 1-es válaszban írttól eltérően, már régóta nincs.) Csak akkor nem írják be a forgalmiba, ha nincs már hely, vagy nem felelt meg a jármű.

Ennyi mindent tudsz róla, de azt nem, hogy miért nem írták be a forgalmiba? A vizsgálati bizonyítványt részletesen megnézted, de a forgalmit, nem?


Ha beírták a forgalmiba az érvényesség időtartamát, ha nem; ha a MŰSZAKI VIZSGÁLATI BIZONYÍTVÁNY „(7.) A műszaki vizsgálat eredménye / a jármű átfogó értékelése” azt tartalmazza, hogy „A fenti műszaki adatokkal azonosított jármű megfelel a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet előírásainak.”, akkor megfelelt; efelől közlekedhetsz vele. Ha beírták volna a mostani a forgalmiba, akkor is a kormányablakban, okmányirodában írnák be a számodra kinyomtatott új forgalmiba az érvényesség időpontját.


(Útvonalengedély túlsúlyos, túlméretes járművek egyszeri, pontosan megtervezett útjához kell; a Magyar Közút Nonprofit Kft.-től lehet igényelni.

Amire te gondolsz, az három napra érvényes ideiglenes forgalomban tartási engedély, amit kormányablakban, okmányirodában lehet igényelni. De csak a nyilvántartásba bejegyzett tulajdonos vagy üzembentartó igényelheti, és kizárólag a jármű javítása, eredetiségvizsgálata vagy hatósági vizsgálata céljából a jármű telephelye és a gépjárműfenntartó telephelye vagy az eredetiségvizsgálat, továbbá a hatósági vizsgálat helyszíne között történő közlekedésre jogosít.)

2023. júl. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a JSZP-n és kiderül mi az igazság
2023. júl. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem is tudom, nekem valami bűzlik... azt értem, hogy nem nagyon értesz az autókhoz, de nem mutattak Neked egy forgalmit?

Nekem valami bűzlik az autó körül, én ott hagynám...


Am meg ha vmi adat nem stimmel a forgalmiban, mondjuk változott a környezetvédelmi besorolás, stb. akkor elküldenek kicserélni a forgalmi engedélyt... egyik Suzukimnál volt ilyen sorozat, 2 évente új forgalmi is kellett.


Viszont a leírásodból át jön, itt vmi nem stimmel...

2023. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Arról lehet szó, hogy pont betelt a forgalmija az autónak (6 kocka van a hátulján ahova bepecsételnek), és a műszaki vizsga igazoló adatlappal tudsz új forgalmi engedélyt kérni az okmányirodában. Természetesen hazaviheted a műszakiról az autót.
2023. júl. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, igen szerintünk is volt már valami az autóval mivel lekérdezés alapjám 1y motor van benne és az 47kw.. Na hát ezekben a passátokban elvileg volt 1Y motor de nem a 47kw-os.. Hanem az.. értem én hogy nem nagy külömbség de akkor szerintünk motor cserés volt az autó.
2023. júl. 17. 18:52
 9/11 A kérdező kommentje:
(Bocsi ez lemaradt) Ezekben az 50kw-os változat volt.
2023. júl. 17. 18:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az mindegy, műszaki szerinted hol mérnek teljesítményt???

Ocsmányirodában sokszor elirjak, de ez ettől független.

2023. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!