Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy hajtja be rajtam a...

Martin1995 kérdése:

Hogy hajtja be rajtam a biztosító ?

Figyelt kérdés

Sajnos én vagyok a károkozó,azt mondták a biztosítónál hogy 2 bónuszt vissza esek meg 5 évig emelet lesz a biztosítás meg hogy ettől függetlenül évről évre válthatok számomra kedvező másik biztosítást


De ebbe mi a jó a biztosítónak ? Ki fizet kárt 800 ezret helyettem ,én kapok egy emelt biztosítást mondjuk éves 100 ezer plusz még el is mehetek attól biztosítótól ahol a kar történet és fizettek helyettem innentől is emelet lesz csak másik biztosítónak fizetem be ,de ebbe mi a jó a biztosítónak ?


Tehát legyen így akkor ettől 100x rosszabbul is járhattam volna, de ez annyira nem hiteles nekem



Valaki járt már így ? Hogy le írná neki hogy kellett fizetnie utánna



2023. okt. 9. 04:35
 1/4 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Az a biztosítónak a biznisz, hogy az emberek nagyrésze nem okoz kárt. Évekig fizet 50e forintokat, aztán soha nem okoz kárt. Te meg okoztál és meg is büntetnek
2023. okt. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hanyadik emelet?
2023. okt. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

▬ Az évfordulók napjain valóban válthatsz biztosítót.

Az, hogy válthatsz, nem a biztosító döntése, nem azon múlik, hogy a biztosítónak jó-e, hanem a KGFB törvény teszi lehetővé. A törvény csak egy esetben ír elő „röghöz kötöttséget”: ha valakinek díjnemfizetés miatt szűnik meg a biztosítása, akkor, biztosítási éven belül csak az a biztosító fogadhatja el a szerződésajánlatát, amelyiknél a biztosítás díjnemfizetés miatt megszűnt.


Az sem biztos, hogy váltani fogsz. Ha később, mint 60 nap múlva lesz az évfordulód, akkor még kalkulációt sem tudsz végezni, mert a biztosítók jó része havonta változtatja a díjtarifahirdetményét, ezt legkésőbb 60 nappal az esedékesség előtt kell kihirdetni. Lehet, hogy az évfordulódon az lesz a legkedvezőbb díjú biztosító, ahol most vagy.

Úgy két éve, mentett adatokkal, fél éven át, minden hónap első napjai valamelyikén végeztem kalkulációt 50 nappal későbbi nappal kezdődő szerződéshez. Nagy volt a keveredés; a legkedvezőbb díj jókat ugrált, más és más volt a biztosítók sorrendje a díj szerint növekvő sorrend alapján.


A biztosító, a kárkifizetések alapján, akár két hónap múlva emelheti az alapdíjat és/vagy csökkentheti a kedvezményeket; az új szerződésekkel akár hamarosan is ellensúlyozhatja a miattad kifizetett kárösszeget. Ráadásul lehet, hogy kárt okozónak, más adatok miatt, épp annál a biztosítónál adódik a legkedvezőbb díj, így cserélődhetnek azok, akiknél károkozói szorzót alkalmaznak, ugyanis, a különböző időpontú évfordulók miatt folyamatos a jövés, menés.


▬ Nem tudom, hogy ezt a fix öt évet honnan vette, aki így tájékoztatott.



1./ A CIG és a KÖBE díjtarifája nem tartalmaz semmilyen károkozói pótdíjat.


2./ Alapvetően a K & H sem, mert B05-B10 tartományban nem alkalmaz, de fontosabb, hogy csak akkor alkalmaz kárelőzményi díjszorzót, ha a megelőző biztosítási évben a bonus-malus rendszerben legalább 4 fokozatú visszaesés történt; személygépkocsinál ehhez két káresemény szükséges.

Ha alkalmaz, akkor M04→A00 besorolásnál a szorzó 1,25; azaz, 25%-kal emeli a díjat; B01→B02 besorolásnál a szorzó 1,2; azaz, 20%-kal emeli a díjat; B03→B04 besorolásnál a szorzó 1,1; azaz, 10%-kal emeli a díjat.


3./ A következő biztosítók a megelőző 3 évben történt káreseménynél alkalmaznak kórokozói pótdíjat.

• UNION, a károkozói PÓTDÍJ 1,35; azaz, 35%-kal emeli a díjat.

• ALLIANZ, a károkozói pótdíj szorzó 1,4; azaz, 40%-kal emeli a díjat.

• GROUPAMA, a károkozó szorzó a bonus-malus besorolástól függ. M04→M01 besorolásnál a szorzó 2; azaz, 100%-kal emeli a díjat. A00→B10 besorolásnál a szorzó 1,5→1,206 azaz, 50%→20,6%-kal növeli a díjat.

• ALFA, a káros korrekció 1,5; azaz, 50%-kal emeli a díjat.

• POSTA, a károkozói faktor 1,5; azaz, 50%-kal emeli a díjat.

• SIGNAL, a károkozói SZORZÓ a bonus-malus besorolástól függ. M04→B10 esetén 8,25→1,0065; azaz, 725%→0,65%-kal növeli a díjat.


4./ A megelőző 5 évet veszi figyelembe:

• GENERALI, a káros pótdíj 1,9; azaz 90%-kal emeli a díjat.

• GENERTEL, a káros pótdíj 1,9; azaz 90%-kal emeli a díjat.


5./ 5 éven túli káreseményt is figyelembe vesz, egyre csökkenő kihatással:

• WÁBERER, 5 éven túl -1 pont, 4 év -2 pont, 3 év -3 pont, 1-2 év -4 pont.

A díjmegállapítás olyan, hogy a pontlevonásokat nem lehet fix %-értékre átszámolni; adott pontlevonás egyéb adatoktól függően más, más %-ot jelent.


A díjtarifahirdetmények itt megnézhetők: [link] ; amiket kigyűjtöttem, a mai nappal kezdődő szerződéseknél érvényesek. Jó három hét múlva lehet, hogy egész más lesz a helyzet.


De, messze nem csak az az egy tényező határozza meg a díjat; a különböző alapdíjak, díjcsökkentő kedvezmények, kedvezmény mértékek, jelentősen csökkenthetik a károkozói pótdíj hatását.

Úgyhogy az, hogy kinek milyen tapasztalata volt, egyrészt az eltérő idő, másrészt az eltérő személyes- és gépjárműadatok, kedvezményjogosultságok miatt jó nagy semmit sem mond. Mint ahogy adott időpontban kinek-kinek más biztosító kínálja a legkedvezőbb díjat, nagyon szórnak az összegek ugyanannál a biztosítónál is; így hiába kérnél pl. díjjal kapcsolatos tapasztalatot.

2023. okt. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tévedsz. Nem 100k lesz a biztositasod. Ilyen karokozasnál lesz vagy évi 300.. éveken keresztül. Hidd el ki van ez találva.
2023. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!