Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Biztosítási ügyintézés alatt...

Msebi06 kérdése:

Biztosítási ügyintézés alatt eladhatom az autót?

Figyelt kérdés

Volt egy balesetem még szeptemberben. A másik fél volt a hibás, el is ismerte, írtunk papírt is. Már a kárszakértő felmérte az autót és totálkáros. 3. hete várok az elbírálásra, nem tudom mit vacakolnak ennyit (mondjuk azt sem, hogy miért ezt hagyják utoljára), már félek hogy nem is fognak fizetni.

A törött autómra lenne most egy vevő. Eladhatom így? Befolyásol bármit a kárügyintézésben?



dec. 8. 07:29
 1/2 hypno ***** válasza:

Elvileg nem.

A biztosítás egy teljesen más szerződéses jogviszony, mint a tulajdonjog és adásvétel és nálunk nemigen tudok olyan kárrendezésről, hogy a biztosító fizet mindent maradványértékkel együtt és cserébe viszi az autó tulajdonjogát.


Azért előtte olvasd el a biztosító KGFB-ra vonatkozó szerződési feltételeit.

dec. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Közben kaptam ma egy értesítést, hogy utalni fognak.

Köszönöm a választ!

dec. 11. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!