Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyi idő alatt veszik el a...

Mennyi idő alatt veszik el a casco kedvezményem ha lemondom a cascót?

Figyelt kérdés

Nos tavaly volt egy balesetem én voltam a hibás ezt el is ismertem az autóm gazdasági totálkár lett a casco ki is fizette a biztosítóm meg a károsultat.Szóval ilyenkor tudom,hogy két bónuszfokozatot visszaminősítenek és már 10 éve volt meg az autó tehát annyi év casco és biztosításom volt ami már bónusz 10 fokozat eljutottam anno oda,hogy a cascóm 37000Ft volt a biztosítás meg olyan 22000Ft mikor anno az autót null kilométeresen vásároltam akkor lehetett olyan 95000Ft az össz díja a cascónak meg a biztosításnak.Most,hogy idén vettem másik autót mert muszáj volt mikor megkötöttem a cascót és a biztosítást már elméletileg leminősítve 72EFt-ot fizettem most meg kiküldték a következő díjat casco 80505Ft biztosítás 27364Ft még a biztosítás díja nem is olyan vészes de a casco díja az valami brutális együtt a kettő meg kész KO és még az ember ki sem fizette a teljesítményadót...

Ennyit emelkedett volna?Hogy februárban még 72000Ft össz most meg 107000Ft?Még ha biztosítót váltok is 97000Ft a kettő együtt.

Szóval gondolkodom a casco lemondásán vagy szüneteltetésén viszont tudom úgy meg nem nő a bónusz száma csak ez most így kicsit nagyon sok.



dec. 15. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Te nem beszélsz magyarul, vagy mi ez a sok zagyvaság, amit írsz...?
dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is a Casco nem egyenlő a kötelező biztosítással. Előbbit magad döntöd el,hogy fizeted-e, bár hiteles autónál kötelezhetnek rá, de a casco a saját autód kárát fedezi, de nincs bónus rendszere.

A kötelező biztosítás, amiről te beszélsz, a másik autóbsn okozott kárt fizeti, ha te voltál a hibás, de a te autódat ez esetben saját zsebböl kell javíttatnod( erre van a casco)

Kötelező bonuszfokozat elévülése 2 év, abban az esetben hs ez idő alatt semmilyen, az adott kategóriás jármű nincs a neveden. Ha ez után veszel valamit, akkot A0-ról indulsz, hiába voltál B10-ben előtte.

dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En sem ertem mkrol ir a kerdezo kedves elso.. XD
dec. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aki nem érti mit írtam vessen magára valószínű ez nem az ő témája.
dec. 15. 18:24
 5/7 A kérdező kommentje:

2/


Valami csak van a cascónál mert azt írja,hogy "A díjmegállapítás már tartalmazza az ön 2024.02.09-től érvényes bónusz besorolását is,melyet C05 osztálynak megfelelő értékkel vettünk figyelembe."

dec. 15. 18:27
 6/7 anonim ***** válasza:

A casconal is van bónusz. Ez nincs annyira egysegesen szabalyozva, mint a kötelezőnel. Biztositokent eltérhet. Általában itt is 2 év az elévülés idő.

De például nálunk (Union) a kötelezőn meglévő bonuszfokozat alapján megajánlunk a cascora is egy bónuszt. Nem nulláról indul, ha a kötelezőn van egy magasabb bónusz.


Amúgy 70-80 eFt nem számít soknak

Gondolj bele hol tartanak a alkatrész árak és a munkadijak. Nem ritka a 2-300 eFt-os casco sem

dec. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6/


Neked lehet nem számít soknak, nekem meg még sokan másoknak igen.Bár még a 72000F-ot kifizettem az idei autó vásárlásnál biztosítás/cascóra oké volt egy balesetem de még csak nem is valami nagy városban lakom meg azért általában kármentes voltam.Nem egy embert tudok aki pont a magas díjak miatt mondta le vagy nem is kötötte meg.

dec. 16. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!