Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam a gépjárművemet,...

Eladtam a gépjárművemet, adásvételivel befáradtam a kormányablakba, lejelentettem a nevemről, de mi történik ha a vevő esetleg nem írja át? Terhelhet engem a továbbiakban bármi? Lekerülhet így a nevemről, ha nincs más nevére írva?

Figyelt kérdés
Biztosító felé is jeleztem, de nem tudom mennyi idő míg feldolgozzák. Illetve nem tudom megkötötte e a vevő rá a biztosítást. Ha nem kötött és én megszüntetem a kötelezőt, de közlekedik vele engem elővehetnek?

jan. 4. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Te ettől kezdve le vagy védve.
jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem iratja át, akkor majd kapsz egy levelet, hogy nem tette meg, de téged semmi felelősség nem terheli e miatt, és átkerült az ügy a vevő lakòhelyéhez legközelebbi okmányirodába. Nem pontosan így volt megfogalmazva, de a lényege ez volt annak amit nekem küldtek ilyen esetben.
jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Innentől kezdve te be vagy védve, nem lehet semmi bajod belőle. Ha jön bünti vagy valami, akkor bemutatod az adás-vételit és ennyi.
jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jön bünti vagy valami, akkor bemutatod az adás-vételit és ennyi."

Még csak nem is jön bünti. Az okmányirodában az ő nevéről már leírták az autót - sőt: rögzítették az új tulajt is! Csupán addig nem írták a nevére, amíg nem fizeti meg az illetéket. De a rendszerben m,ár ő szerepel üzembentartóként.

jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%
#4 Azért én már hallottam olyanról, hogy jött a gyorshajtás büntetés, pedig már rég eladta az autót.
jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!