Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meg tudom szüntetni valahogy...

Meg tudom szüntetni valahogy a biztosítást, vagy más nevére átíratni?

Figyelt kérdés

Az autómnak én vagyok a tulajdonosa nincs üzembentartó és a biztosított fél is én vagyok. Negyedévenként 19e forintot fizetek az Allianznál. Novemberben volt évforduló, de most említette nekem testvérem hogy ha átmegyek az ő neve alá mint biztosított fél, akkor alig fizetek éves szinten maximum 35-40e forintot a 80-90 helyett.


Az érdekelne hogy ezt hogyan lehet kivitelezni, mert a biztosító mondta hogy csak úgy a semmiből nem mondhatom fel. Milyen kiskapuk vannak, várjak és díjnemfizetéssel hagyjam megszűnni és a megszűnés napján meg kössük meg vagy mi legyen. Természetesen üzembentartónak jegyeznénk be testvéremet.



febr. 23. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztosítót váltani az évforduló előtt lehetséges.

A biztosítás megkötéséhez pedig ajánlott igénybe venni valamelyik kalkulátort, pl netrisk.hu (akár most is megnézheted, melyik biztosító ajánlat a legjobb számodra)

Az ügyeskedés mikéntjét nem igazán értem, mi lenne vele a cél, te nem tudsz a bőrödből kibújni, és most nem tudsz biztosítót váltani, legfeljebb úgy, hogy eladod az autót, és egy másikat vásárolva, új biztosítást másik biztosítóval kötsz meg.

Lehet a testvéredet felruházni üzembentartói joggal, csakhogy azzal a biztosítási kötelezettség is átszáll rá - az lenne a cél?

A díj nem fizetését nem javasolnám, annak napi fedezetlenségi díj lehet a következménye, amit a biztosító akár be is hajthat, és a napi 500 forint (nem tudom most mennyi, de inkább több) költségesebbé teszi a jelenleginél is a biztosításodat.

febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod: az autódnak van üzembentartója: te vagy. A tulajdonjoggal együtt üzembentartói jogot is kaptál; üzembentartóként kötöttél KGFB szerződést, üzembentartóként vagy a gépjárműadó alanya.

Az üzembentartói jog egy vagyoni értékű jog, és mint ilyen, ajándékozható, értékesíthető. Bármikor.

Az üzembentartói jog átadásáról kötsz egy szerződést a testvéreddel, hasonlít az adásvételi szerződéshez. Testvérek esetén nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni, csak a testvéred részére az ügyintézéskor kiállított forgalmi engedély illetékét, hatezer forintot kell megfizetni. A testvérednek a szerződésen szereplő naptól rendelkeznie kell KGFB szerződéssel, ha még nincs szerződés, elegendő a szerződésajánlat visszaigazolás is. (Üzembentartói jog átadásához nem kell előzetes eredetiségvizsgálatot végezni.) Az ügyet a tulajdonos vagy meghatalmazottja intézheti.

A szerződésen szereplő átadás dátumával megszűnsz üzembentartó lenni, akkortól érdekmúlással megszűnik a KGFB szerződésed, mivel egy járműre egy időben csak egy érvényes KGFB szerződés lehet, azt pedig csak üzembentartó tarthatja fenn. Ha túlfizetésed van visszautalják, ha tartozol, meg kell fizetned.

A tulajdonos az átadott üzembentartói jogot egyoldalúan bármikor visszaveheti.

febr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értelmezem, ha 02.24 napjára írunk egy üzembentartóit, akkor a lejelentés után automatikusan megszűnik a kgfb, és aznapra kell kötnünk az ő nevére és kész? Nem is kell már foglalkoznom azzal ami az én nevemen volt?
febr. 23. 21:01
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdés továbbra is áll, hogy mindezzel mi a célotok?

Igen írhattok üzembentartói szerződést, de annak a díja autónként eltérő lehet az üzembentartó személyétől is függően, és rád is lehet kihatása.

A bonusz-malusz autóként változik.

Nem tudjuk, hogy a testvéred nevén van-e most autó, mert annak a biztosítási bónusza nem érvényes egy másik autóra, tehát a most üzembentartóként megkapott autódra A0 besorolása lesz.

Viszont, ha nincs autója de van egy még érvényes jó biztosítási bónusza, valóban lehet olcsóbb a biztosítása, és a bónusza sem vész el.

A tied viszont nem javul, ha nincs autód, de pl, ha nagyon rossz a bónuszod, esetleg még a tesód A0 besorolása is lehet előnyösebb.

A matek részét képezik a bónusz-malusz miatti eltérésekből adódó előnyök, vagy hátrányok is.

Az üzembentartó váltás jogilag teljesen szabályos, a netrisk.hu-n forintra pontos adatokat ad ki a kalkulátor, nem kb adatokat, feltéve, ha az adatok pontosan vannak megadva, a részleteket csak ti tudjátok, hogyan jön ki ekkora különbség (aminek egyik eleme lehet, hogy az Allianznál sok esetben a legdrágább a biztosítás, ismert név, sokan nem is néznek utána, milyen egyéb lehetőségek vannak még)

febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!