Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miért ilyen drága a kötelező...

Miért ilyen drága a kötelező biztosításom?

Figyelt kérdés

Haverom és én mindketten 2022 szeptemberében szereztük meg a jogosítványunk, ő 1 hónapja vette meg első autóját én pedig kb 1 hete.

Ő egy 2001 es Audi A3 at vett 101 lovas 1.9 TDI motorral.

Én egy 2002-es Fiat Punto 86 lovas 1.9 JTD motorral.

Neki 15 ezer negyed évente a biztosítás, nekem pedig 32 ezer szintén negyed évente.

Egyikünknek sem volt balesete a jogosítvány megszerzése óta.

Miért van ekkora különbség?



ápr. 10. 08:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudjuk.
ápr. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Sokmindentől függ a biztosítás, így nem tudjuk megmondani. Lehet hogy ő szülők nevére iratta, akkor fele annyi, mintha friss jogsis kötné.
ápr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Sokkal valósabb a 30-40 ezer. Gyanús, hogy nem ő az üzembentartó.


Egyébként ha minden más paraméter hasonló, az eltérő hivatalos lakcím okozhat nagy különbséget a díjban.

ápr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

És a biztosító is ugyanaz?

Én is arra gondolnék, hogy a szülei nevén van.

Vagy kértek egy egyedi ajánlatot. Nekem is volt, hogy kijött egy magas díj a tájékoztatóban a következő évre. Felhívtam őket, hogy miért lett ilyen magas, és adtak új ajánlatot egy már sokkal inkább elfogadható összegre.

ápr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%
Mennyi a súlyadótok? Amúgy nekem volt ilyen ismerősöm, hogy a szülei nevére iratta. De így miért olcsóbb?
ápr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 Mert kisebb a kockázat a biztosítónak, hisz egy tapasztaltabb sofőrnek vagy benne van már a rendszerben, ha volt balesete, akkor ugyanúgy drága, vagy balesetmentes, akkor lehet ilyen olcsó. Ha valakinek van tapasztalata, akkor munkahelyen is többet tud keresni, itt pedig olcsóbban vállalják.
ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

A szerződések, de már a szerződésajánlatok is, tartalmazzák, hogy mennyi az alapdíj és hogy milyen korrekciós tényezőket vett figyelembe a biztosító; tételesen látszik, hogy mi mennyi. Vessétek össze.

Amennyit megírtál, az, édeskevés. Pl. csináltál-e kalkulációt, a számodra legolcsóbb díj megállapításához? Pl. a lakóhelyetek mennyire tér el? Szomszédos településeken is van eltérő díj, Bp.-en kerületenként is. És pl., ami már szóba került: a barátod a szerződő üzembentartó, illetve, ugyanannál a biztosítónál van a szerződésetek?


Kívülálló csak tippelni tud, már írtak tippeket.

Még egy tipp: a biztosítók jó része havonta módosítja a díjtarifáját, van mikor sűrűbben. A módosítások akár nagymértékű díjváltozást is okozhatnak. Lehet, hogy mikor ő kötötte, valamelyik biztosítónál volt olyan kedvezményt adó korrekciós tényező, ami olcsóbbá tette a fizetendő díjat.

ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Mi is egy csomót fizetünk, hiába vagyok B10-ben már évek óta. Emelik a díjat a maffiózó biztosítók, ennyi. Egy szarházi banda az egész!
ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
#9: Miért nem csinálsz egy biztosító céget? Lehetnél olcsóbb minden konkurenciánál, szó szerint mindenki nálad kötne kötelezőt.
ápr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz a biztosító?

Mindketten városban laktok?

Milyen egyéb kedvezményetek van?


Itt valami sumákságot érzek az A3-nál, évente 60 ezer ilyen fiatalon.

Nekem A4-em van, 116 Le.

50 éves vagyok.

Közel 30 éve van jogsim.

Igy fizetek majd évente 32 000 ft-ot, ugy, hogy most B7-ben vagyok, egészen májusig, akkor van évfordulóm.

68 000 ft-ra emelte volna az alianz, az 50 helyett, ha nem váltok.


A puntóra a 128 ezer sokkal reálisabb!

ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!