Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha át akarom íratni a nevemre...

Ha át akarom íratni a nevemre az autót, de van üzembentartó is, akkor neki is ott kell lennie?

Figyelt kérdés
Most vettem használt autót, és még aznap üzembentartóit is írtunk. AZ okmányirodába én /tulajdonos/ mennék el, de vajon kell-e oda az üzembentartó is, aláríni valamit...
2010. nov. 16. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nekem nem világos: "okmányirodába én /tulajdonos/". Az autó mindig a tulajdonos nevén van, azt mondod az Te vagy,

akkor nincs mit átírni.

2010. nov. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Te vetted, te lettél a tulajdonos, a nevedre került, ezt be KELL jelenteni az okmányirodában.

Aztán, valakivel írtatok egy üzembentartóit, ami már egy következő lépés, de az előzőt ettől még nem lehet elspórolni. (Illetve el lehet, de jogi következményei lesznek. Ráadásul az új, érvényes szabályok szerint 5 napod van csak erre. Úgyhogy irány az ocsmányiroda, ahol bejelented a tulajdonos-váltást, és ott rögtön megérdeklődheted a többit. A konkrét ügy ismeretében jobb tanácsot fogsz kapni, mint itt.)

2010. nov. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem szükséges az üzembentartónak is jelen lennie az átíráskor.

Az üzembentartó bejegyzését a tulajdonos kérheti.

Figyelj azonban arra, hogy már az új, jogszabály által előírt tartalommal rendelkező üzembentartói szerződést írjatok, ugyanúgy, mint az adásvételi szerződés esetében is.

Kötelező biztosítás az üzembentartó nevére legyen megkötve. És számoljatok azzal, hogy ez is pénzbe kerül.

A vagyoni értékű jog átadásának illetéke a mindenkori vagyonátruházási illeték 25%-a

2010. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!